Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most komolyan minden a pénzről...

Most komolyan minden a pénzről szól? Mégis hány éves korban kell erre rájönni, 3? Ha én erre csak kb 30 éves koromban jöttem rá, akkor már lecsúsztam az alsó kasztba? Miért ilyen anyagiasak a férfiak, nők, és általában mindenki?

Figyelt kérdés

Most azon belül is minden a pénzről szól hogy az embernek van hol laknia és van mit ennie. Ez már nem teljesítmény a sznoboknak. Ezeken felül is, az ingyenes boldogság semmi. Csak ami pénzbe kerül, legalább az útiköltséget ki akarják fizetni, lobogtatni a pénzt vagy a bankkártyát, vagy belépő, sportruha, rendelés, bármi. Ha nem kell fizetni lenézik a programokat. Ez már középiskolás koromban is feltűnt, de akkor még csak mint kósza gondolat, hogy mi van mi a baj a sima természetjárással a közelben? Most viszont napnál világosabb.

Ti hány éves korotokban jöttetek rá erre? Gyanítom a fele már az anyaméhben tisztában volt vele, és már ott nekiállt helyezkedni.



2021. jan. 26. 21:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Üdv a vadkapitalizmusban! Amit nem lehet számokkal kifejezni, az nincs. Undorító ez a világ...
2021. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%

Hát, nekem semmi nem szól a pénzről, simán csak jól keresek, ezért jól élek, és megtehetek amit szeretnék, nem limitál a boldogságomban, de nem is ez adja az alapját.

A pénz egy szükséges alap. Hogy ne kelljen aggódni miatta, legyen az embernek tető a feje felett ahol jól érzi magát, gyereket nevelhet, jókat ehet, legyen miből utazni, stb. Azért egy középosztályi életszínvonalat nem nagy mesterség előteremteni.

2021. jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

Én 30 felett tettem rendbe a gondolkodásomat.

Addig én is úgy láttam a világot, mint a kérdező. Hogy a pénz rossz, mindenki ész nélkül hajtja, mindent az irányít, gonoszak a gazdagok, és így tovább, és így tovább.


De aztán rájöttem, hogy a pénz egy nagyon fontos valami, ami átszövi az életünk nagy részét, de se nem jó, se nem rossz. Egyszerűen szükséges a boldoguláshoz egy olyan a világban, amelyben minden létfenntartáshoz szükséges dologért pénzt kérnek.


Ugyanakkor nem keverendő bele az emberi kapcsolatokba, és nem függ tőle a tisztesség és a becsület. Utóbbi emberfüggő, és nem azon múlik, kinek mennyi pénze van.

2021. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"Azért egy középosztályi életszínvonalat nem nagy mesterség előteremteni."


Igen, azoknak akik mindig is erre törekedtek, mert már gyerekkorukban felfedezhető volt némi dollárjel a szemeikben. Másoknak ezt előbb helyre kell tenni magukban és be kell építeni a személyiségükbe ahogy a 3 írja, mert alapból nincsen ott. A munkahelyi presztízs, az image, a ruha, a döntések amik szigorúan "felfelé" visznek. Hogy szegényebb rétegekkel nem keveredsz mert "lehúznak". Leírni is fájdalmas igazából. Képtelen volnék ezt tenni. Hogy nem vállalsz el olyanokat amit szeretsz ehelyett olyanra hajtasz ami "felfelé" visz. És ezt megtanítod a gyerekeidnek a példádon keresztül, akik majd lenézik az "alattuk" lévőt. És figyelembe veszik kivel barátkozzanak.

2021. jan. 26. 22:14
 5/18 anonim ***** válasza:
68%

#4


Hát akkor tegyük rendbe.


"Hogy szegényebb rétegekkel nem keveredsz mert "lehúznak"."


Nem a szegénység a kulcs, hanem a szemlélet.

Aki állandóan panaszkodik, aki szerint szar az élet, aki megveti azt, aki nem úgy gondolkodik, mint ő, az bizony lehúz, akár szegény, akár gazdag.

Ennyi erővel mérget is ihatnál mindennap - lelkileg ugyanezt teszed ilyen ember társaságában.


"Hogy nem vállalsz el olyanokat amit szeretsz ehelyett olyanra hajtasz ami "felfelé" visz."


És miért ne lehetne a kettő ugyanaz?

Az visz a legjobban felfelé, amit szívből csinálsz, nem pedig az, amit kényszerből.

Persze meg kell találni annak a módját, hogy ez anyagilag is megérje.


"lenézik az "alattuk" lévőt. És figyelembe veszik kivel barátkozzanak."


Semmi köze ehhez a lenézésnek. Normális ember nem néz le senkit, de ugyanúgy megválogatja azt, hogy kivel barátkozik, mint azt, hogy kit hív meg magához az otthonába.

2021. jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A rendszer úgy van kitalálva, hogy az embereket a fogyassz minél többet irányba nyomják, a reklámok, a soha véget nem érő igények beültetése megy, az elhitetése, hogy a hamis felszínes csillogás boldoggá tesz. Az árral szemben kevesek úsznak csak. Mert nagyon nehéz kiszállni a mókuskerékből, ha ki lehet...
2021. jan. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Semmi köze ehhez a lenézésnek. Normális ember nem néz le senkit, de ugyanúgy megválogatja azt, hogy kivel barátkozik, mint azt, hogy kit hív meg magához az otthonába."


Azért a gond ott kezdődik aki ezt olyan alapon teszi, hogy kinek milyen menő az élete. Nem az hogy megélhetési gondjai vannak hanem hogy a megélhetésen felül mik a plusz pontok. Nehéz úgy beszélni szerintem egy anyagilag kevésbé eleresztett embernek, hogy a jómódúbb ne lásson bele panaszkodást, és a véleménykülönbségeket irigységnek bélyegezheti. Kb jobb ha meg sem szólal :) Úgyis rá lesz fogva hogy panaszkodott és megvan az ürügy arra hogy inkább a Z-vel legyen jóba aki esetleg majd meghívja a grillpartira, meg a gyerekei is jobb ruhában járnak, és tudnak mesélni a balettról, vagy lovaglásról, táborról.


De azért lehet értékelni az erőfeszítést hogy nem néz le senkit elvileg, sokkal jobb mintha valaki nyíltan osztályozna.

2021. jan. 26. 23:07
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

"Nehéz úgy beszélni szerintem egy anyagilag kevésbé eleresztett embernek, hogy a jómódúbb ne lásson bele panaszkodást"


Igen, nehéz, de gyakorolni kell. A panaszkodás sehova nem vezet, attól még senkinek nem lett jobb az anyagi helyzete.


A megoldáskereséstől viszont sokaknak. Többek között nekem is.

2021. jan. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

#4 valóban, tanultam és tettem a dolgom mert szeretem csinálni. 30 évesen saját cégem, lakásom, és megtakaritásom van. Épp ezért nem mozgat a pénz, azt teszem amit akarok. Téged pedig limitál. Most akkor kinek az életében tölt be fontosabb szerepet?

Azt azèrt már 8 évesen tudja az ember, hogy ha tanul akkor többre viszi.

2021. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%
Ez igaz, no de amíg megtudja, mivel viheti többre...az ám a feladat.
2021. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!