Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Utólag köszöntél volna tegezve...

Utólag köszöntél volna tegezve is?

Figyelt kérdés

Nagyon gyerekes arcom van a koromhoz képest, rendszerint gyereknek is néznek és annak is kezelnek idegenek. Egy szerintem hozzám korban közel álló először magázva közönt (teljesen kapásból, nem tudta először, hogy kinek is köszön), aztán kicsit zavartnak tűnt, de nem módosította sziára a köszönést.

Semmilyen hierarchikus viszony nincs, egy teljesen idegenről van szó, akivel egy informális helyen találkoztam.



2023. szept. 29. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Nem teljesen világos, hogy mi a kérdés - de az biztos, hogy nem(csak) az arcod "gyerekes", hanem a gondolkodásod (is)!
2023. szept. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megállapíthatjuk, hogy a te gondolkodásod is elég érdekes, mert ha nem világos a kérdés, akkor visszakérdezni illik, nem minősíteni a másikat. Ma is tanultál valamit.
2023. szept. 29. 01:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szükség. Egyszer már köszönt; mégegyszer minek, kispórolja. Fölösleges idő+energia lett volna , ha még1x köszön; és már mindaketten tudomásul vettétek , hogy a másik köszönt; köszöntetek. Az egy plusz fölösleges kör lett volna.

Meg én ha pl hivatali ügyintéző lennék,gyereknek-kinézőnek is csak jó napottal köszönnék,az ott egy hivatalos hely; és mi van, ha mellé trafálok, mi van, ha már mondjuk 33 éves, csak kölyökképű? Nem fogok én ott lesziázni senkit, kivéve, ha pl a szomszédom jön be ügyet intézni, vagy egy jóhaver, rokon, stb.

2023. szept. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
*Én végig se gondoltam volna; hogy köszönjek-e mégegyszer; hanem akkor köszönés kör megvolt, letudva; haladjunk az ügyintézésre; a lényegre.
2023. szept. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
*amúgyis mögötted is áll a sor. Még amúgy évfolyamtársnak aki suliban volt évfolyamtársam, és látásból ismerjük egymást, és kb együtt/egy közegben nőttünk fel; de úgy alapból lehet, hogy sose beszéltünk, sose voltunk beszélőviszonyban ,sose játszottunk együtt; csak mindig tudomásul vettük egymást; még pl olyat letegeznék. Hiszen együtt töltöttük a gyerekkorunkat, tudjuk, ki a másik. Mégha név szerint nem is feltétlenül
2023. szept. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Nem kötelesek a válaszadók visszakérdezni olyan esetben, amikor a kérdező képtelen értelmesen megfogalmazni a kérdését.


Bár hatalmas arcod van, de ráébredhetnél, hogy látatlanban nem lehet ennyiből elbírálni a felvetett szituációt - melynek amúgy is nulla a jelentősége. Attól meg még nagyon messze vagy, hogy másokat csak úgy kioktathass.


Mindettől eltekintve a kérdésedre nagyon egyszerű, és minden felnőttkorú számára magától értetődő a válasz:


Felnőttkorú idegenek szinte minden szituációban magázzák egymást, tehát eszembe se jutna tegezéssel visszaköszönni. Kivételt képezhetnek persze olyan bizalmasabb hangulatú társadalmi összejövetelek, ahol ez bevett szokás. Ilyesmi lehet egy nyelvtanuló-csoport, sportrendezvény, hippi-összejövetel, stb., ahol a közvetlenség számít az elvárt viselkedési stílusnak.

2023. szept. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ az #1 és #6 válaszon kívül. Informális közegben történt, nem bankban.

Megint megy a személyeskedés. Ha ennyi kérdést nem tudsz értelmezni, hogy utólag köszöntél volna-e tegezve is, akkor sajnállak. “Attól meg még nagyon messze vagy, hogy másokat csak úgy kioktathass.” - Hát még te milyen messze vagy tőle. Érdekes más válaszoló megértette a kérdést, veled mi történt az első válaszod óta, hogy a hatodikban már olyan egyszerű a válasz? Érdekel az evolúció.

2023. szept. 29. 02:15
 8/9 anonim ***** válasza:
23%

A reakciód alapján már megállapítottam, hogy egy NŐ tette fel a kérdést, ezért megfogalmaztam egy NŐ számára alkalmas választ - ez az "evolúció" csodálatos mechanizmusa!


Biztosíthatlak afelől is, hogy kétségtelenül Te vagy a világ közepe, és nem várok el semmilyen köszönetet a válaszaimért.

:-)

2023. szept. 29. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. simán magázódva kommunikálok idegenekkel, akik 20-nál idősebbnek tűnnek. Így neveltek, és kellemetlen "letegezni" egy idegen felnőttet, akkor is, ha látom a személyijén, hogy konkrétan fiatalabb, mint én (munkában időnként el kell kérnem).

Erre vegyesen reagálnak, ha valaki tegezve szól vissza, tök jó, megadta a zöldet arra, hogy én is tegezésre váltsak, ha megáz, akkor magázódunk, egyetlen kellemetlenséget az okozza, mikor egy kamaszt mondjuk én tegezek, és ő folyamat magáz. Akkor néha azt érzem, hogy hahó, nem én foglak megbuktatni kémiából, tegezz nyugodtan vissza - de ezt egy "mit szólnál, ha inkább tegeződnénk" a részemről meg szokta oldani.

2023. okt. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!