Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen idegesítő egy...

Miért ilyen idegesítő egy pszichológus?

Figyelt kérdés
Nem általánosítani szeretnék, biztosan vannak normális pszichológusok is, de akihez én járok, az valami borzalmas. Folyamatosan azt érzem, hogy próbál "belegyömöszölni" egy sablonszemélyiségbe, és bármit mondok, azt átmásítsa és igazolja vele a saját feltevéseit rólam. Nem nagyon hagy szóhoz jutni, egyszerű dolgokat magyaráz órákig, mintha hülye lennék, aztán hiába mondom, hogy megértettem, amit mondani akar, a válasz csak az, hogy ő biztosra akar menni abban, hogy jól átadja az információt, aztán mondja tovább. Meg aztán ott volt az is, amikor a családon belüli kapcsolataimról kérdezett, én pedig elmeséltem, amikor egyik családtagom elég durva dolgokat terjesztett a másikról, és ezt egyszerűen kinevette. Lehet velem van a baj, de számomra ez elég komoly helyzet volt, és elvártam volna, hogy komolyabban álljon hozzá ehhez, ha már ő kérdezte. Mióta hozzá járok, úgy érzem a helyzetemen csak rontott, nem kérdés, hogy nem fogok többet járni hozzá, de így első tapasztalatnak pszichológusról, rohadtul elvette a kedvem, hogy mást keressek.

2023. okt. 5. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen személyiségfüggő. Nekünk volt a suliban egy pszichológus, tartott előadást az osztálynak, ő rendes megbízhatónak nézett ki, nagyon jó hatással volt ránk. Viszont mások akikről tudom hogy pszichológus, még nem láttam olyat aki ne lenne fura.
2023. okt. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A pszichológusok is emberek és nem mindannyian jók a munkájukban. Két embernél voltam eddig. Az első, bár nagyon szimpatikus volt, semmit se segített, csak hümmögött egy órán át, a második viszont tök hasznos volt. Ott is sokszor azt éreztem, hogy most megállt a tudomány és egy pontig segít csak, de nagyon jó volt már arra a pontra is eljutni végre. Többször előfordult, hogy felhívta a figyelmemet a nagy képre és visszavezetett dolgokat a családomra, amire magamtól életemben nem gondoltam volna.
2023. okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Én az exem kísértem el egyszer. Az egyik leggusztustalanabb személy volt az a "terapeuta", akivel valaha is találkoztam. Nagyon remélem, hogy szakmát vált és messziről kerüli majd az embereket.
2023. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Ebből is látszik, hogy nem véletlenül hívom én a pszichológusokat és a pszichiátereket egységesen pszichopatának!
2023. okt. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem, mért csodálkozol. Van rossz asztalos, rossz orvos, rossz szakács, mért ne lehetne rossz pszichológus. Nem kérdést kell kiírni a gyakorira, mert az semmit nem old meg, hanem ott kell hagyni, és keresni kell másikat. Addig, amíg egy megfelelőt nem találsz.

Egyébként a "bármit mondok, azt átmásítsa" az egy technika, hogy másképp is lehet látni ugyanazt a dolgot, de ha ezt nem tudja számodra elfogadható módon elővezetni, az a veszett fejsze nyele.

2023. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Annyi rosszat olvasok ezen az oldalon róluk, hogy hálát adok az Égnek, hogy nekem sikerült egy normalisat kifognom.
2023. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Azonnal szabadulj meg tole!!! Mind ilyen fereg penzhdjhssz. Piocak.


Nem erdemes pszichologushoz jarni.

Legyenek inksbb baratsid,akik meghsllgatnak.

2023. okt. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress másikat mert ez nem normális pszichológus. De amúgy meg a pszichológus is ember vagyis vannak alkalmatlanok meg nem, csakúgy mint van alkalmatlan tanár vagy éppen politikus aki nem való annak de mégis az.
2023. okt. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Válts!
2023. okt. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%

Az én tapasztalatom:

Életem egyik legjobb döntése volt amikor elmentem pszichológushoz és utána életem legjobb döntése volt amikor nem mentem többet.


Konklúzió: az életben többet be nem teszem a lábam pszichológushoz

nov. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!