Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi idő kell elteljen...

Mennyi idő kell elteljen külföldön, hogy megtanulj angolul ha középszinten mész ki?

Figyelt kérdés
Egy éve vagyok külföldön és elég lassan haladok a nyelvvel. Azt hittem gyorsabb lesz, de úgy érzem még mindig azon a szinten vagyok, mint amivel kijöttem.
2023. okt. 2. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Egyik barátnőm Erasmussal volt kint több, mint fél évet. Tanult pár kifejezést és magabiztosan beszél, de semmit sem fejeződött. Azt mondta, hogy senki sem javította ki,ha rosszul mondott valamit, így nagyjából maradt a saját szintjén.
2023. okt. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs időhöz kötve.

Fugg hogy mennyire jo a nyelvérzéked, meg milyen környezetben forogsz. Ahol keveset kell beszélni ott nyilvan lassabb a folyamat.

Sot van arra is példa hogy valaki tobb ev utan se tanulja meg az adott nyelvet, max makog

2023. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem letezik olyan, hogy radragad. Ha nem fektetsz orakat abba, hogy forditasz es szotarozol, akkor az eletben nem fogsz felfigyelni arra a millio szora, kifejezesre, amit nem tanultal.
2023. okt. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igy van, utolsoval (#3) ertek egyet.

Nem az ido mulasaval lesz tudasod. Lehet fel ev alatt is, intenziven foglalkozva a nyelvvel.

Meg lehet evekig dagonyazni a meglevo nyelvtudasban es nem fejlodni szinte semmit.

Ha fel akarod gyorsitani, akkor induloban minden szabad idodet forditsd a nyelvre. Nezz azon filmeket, forditsd le a kedvenc zenekarod dalait stb. Es beszelj, sokat beszelj.

2023. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!