Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történhetett velem, és...

Mi történhetett velem, és hogy tudnám elengedni ezt a spórolás dolgot?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2-3 évben 100% erővel befektetésekre koncentráltam, hogy minél több passzív jövedelmem lehessen, akár munka nélkül is biztonságosan legyek. És sikerült is, túl is szárnyaltam a tervem.


Ehhez mindenről lemondtam: utazás, kirándulás, autó, ruházkodás, szórakozás, egészséges életmód stb.


Odáig jutottam, hogy nem tudok leállni. Most, hogy sikerült, most SEM. Kb debil módon most sem veszem meg a legapróbb dolgokat sem, amit amúgy kívánnék, mert "spórolni kell, befektetni" pedig már nem akarok többet befektetni, már feladtam.


Ez valami betegség?


2023. okt. 2. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
ne aggódj, majd karácsonykor elmúlik, miután jöttek a szellemek :P
2023. okt. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Hát hosszabb távon így jársz jól, az biztos.
2023. okt. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem jár jól. Csak hülye. Minek spórolni, ha úgyse lehet rajta venni semmit.
2023. okt. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Addig csináltad amíg rajta nem maradtál. Én egy időben pl az örömöket kezdtem háttérbe szorítani, a haladás oltárán feláldozva. Aztán hatékony, de kb mi marad így, minek így élni. Szóval van visszaút szerencsére, csak tudatosan változtatni kell, meg egyensúlyt találni. Mert most odaát ragadtál a totál optimalizálós spórolósba, és dolgoznak a sokéves rutinok. Ideje visszatérni normálba.
2023. okt. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
A ruhákat is? meztelenül mentél le a boltba b@meg? Az kemény.
2023. okt. 3. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Hát nyáron még belefér.
2023. okt. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Veszítsd el az összes pénzed és elfelejted a spórolást.
2023. okt. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy egy életed van és a pénz csak egy eszköz. Nyilván nem kell ész nélkül szórni a pénzt, de megengedheted magadnak, hogy megvegyél magadnak dolgokat, élményeket vagy tárgyakat, amik boldoggá tesznek. Én is spórolós típus vagyok, mondjuk muszáj is, mert kevés a fizetés és drága a megélhetés, albérlet stb. De még én is így vagyok vele, hogy bizonyos dolgokra nem sajnálom a pénzt, mert az a fontos, hogy elégedett legyek az életemmel.
2023. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!