Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit javasoltok hogyan kellene...

Mit javasoltok hogyan kellene tennem ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy megbíztam egy autószerelőt 2 dologra hogy végezze el az automon amire árajánlatot is kértem. Mire oda került a sor hogy fizessek az 5x árát kérte el és olyan dolgot is kicserélt benne amit én nem is kértem, de ő úgy gondolta hogy rossz így kicserélte, egyeztetés nélkül.

Egyaltalán nem hívott fel, hogy ennyivel több lesz az ár, mivel ezt meg azt kell cserélni?!


Ott a történt hogy kifizessem, mit javasoltok mit tegyek?



2023. okt. 20. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Az árajánlat összegét fizetném ki. Ha ő önként többet végez el megegyezés nélkül, az a cég ajándéka. És nem mennék többet hozzá.
2023. okt. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Fizesd ki az árajánlatban szereplő összeget, a többire legfeljebb kérj eredeti állapot helyreállítást. Vitathatja vagy bíróságra is viheti az ügyet, nem tudja mivel alátámasztani, hogy olyan munkát végzett el, amire nem adott ajánlatot és nem is kérted tőle.
2023. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogyasztóvédelmet értesíteném azonnal, legjobb telefonon vagy személyesen. Ilyen helyzetben előfordul, hogy ki is mennek veled a helyszínre (saját tapasztalat).

Nem teheti meg egyik szolgáltató sem, legyen az bolti eladó vagy szervizes, hogy rád akar terhelni bármi olyat, amit te nem akartál igénybevenni/megvenni. Annyit megtehet, hogy ajánlgatja, de azt nem, hogy kérdés nélkül kicserélje.

Amúgy sutyerákok szoktak ezzel szórakozni.

Mindenképp hívd a fogyasztóvédelmet, már csak azért is, hogy ezt még egyszer meg ne játszhassa ez a marharépa egy másik emberrel.

2023. okt. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogyha kérem az eredeti állapot helyreállítását félek, hogy direkt el ront valamit benne. De ilyen sehol nincs hogy előzetes egyeztetés nélkül bevásárol dolgokat és kicseréli..
2023. okt. 21. 05:40
 5/12 A kérdező kommentje:
Fogyasztóvédelemmel hogyan vegyem fel a kapcsolatot?
2023. okt. 22. 15:57
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem ronthat el direkt semmit, mert ugyanúgy ott a javítási kötelezettsége, ha nem megfelelően végezte el a munkáját. Hülye lenne az ilyen saját magának keresztbe tenni, és még több munkát csinálni ahelyett hogy minél gyorsabban (de rendes munkát végezve) szabadul tőle.
2023. okt. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hiába rendes munkát végzet, ha engem egyáltalán nem kérdezett hogy amit kicserél mennyi plusz költséggel fog járni minimum hogy felhívom a tulajt és lebeszélem vele, hogy ki kell cserélni még pár dolgot ami ennyi költséget jelent, kérem e vagy sem.
2023. okt. 22. 16:33
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval az utolsó válaszolóval nem értek egyet.
2023. okt. 22. 16:34
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet félreértettük egymást, a 4-es válaszodra írtam a 6-ost. Mindent ingyen vissza kell csinálnia, amiről nem egyeztetek meg. Ha eredeti állapot helyreállítást kérsz, azt is ingyen és megfelelő minőségben kell elvégeznie. Nem csinálhatja azt, hogy kibaszásból elrontja, mert a munkája garanciális (ha nem jól végzi el, szintén ingyen kell kijavítania).
2023. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ne haragudj akkor.

Igazából az a bajom ezzel hogy szet szedni az autót stb az probléma nekem mivel dolgozok és ezzel járok dolgozni.

Szóval nem tudom mit hogyan kellene csinálnom

2023. okt. 22. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!