Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A temető kukájából kiszedve...

A temető kukájából kiszedve ezt a koszorút vihetem a rokonom temetésére?

Figyelt kérdés

Péntek délután szedtem ki a temető egyik kukájából, de mások is szoktak kivenni ilyesmiket és van úgy hogy 4 koszorúból összeraknak egyet-kettőt.

Én ezt találtam, csak a csomagolást kell cserélni rajta, kicsit megtisztítani a műanyag cuccokat, eligazítani oszt jó lesz az nem?

Egyik ismerősömnek virágos boltja van, már odaadtam neki hogy készítse el, de azt szégyelltem mondani, hogy hol találtam.

Tudom hogy kicsit talán kegyeletsértő is, de utálok temetésre menni és utáltam a rokonomat is, csak a szüleim erőltetik cirkuszolva hogy legyek jelen a temetésen és ne üres kézzel menjek, mert leátkoznak a rokonok.

Nem vagyok fösvény, csak utálok értelmetlen dolgokra költeni, ráadásul nekem semmi közöm az illetőhöz, csak ugye a "színházban" részt kell vennem...


[link]


[link]


A virágok így néznek ki, elég jó állapotban.


[link]


2023. okt. 22. 16:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
26 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még nem tudni mikor lesz a temetés, mert hamvasztás lesz.
2023. okt. 22. 16:17
 2/15 Zowie ***** válasza:
85%
Nem értem minek tetted fel a kérdést, ha úgyis el fogod vinni, mivel már odaadtad a virágboltos ismerősnek. Kérdésedre válaszolva viheted, fizikailag nem gátol senki, de én a helyedbe biztos szemen köpném magam utána.
2023. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Zowie ***** válasza:
72%
Még annyi, hogy 1500 ft-ot sajnálsz, képes vagy inkább ilyen szinten megalázni magad. Gratulálok.
2023. okt. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményedet.
2023. okt. 22. 16:38
 5/15 A kérdező kommentje:

Egyébként ha tudnátok hogy a virágos boltosok ill. akik koszorút árulnak kb. a jó 50 %-a a szemétből szedik ki a használt koszorúkat vagy ami a temetések után megmaradt koszorúkat szétszedik és átalakítják és újra eladják, amit éppen lehet hogy te veszed meg, ami egy elhunyté volt.

Csak szóltam.

2023. okt. 22. 16:43
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Vegyél 1 szál virágot. 1000-1500 forint. Általában 1 fehér rózsát szoktak, fekete szalaggal.

És átalakíttatni se kell virágossal.

2023. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem leszek népszerű a véleményemmel, de teljesen jól tetted. Egy hullára már mi a francnak költeni, ráadásul egy teljesen felesleges színház formájában, ami mindenkitől csak az időt veszi el, nyűg.. és pontosan annyit ér mint "halottnak a csók" (milyen jó kis szólás ez.. a csókot temetésre is lehetne cserélni..)


Az élőkkel kellene foglalkozni, nem a halottakkal. Rengetegen csak akkor adják meg az embernek a tiszteletet, amikor az már meghalt. Amikor meg élt, akkor meg leszarták, meg úgy bántak vele mint egy kutyával (most nem rád értem, általánosságban)


Szóval kérdező, ne aggódj, teljesen rendben van. Már azzal is sokat tettél, hogy egyáltalán vetted a fáradtságot, hogy kivedd a kukából és így legalább újrahasznosíttottál, aminek már több értelme van.

2023. okt. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Anyámék mondták hogy koszorút kell vinnem, ne virágot.
2023. okt. 22. 16:52
 9/15 anonim ***** válasza:
98%
Miért kéne koszorú? Abból elég közeli családonként 1. Ha anyádék visznek, akkor neked nem kell külön.
2023. okt. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
72%
7-esnek teljesen igaza van. Sokkal több figyelmet szentelnek az emberek a felesleges temetésekre, ahelyett, hogy a még élő emberekkel foglalkoznának... Én a halottak napját is betiltanám. A halottakról nem megemlékezni kellene, hanem akkor kellene megbecsülni őket, amikor még éltek.
2023. okt. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!