Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hol beszélhetnék...

Mit tehetnék, hol beszélhetnék erről, hogy megszűnjön?

Figyelt kérdés

Van egy kamaszkorú öcsém, aki nagyjából egy éve gyakorlatilag zaklat (szerintem ez már minősülhet annak, én legalábbis így élem meg). Előtte is voltak olyasmik, hogy például elmentem előtte és egyszerűen rácsapott a fenekemre, de egy éve kezdődött komolyabban. Rendszeresen lesett engem fürdés alatt, ameddig észre nem vettem. Amikor ellehetetlenítettem ezt, akkor elrejtette a mobilját a fürdőben és videófelvételeket készített rólam.

A szüleim hihetetlenül elfogultak, sokáig el sem akarták hinni, hogy mi történik, amíg konkrét bizonyítékom nem volt. Azután persze leszidták, én pedig őszintén elmondtam, mennyire bánt ez, de persze mindent tagadott. Szerintem nem is hallotta igazán, amit mondtunk.

Ezután sokáig kerültem, majd a nyáron valamiért indokolatlanul kedves lett hozzám. Mondjuk megkínált, ha vett valamit, ilyenek. De most, hogy elkezdődött az iskola (nagyon rossz társasága van, akikkel viszont a nyáron nem volt nagyon kapcsolatban -- ennek lehet hozzá köze), megint csinál olyasmiket, hogy ha egy megkerül engem a lakásban, direkt hozzám simul és hasonlók.


Nem tudom, mit tehetnék. Kétségbe vagyok esve, mert nagyon megvisel ez az egész. Beszélni akarok róla, de nem tudom, hol és hogyan tegyem, mert sok helyről csak azt látom (a szűkebb környezetemben), hogy az ilyesmi teljesen normális és "csak kamasz", meg hagyjam rá. A szüleim pedig mintha nem vennék komolyan, vagy nem is akarnák beismerni maguknak, mi történik.


18 l.



2023. szept. 14. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Próbáltál konkrétan vele beszélni?

Ha igen, és nem hatott, akkor javaslok egy kis testi fenyítést...

2023. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Ha bizonyítékod van, vidd inkább a rendőrségre mint a szüleidhez.
2023. szept. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%
Te vagy az idősebb, tanítsd móresre a kis öcsisajtot.
2023. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele a szüleiteknek jelenlétében. Mondd meg, hogy még egy félreérthető mozdulat vagy bármi, és mész a rendőrségre. 18 évesen önállóan tehetsz feljelentést, ha a gyerek elmúlt 14, büntethető. Mondd meg a szüleidnek, hogy ez az utolsó esélyük, hogy helyre tegyék a gyereket.
2023. szept. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!