Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyarok szokásukhoz híven,...

A magyarok szokásukhoz híven, az ázsiai munkaerő kérdésében is morognak, alaptalanul nem?

Figyelt kérdés

Ne a 80 éves véleményére adjunk, neki mindegy ki dolgozik már itt.

De az ő fia biztos egy jó cégnél dolgozik, az unoka meg sosem fog lapátot ásót használni, max növény ültetésnél.

Aki nem ment külföldre még, az inkább tanul, helyezkedik, és majd párként megvalósítják amire vágynak. A magyarnak sem fekszik már a fizikai munka, a sofőri állás még olyan hogy...


Egy pénztárosi meló is olyan hogy pár hónapig találkozol az illetővel, utána már más fiatal van helyette, egyszóval nem lehet tudni ki vágyik jobbra-többre. Ez igaz az ázsiai emberekre is.


Nagyjából ennyi, ha valaki ír majd a különbségekről, erőszakról, akkor reagálok arra is.


2023. okt. 22. 19:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam már külföldön. Kedves voltam az ottaniakkal, ők is velem. Nem vettem el senkinek a munkáját, nem dolgoztam olcsóbban sem, mint ők, fix bérezés volt és rengeteg embert foglalkoztattak a gyárban, sőt még bőven volt hely is. Az ilyennel nincs baj.

Itt is sok olyan külföldi van, akik jöttek valamerről, esetleg rosszabb volt a fizetés mint itt, de valamiért ide jöttek csak és nem mentek el kétszer ennyiért németbe dolgozni vagy máshova. Vannak bolti eladók, takarítók... Az ilyenekkel nincs baj. Becsületesen dolgozik, kapja azt a bért, amit bárki más. Vannak úgymond hiány szakmák, vagy még akár város függő is, hogy vannak betöltetlen helyek és mindegy ki csak menjen oda mert kell az ember. Nincs ebből semmi.

Meg őszintén valahogy szerintem az ázsiai lányok aranyosak 😅 De ez teljesen független téma már.

A baj ott van, mikor valahogy ide kerülnek valamerről, jóval a magyar átlagbér alatt, amiért már 1 magyar se vállalná a dolgot. Teljesen mindegy, hogy milyen helyre kerülnek be ezek az emberek. Így biztos hogy az olcsó munkaerőt fogják választani. Sőt igazából nem is választás, hanem már alapból hozatják ezeket az embereket. Majd 2 opció van, vagy nagyon alacsony bérért dolgoznak, vagy még az alacsony bér mellett a munka is nagyon rossz, rossz körülmények a szálláson is meg minden. Sokakat ez dühít már, mikor egy gyárba 100 ilyen mukást vesznek fel, nem pedig egy olyat aki szívesen dolgozna hasonló munkakörben, mert vagy az a munka van, vagy semmi. Nyilván ha senki nem megy oda töltsék fel nyugodtan olyanokkal akik szerencsét akarnak próbálni máshol. De mikor alapból ezzel nyitnak már, hogy egyből az olcsó munkaerőt keresik, na az baj.

2023. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!