Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy vékonyt miért lehet...

Egy vékonyt miért lehet kritizálni, hogy vékony, egy túlsúlyost miért nem lehet azért, mert túlsúlyos?

Figyelt kérdés

Elég vékony alkat vagyok(férfi), nagyon sokszor megkapom, hogy milyen vékony vagyok, egyek már többet hát elfogyok. Van egy túlsúlyos kollégám, mikor találkozunk mindig ez az első mondata, hogy milyen vékony vagyok. Fordított esetben rohadt nagy bunkóságnakcszámít lekövérezni az embert vagy mondani neki, hogycleadhatna pár kilót. Ez miért ilyen igazságtalan? A túlsúlyosakkal miért kell jobban együttérezni, mint egy vékonnyal? Ráadásul sokkal igénytelenebbnek hat egybtúlsúlyos szerintem.

A válaszokat előre is köszönöm.


2023. okt. 21. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem lehet kritizálni.

Aki mást kritizál legyen vékony kövér fekete fehér az egy primitív ember.

2023. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

"ez az első mondata, hogy milyen vékony vagyok"


És miért nem válaszolsz neki valamit? Pl hogy miért tesz minden alkalommal megjegyzést, talán irigykedik? vagy pl.: tegyen érte, és akkor ő is lehet ilyen vékony.


1x kellene csak beleállni, soha többet nem tenne megjegyzést rád.

2023. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
(Lehet kritizálni mind a kettőt, ám értelme nincs. Ugyanakkor fontos kezelni a sértődékenységet. El kell döntened, hogy elégedett vagy-e a testalkatoddal. Ha igen, akkor nincs teendő, s ebben az esetben sértődés helyett értetlenség merülhetne csak fel a megjegyzések nyomán, mint pl ha valaki megjegyezné hogy “ej de fehér a szemfehérjéd”. Ha viszont elégedetlenséggel tölt el a testalkatod, akkor megjegyzésektől függetlenül dolgoznod kell a változáson.)
2023. okt. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez nekem is fura hogy kb már menő lett hogy fogadjuk el a kovereket meg a reklámok filmek tele vannak ezek pozitiv képben feltüntetésevel közben meg az elhízás nem egy egészséges dolog amihez pozitív dolgokat kéne társítani
2023. okt. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom máshogy látják egymást az emberek. Az egyiknek ez kövér, a másiknak az dagadt.

Egyik ismerősöm aki cingár malacozza a másikat. A cingár srác túl idős, de a a kiscsaj mégsem vén papázza vissza, pedig megtehetné. Az előnyöket érdemes kiemelni, ha teltebb nagyobb a melle, ha vékonyka kevesebbet fogyaszt így kevesebb élelmiszer szükséges.

Ismerkedjenek saját kor- és súlycsoportú emberekkel és akkor nem lesz min fennakadni.

2023. okt. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már én is tapasztaltam, bár annyira azért nem vagyok vékony, hogy folyton megkapjam. És igen, csak 1x szólj nekik vissza, azután békén hagynak. Ha látják, hogy rossz érzéssel tölt el a megjegyzésük, folytatni fogják.
2023. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Ráadásul a kövér eufemizálva van, pl. husi, duci, míg a sovány degradálóan gebe, csontkollekció, stb. Teljesen jogos a kifogásod.
2023. okt. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
Szerintem szimplán csak szólj vissza. Abbahagyja.
2023. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Normális ember egyiknek sem szól be, megtartja magának a véleményét mert senki se kérdezte!!!

Én voltam mindkét oldalon. Pontosabban voltam kövér, és egy nagyobb fogyás után átlagos testsúlyú lettem. Vékony nem voltam mert nekem nem tetszene úgy a testem, és nem tartom egészségesnek sem.

Én magamtól Soha, egyik állapotban levő embert sem bántottam a kinézetével, a testsúlyával, amíg engem nem támadtak be.

Ennek ellenére kövérként rengeteget bántottak😔 még kövérek is😂, illetve fogyás alatt/ után párszor megkaptam már kövérebbtől hogy milyen gebe vagyok, én a 2. ilyen után simán visszaszóltam, hogy nem kell irigykedni, te is lefogyhatsz ha van benned kitartás, tenni akarás:) Mivel a csaj konkrétan 150kiló. És egyébkènt nem rosszindulatból szóltam be neki, mert én is voltam elhízott, és rettenetesen nehéz volt leküzdeni. Hanem azért, hogy kicsit nézzen magába. Ha én alapból nem bántottam, ő se tegye, de ha megteszi, nem fogom hagyni magam, bármennyire is együttérzek, mert én tudom milyen a nehéz oldalon lenni, és azt is, hogy lefogyni igenis baromi nehéz, főleg amikor mindenféle hormonális és anyagcsere gond is felüti a fejét, ami méginkább megnehezíti.

Aki meg eleve vékony, annak könnyebb dolga van, több olyan embert is ismerek, van akit közvetlen közelről, hogy hiába eszik sokat, és nem sportol semmit, mégse hízik, mert gyorsabb az anyagcseréje. Hát úgy könnyű vékonynak lenni. És azt vettem észre, hogy sokszor az ilyenek azok akik a súlyfelesleggel küzdőket bántják, akik valójában sose tettek semmit a vékonyságukért, mindössze szerencsésebbek genetika tekintetében, és nem hízékonyak.

Előfordult olyan is, hogy egy nagyon vékony ismerősöm szólt be a fogyásom után, már teljesen normális sullyal, hogy nekem még fogynom kéne mert kövér vagyok....érted, kövér😂😂😂😂 175 centihez 64 kilósan. Vicc kategória. Az ilyet is amúgy szánalmasnak tartom. Csak azért mert ő egészségtelenül sovány 170cm és 50kg,+ minden csontja kiáll, még nem kell másnak is annak lennie. Hozzáteszem neki sem szóltam be, amíg ő el nem kezdett engem 64 kilósan, egy évekig tartó, elég komoly fogyás után dagadt disznózni.

2023. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!