Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet egy témáról több...

Hogyan lehet egy témáról több percig angolul beszélni, ha még magyarul se gondolok róla annyi mindent? Tippek vagy valami hogy lehet kihozni a legtöbbet?

Figyelt kérdés

A próbaérettségim 81%os lett, hirtelen bejelentés miatt nem is készülhettünk rá, de csak írásbeli volt...


Ugye mivel előrehozottozok így kell egy osztályozóvizsga előtte, ahol szintén van szóbeli. A szituációkat meg tudom oldani egész jól, de a hosszabb beszéddel nem tudom hogy bírkózzak meg. Nagyon izgulós vagyok, lehet megkapom a tételt és lefagy az agyam, belezavarodok😶



2022. márc. 19. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy. A nyelvtanuláshoz tehetség kell, azt nem lehet tanulni.


Ha van hozzá tehetséged, magas IQ-d, akkor megoldod. Ha nincs, akkor vagy megbuktatnak, vagy árengednek egy kegyelem kettessel.

2022. márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
*átengednek
2022. márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem érdemes magadnak írni egy rövidebb vázlatot hosszabb egybefüggő szöveg helyett. Csak hogy legyen a fejedben egy vezető, hogy tudd, hogy mikről szeretnél beszélni.


A másik tanácsom az, hogy olvass előtte cikkeket az adott témában, hogy legyen véleményed.

2022. márc. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Hiába a vázlat, ha nincs tehetség.
2022. márc. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Paneleket, szófordulatokat kell begyakorolni és ezekből építkezni. Gyakorolj otthon, vedd fel hangrögzítővel és hallgasd vissza.


Amikor megkapod a témát, röviden gondold át, hogy milyen pontokat szeretnél érinteni, illetve mi lesz a konklúzió. Ha van idő vázlatot írni, akkor címszavakban írd le a gondolataidat és fűzd fel őket logikusan egymás után.

2022. márc. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!