Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lehet az oka...

Szerintetek mi lehet az oka hogy a magyarság nagy része nem űz semmilyen sportot?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/shorts/PkaKC4k3cbI Nem bírom ezt a palit, de a lényeg a kutatás amiről beszél. Szerintem a fizikai munka nem lehet kifogás, ahogy a 30iq-val rendelkezők mondják "Vágd fel a fát, gyere kapálni azt megizmosodsz". Holott amúgy az edzőtermi edzés jóval nagyobb stressz a test számára mint bármilyen fizikai meló, ez tény. Fiatal fiúk vagy nagyon vékonyak vagy kövérek, lányokkal az utóbbi, büszkén járnak az úszógumijukkal nyáron.
2023. okt. 13. 20:16
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Én szeretem a súlyzós edzést, futópadon meg ezeken izzadni gyűlölök. Inkább hosszú séta a városba fülessel a fülemben ha úgy van.
2023. okt. 13. 20:58
 12/25 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező pont semmi nem történik a szívizmaiddal a gyúrástól. A sétát meg kb bármire felcserélheted.
2023. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Már hogyne történne.
2023. okt. 13. 21:21
 14/25 anonim ***** válasza:
72%

Sokan a pénztelenségre hivatkoznak. Egy futásra pedig nem feltétlen kell rengeteg pénz.

Van, akiből a motiváció hiányzik, vagy kényelmesebb piálni-cigizni. Sokaknál nincs/nem volt erre pozitív minta.

2023. okt. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
71%
Az én környezetemben a realitás az, hogy hazaesnek 8/12 órai meló után, esznek, foglalkoznak a gyerekeikkel, megáll pihenni fél órára, mert azt is kell, utána mehet aludni, mert másnap meló van. Egyszerűen nem fér bele az, hogy elmenjen kocogni vagy terembe edzeni, mert mentálisan és fizikailag is ki van merülve.
2023. okt. 14. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Fanatikus vagyok, ez nem állít meg. Nem hiszem hogy valaha családot alapítok, a család saját döntés, vállalta valaki ne takarózzon vele, ennyi.
2023. okt. 14. 03:27
 17/25 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom, én sosem jártam edzőterembe, engem valahogy az a közeg meg környezet inkább taszít. Ellenben járok futni, fallabdázni. És nem vagyok dagadt, nincs úszógumim sem. :D


Hétvégente pedig inkább a 30-50 km-es túrát választom a jó levegőn.


Nem vagyunk egyformák, valakinek nincs igénye a mozgásra, valakinek van. A család pedig max egy kényelmes kifogás, nem egy olyan embert ismerek aki 2-3 kisgyerek mellett is meg tudja oldani, hogy legyen ideje sportolni.


Nekem semmi bajom azzal ha valaki utál mozogni vagy lusta, csak akkor mondja azt, ne azzal takarózzon, hogy a család mellett nincs ideje.

2023. okt. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
A sport rengeteg időt elvisz + a legtöbb ember szerintem unalmasnak találja, én is.
2023. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
Embere válogatja, hogy kinek milyen tevékenység unalmas vagy sem, időnk meg nyilván arra van amire szakítunk. Nekem valahogy a kick-box edzés a legkevésbé sem volt unalmas...
2023. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#18 vagyok

Le lehet pontozni egész nyugodtan, de attól még nem lesz emberek tömegeinek több szabadideje, és nem válik izgalmasabbá tömegek számára a sport, szóval nem értem mi célból kapom a pirosat, mikor a kérdésre válaszoltam.


#19

Igen, arra van idő amire szakítunk, csak sok embernek inkább prioritás a munka (pénzből élünk), kulturàlt környezet otthon és némi szociális élet, mint a sport. Ez van.

Kick box edzés meg nincs azért mindenhol, illetve nem telik rá mindenkinek. Plusz nekem személy szerint az se hangzik túl érdekesnek, bocsi. :D

2023. okt. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!