Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egészséges ez a macskarajongás?

Egészséges ez a macskarajongás?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm kapott tavaly egy macskát. Azóta mindenhova macskával közlekedik, külön instagram posztja van a cukiság mindennapjairól ami még szerintem belefér. Most volt viszont a macska második szülinapja és a barátnőm méregdrága ruhákat rendelt a kedvencének. Guess és Hugo boss tütüket. Beöltöztette a macskát és rengeteg lufi és nagy tortával, böszme sok ajándékkal köszöntötte. Azóta is márkás cuccokban jár a cica és szerinte szoros anya lánya kapcsolat van köztük.

Múltkor behívott magával egy kávézóba aminek az ajtaján áthúzott kutyajel volt. Simán besétált a macskával. Mire megkérték, hogy menjen ki üvölzözött, hogy az áthúzott jel kutyákra vonatkozik, macskákra nem. Erre a pultos nevetve azt mondta, hogy ennyi erővel az elefántot se hagyja kint. Barátnőm patáriát csapott.

Legutóbb is hívtam, menjúnk el valahova de "anya-lánya" programja van a macskával. Félek, hogy ez már komolyan nem normális. Mitől lehet ez? Valaki futott bele hasonlóba? Ez valami pszichológiai betegség?



2023. szept. 4. 11:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen normális, kivéve a kávéházas eset, ott azért kibukik, hogy ű2pénze van, esze nincs" példány.
2023. szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"hogy az áthúzott jel kutyákra vonatkozik"


De csak átúzott kutyákra. :D

2023. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%
Igen, van ilyen pszichés zavar, leginkább a nőknél, hogy valaki emberi gyermekként bánik egy állattal. Ez nem csak macskával lehet, hanem kutyával vagy más kisemlőssel is.
2023. szept. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Én imádom a macskákat, nekünk is volt több is. Innen tudom, hogy a cica utálja, ha felöltöztetik, azt meg végképp, ha hurcolásszák. Az enyémek soha nem szokták meg az autót, pedig pici koruktól szállítottuk őket. A macskának ez stressz.
2023. szept. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem volt sajnos soha cicám, bár csípem őket, ám biztos ez a folyamatos táskában hurcolászás nem tartozik a macska kényelméhez. Viszont jobban aggódom barátnőmért.
2023. szept. 4. 12:25
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem a macskarol, hanem sajat magarol es a szereplesrol szol. A macska egy targy.

Nekem es sokaknak olyan macskarajongasunk van, hogy a sajat eletunk, kenyelmunk, alvasunk, mindent hatterbe helyezunk a macska javara. Es az biztos, hogy nagyon nem igy nez ki.

2023. szept. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kérem az állatszerető embereket, hogy csak átgondoltan pontozzák ebben a témában az emberi pszichés oldalról spekulálókat mert az ő véleményükre lennék elsősorban kíváncsi. Ezt tartanám most relatívabbnak, ezért is írtam ide az emberekkel és nem az állatokkal foglalkozó csoportba. Magam is megvetem az állatokat bántalmazó, lekezelő embereket. Nekem is voltak kedvenceim és reményeim szerint lesznek is de most az emberre összpontosítsunk ha kérhetem.

Úgy gondolom nem jó, ha már a társasági élete rovásásra megy ez a szeretet.

2023. szept. 4. 12:37
 8/17 A kérdező kommentje:
És nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Csak arra akartam kilyukadni, hogy ne kövezzük meg egymást.
2023. szept. 4. 12:38
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is 6-os.
2023. szept. 4. 12:39
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen embereknek javasolnám, hogy tartsanak inkább élő állat helyett plüsst.
2023. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!