Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka hogy a magyarság nagy része nem űz semmilyen sportot?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/shorts/PkaKC4k3cbI Nem bírom ezt a palit, de a lényeg a kutatás amiről beszél. Szerintem a fizikai munka nem lehet kifogás, ahogy a 30iq-val rendelkezők mondják "Vágd fel a fát, gyere kapálni azt megizmosodsz". Holott amúgy az edzőtermi edzés jóval nagyobb stressz a test számára mint bármilyen fizikai meló, ez tény. Fiatal fiúk vagy nagyon vékonyak vagy kövérek, lányokkal az utóbbi, büszkén járnak az úszógumijukkal nyáron.
2023. okt. 13. 20:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%

Miért, amúgy miért kellene mindenkinek sportot űzni? A szabadidős sport egyrészt mentálisan segíti az embert, másrészt pótolja azt a fizikai mozgásigényt, amire evolúciósan igazából szükség lenne. De ha ezek megvannak máshonnan, akkor minek sport? Értem, hogy egyeseknek ez olyan, mint a könyv vagy a színház, annyira evidens, hogy el sem tudja képzelni, más miért ne csinálja, de alapvetően nem hiányzik sokaknak.


Úszógumi, súlytöbblet meg, nem mindtha kellene, hogy érdekeljen más úszógumija.


Persze vannak, akik szívesen csinálnák, de nincs idejük, esetleg gátlások miatt nem mernek belevágni stb.

2023. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
9%
A lányoknak ha nincs semennyi úszógumijuk, sokszor mellük sincs. A zsír az mindenhová rakódik. Lehet nincs kedve műtögettetni magát. Persze nem kell elhízni de azért nem kell csontsovány.
2023. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
1.Én csak azért tervezek fizikai munkát vállalni hogy több pénzem legyen az álomfizikumom felépítésére, a kemény munka a pénz megteremtése inkább.
2023. okt. 13. 20:31
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Én meg azt nem értem, hogy sportoláshoz/edzéshez miért kell mindenáron terembe járni? Panelba is megoldottam az edzést(mindig átkellett rendezni), most meg családi házba főleg. Attól hogy meg valaki vékony lehet gyors/erős és üthet nagyot ne feledd.
2023. okt. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Und? Nem a dzsungelben vagyunk hogy folyton harcolni keljen.
2023. okt. 13. 20:46
 6/25 anonim ***** válasza:
46%

Fizikai munka, komolyabb kerti/farmbéli munka mellett nem is kell sport. A sporttal tulajdonképpen azt pótoljuk.



Magyarországon nagyon nem megszokott az egészséges életmód. Ehhez jön az, hogy a legtöbb magyar nem hiszi el, hogy pozitívan hathat a saját életére, tanult tehetetlen. Plusz a többség rohan, még 7 óra alvásra sincs ideje, nagyon sokan nem tudják megmondani, mikor űzték legutóbb a kedvenc hobbijukat.


Szóval ezekért nem sportolnak.

2023. okt. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem véletlen képzem magam programozóvá, úgy majd elegendő pénzem lesz a jó életre, viszont folytatni fogom fizikai meló mellett is a gyúrást.
2023. okt. 13. 20:51
 8/25 anonim ***** válasza:
37%
A 6-os mindent jól leírt, tehát a lényeg minden más fontosabb mint az egészségük ez ilyen magyar mentalitás.
2023. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Mióta életmódot váltottam nem voltam beteg még soha, a labor eredményeim is helyreálltak. Májfunkció és hugysav is, a szívizmaim is erősödtek.
2023. okt. 13. 20:56
 10/25 anonim ***** válasza:
Mert sokaknak monoton és unalmas az edzőtermi munka. Nekem is. Ezért sétálok a szabadban minden nap. Friss levegő, szép környezet. Nem kell mindenkinek a termekben izzadnia. Én próbáltam, csináltam. Ingerszegény volt nekem, de aki csinálja és ez örömet okoz neki, akkor csinálja, engem nem zavar. Az sem, ha valaki nem mozog. Nem az én életem minek foglalkozzak vele.
2023. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!