Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi értelme van a Facebookos...

Mi értelme van a Facebookos "öröklős" csalásnak?

Figyelt kérdés

Biztos más is találkozott már vele.

A dolog úgy zajlik, hogy valaki megtalál azzal, hogy halálos beteg, és rád akarja hagyni a vagyonát. Egyszer elkezdtem egy ilyennel írogatni, mert nagyon kíváncsi voltam, mire fogunk kilyukadni, de amikor azt mondta, hogy adjam meg a Whatsapp elérhetőségemet, nem válaszoltam tovább, ennyire mélyen nem akartam belemenni.

Tudom, hogy béna kamu, nem erről kell meggyőzni, de érdekelne, hogy ez miért jó nekik? Gondolom, valahogy kicsalnak pénzt, de hogyan?


2023. szept. 22. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sok pénzre vagy jogosult a mese szerint, de valamilyen kis jelentéktelen tranzakciós vagy eljárási díj merül fel, amit neked kellene mégis csak állni (és utána tiéd a sok millió dollár). Ilyenkor az áldozat utal, és ezzel ki is csalták a pénzt belőle. Nem kell sokat, pár száz vagy ezer dollárt még van, aki kifizet annak reményében, hogy utána majd a nagy bevétel úgyis kompenzálja, valamint a sok kicsi kicsalt összeg is végül összeadódik. Ha csak 100 dollár átutalására rávesznek 100 embert, az is tízezer a végén.
2023. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom úgy, hogy még mielőtt rád hagyja a pénzét, vannak jogi kiadásai, de sajna le van kötve a milliárdos pénze, ezért légyszi azt előlegezd meg neki, de majd két hét múlva visszakapod.
2023. szept. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!