Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más országban is szokás hogy...

Más országban is szokás hogy idősek lenézik a fiatalokat,mondják hogy bezzeg az én időmben?

Figyelt kérdés

2023. okt. 19. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Már megint egy állító, általánosító kérdés. Nem minden öreg teszi ezt.
2023. okt. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam mondani.
2023. okt. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Igen, ahogy a fiatalok is mindenütt lenézik az “ őskövületeket.”
2023. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Külföldön , sokkal fiatalosabbak az idősek van életük idős korban is túrázni járnak , meg biciklizni ide meg oda. Jobb fejek nekem ez a tapasztalatom( ausztria)Magyar idősek megkeseredettek és savanyúak. Ebből kifolyólag piszkálják a fiatalabb generációt.
2023. okt. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Kínában sokkal jobban el tudom ezt képzelni, mint az USA-ban. Kínában szerintem jobban megőrizték a hagyományokat. Az USA-ban fiatalosabbak, lazábbak, talán túlságosan is..
2023. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Eleve sok országban több generáció, fiatal, idős együtt él, egy életet élnek, sokkal inkább részei egymás életének. Nem úgy mint az erősen elmagányosodó magyar társadalomban ahol mindenki mindenkinek az ellensége.
2023. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Még jó hogy a boomer magyar szó 😂😂
2023. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem.

Eleve a magyarok többsége nem az eszéről híres, de legalább lusta, frusztrált és beképzelt.


Egy idős ember az előző rendszerben szocializálódott, jött egy digitális forradalom is, amivel nem igazán tudtak lépést tartani.


Nem véletlenül használják annyit a boomer kifejezést ebben az országban. Intelligens idős fehér holló kategória, elég gyakori viszont a "bezzeg az én időmben" múltban rekedt 60 pluszos proli, aki borzasztóan túlbecsüli a saját képességeit.

2023. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
Amúgy, ha belegondolsz. Öregszik, demens lesz, majd azért cikizi a fiatalabbakat, mert ő még a régi rendszer szerint tanulta és még ki is kéri magának hogy neki van igaza, őt tisztelni kell... bármelyik országról is legyen szó, nem jó dolog meghagyni a saját téveszméjében, ha létfontosságú kérdésről beszélünk. Pláne, ha nem tiszteletre méltóan viselkedik.
2023. okt. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!