Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy egy érzéketlen...

Lehet, hogy egy érzéketlen tuskónak fogok tűnni, de miért szomorkodunk, ha valaki meghal?

Figyelt kérdés
Bárki csinál gyereket, tisztában kell lennie azzal, hogy ahogy maga is, szülei is, gyermekei is megfognak egyszer halni, mert a földi élet véges. Miért gyászolunk egy "természetes" folyamaton?

2019. nov. 3. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy érzéketlen tuskó csak még nem veszítettél el valakit akit nagyon szerettél. Azt gyászoljuk hogy örökre el kell tőle búcsúznunk
2019. nov. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert más egy érzelem és más egy logikusan végiggondolt tény.
2019. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miért gyászolunk egy "természetes" folyamaton?"

Ha már így fogalmaztál, szerintem azért, mert a gyász is természetes folyamat. Az elvesztés fájdalommal jár, és ennek a feldolgozási folyamata a gyász, amely elvezet az elengedéshez és az új helyzet elfogadásához. Egy szerelmet, egy otthont, egy számunkra kedves tárgy elvesztését éppen úgy meggyászoljuk, mint egy szerettünk elvesztését, csak más érzelmi töltettel.

2019. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy tuskó, csak az érzelmi intelligenciád a béka popója alatt sincs.

És hogy miért gyászolunk egy természetes folyamatot? Azért, mert egy természetes folyamat is lehet fájdalmas.

2019. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Nem tuskó vagy, hanem szimplán idióta hülyegyerek

Szerintem ezt te sem gondoltad komolyan

2019. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert soha többet nem ehetek a főztjéből, soha többet nem tölthetjük együtt a Szentestét, soha többet nem mesélhetek neki arról, mi történt velem, soha többet nem mond bátorító szót.

Soha többet. Soha-soha többet.

Maximum a gondolataimban, de én például attól mindig sírni kezdek; ahogy pl elképzelem, hogy adott helyzetre mit mondana, hogyan reagálna.


Ez eddig végig én-szemszögű volt, de a gyász TALÁN az.


Bár nyilván a másik fele az, hogy miért nem jutott neki még legalább egy kevés az életből - nyilván azok nélkül a betegségek nélkül, amik elvitték (már ha XY-t betegség vitte el).



Egyébként ha tippelnem kellene, a legeslegeslegrosszabb talán a saját gyerek halála... :(

2019. nov. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a gond, hogy úr isten meghalt x y

Hanem, hogy mennyire borzasztóan hiányzik ami ellen már nem tehetsz semmit.

Majd egyszer megtapasztalod.

2019. nov. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A gyasz az mindig enkozpontu, mindig rolad szol, hogy te, hogy erzed magad.


Nekem az anyam es a nagyanyam halt meg, de igazabol nem szomorkodtam. Szornyen sznvedtek evekig, ugy ereztem, hogy sokkal jobb ez igy nekik. Vege a kinoknak.

2019. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nagyon fiatal vagy és még nem halt meg senkid, akit nagyon szerettèl volna. Hiába természetes, hiába várható, akkor is nagyon tud fàjni. "A te szíved már nem fáj, de a miénk vérzik, mert a fájdalmat az élők érzik. Ez pontosan így van. Majd meglátod, ha idősebb leszel.
2019. nov. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!