Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik itt osszák az eszet,...

Akik itt osszák az eszet, azok mind önálló, felelősségteljes felnőtt életet élnek?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy akik itt a gyk-n mindenkit kioktatnak, hogy költözzön el otthonról, meg degradáló szavakkal "mamahoteleznek" stb stb, azok mind-mind jó példát mutatva, tökéletesen felelős felnőttként élnek? Saját keresettel, lakhatással, semmiben sem támaszkodva a szülőkre?
2023. szept. 19. 11:18
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
85%
Én igen. Először kollégium, aztán albérlet. Költöztem másik városba 2x is ha ott volt munka. Rettegtem h otthon ragadok, így mindent megtettem hogy el tudjak költözni.
2023. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%

Én pl. igen, 19 évesen elköltöztem egyetemi kollégiumba. Egyetem mellett végig dolgoztam, meg ösztöndíjat kaptam, abból tartottam fenn magam. 32 vagyok most. 19 éves korom óta egy forintot nem kaptam a szüleimtől és csak karácsonykor aludtam náluk egy-két napokat.

Ha az embernek nincs más választása, akkor bizony rájön, hogy el lehet költözni otthonról, akármi is van.

2023. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
45%

Ki képes lepontozni egy olyan választ ahol leírjuk, hogy talpraesettnek kell csak lenni?

Fáj, hogy te nem vagy az?

2023. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
61%
Sokan amúgy megsértődnek azon ha valaki esetleg megmondja neki az igazat.
2023. szept. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 Metionin ***** válasza:
66%

Én dettó mint a 2. válaszoló. 19 évesen érettségiztem és viszlát. Kb. a város összes gyárát ahol volt diákmeló és éjszakai műszak, megjártam míg elvégeztem az egyetemet. Most 33 vagyok.

Egyébként nem szoktam osztani az eszet meg mamahotelezni, szerintem magánügy, hogy valaki lakhat-e otthon, mert olyanok a körülmények. Csak sajnos az az igazság, hogy amíg az ember bármilyen szinten függ a szülőtől, addig az életébe is bele fognak szólni, ez ezzel jár. Anno a csoporttársaim irigyeltek amiért nekem nem szólhattak bele az életembe de nyilván azt nem irigyelték, hogy az éjszakai munkámból kell mindent fizetni kolitól a bérleten át a kajáig. Én meg fordítva, néha irigyeltem őket, hogy nem kell ezekért gürizniük tanulás mellett de amikor panaszkodtak, hogy mi mindenbe beleszól a szülő, hát akkor átgondoltam én is. Valami középút lehet a legjobb, csak ahogy látom, az nagyon kevés helyen van meg.

2023. szept. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
77%

4es, a 19 évesen kollégium és diploma után munka nem egyenlő azzal hogy te itt kifigurazod ezt és dedóskodsz.

Sajnálom hogy nem haladsz az életben :)

2023. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
86%

Legyünk őszinték: sokan még itt, egy anonim oldalon is szégyellik bevallani, de azért költöznek el otthonról 18 - 19 évesen, mert bántalmazzák őket a szüleik lelkileg vagy sajnos fizikailag is!

Azért egy boldog családban a gyerekek általában nem szoktak elköltözni még szinte gyerekként és ez nagyon szomorú! Egy 18 éves fiatalnak még igenis szüksége lenne aszilei támogatására! Persze, tudom, hogy sok fiatal örül, ha el tud menekülni egy bántalmazó családból...

Most ebbe ne menjünk bele, hogy szüleink, nagyszüleink idejében már 18 évesen tolták ki magukból a gyerekeket és mentek a spekulációk - főleg lányok körében - ha mondjuk 25 évesen még otthon laktak! Az akkor volt! Ma már más világ van!

Több olyan barátom is van, akik jóval 30 felett költöztek el otthonról és boldog családapák! Olyat is ismerek, aki 20 évesen már gyereket vállalt. Azóta eltelt 8 év és természetesen rég nincsenek már együtt a csajjal és ki tudja, hányadik nővel él már együtt azóta...

Az előbb említett "későn érők" viszont stabil, boldog házasságban élnek és felfelé ívelő karrierjük van!

Tehát, lehet a korán elköltöző veri a mellét, hogy ő milyen hamar felnőtt, de azt már nem mondja, hogy 30 éves koráig nyomorog az albérletben és örül, ha a hónap utolsó napjaira marad még egyáltalán pénze...

Míg a később költöző több félretett pénzzel és jóval könnyebben indul el az életben!

2023. szept. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
89%
1es vagyok, én is egy pokoli közegből menekültem el. De amúgy nem szakítottam meg a kapcsolatot. Javult is a viszony valamennyire. Később pénzt is hazaadtam, vagy ill. Az elején inkább bevásároltam hétvégente, az is sokat segített.
2023. szept. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
61%
9es, nah rátapintottam valamire ami fáj. 😂 Diploma van csak nőd nincs, vagy miért vagy így befeszülve? Akinek 4 diplomája van annak van ideje tanulni és tán családja nincs? Főleg ha ilyen agresszor és ráér gyakorizni is. 🤗 Nah, rátapintottam? 😘
2023. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 Metionin ***** válasza:
77%
8. Egyrészt jogos, másrészt az hogy valaki a szülővel él, még nem jelent feltétlenül jobb körülményeket. Van akitől igencsak megkérik az otthon lakás árát, én csak lestem sokszor amikor hallottam ismerősöktől. Vagy van aki olyan helyen él a szülővel, hogy nincs munka és hiába lakik otthon, minimálbérből meg közmunkából nem lehet előrelépni, nálunk pl. ez volt a helyzet, ezért is kellett mindenképp költözni akkor is, ha a család maga jó lett volna. Az, hogy szar volt otthon lakni, az csak plusz motiváció volt a meglévő mellé.
2023. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!