Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki szétszórt, feledékeny és...

Aki szétszórt, feledékeny és szórakozott jellem, hogy tud érvényesülni a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Van köztetek ilyen ember? Hogyan tudtok megtartani egy munkahelyet?


Kimagasló eredményeim voltak tanulás és művészetek terén, de mindig szórakozott voltam. Mindenemet elhagyom. Elfelejtek mindent.


Rengeteget hibázok.


Sorstársak, hogy tudtok érvényesülni?



2022. máj. 5. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig mindent felírok. Nem vicc. Mindig mindent. És mindig ugyanoda, különben cseszhetem.
2022. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Munkanélküli vagyok
2022. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálok mereven szabályok szerint csinálni mindent is. Néha vagyok “rugalmas” akkor általában meg is szoktam bánni azt, hogy “rugalmas” vagyok, mert borul minden.
2022. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok szórakozott, csak elég feledékeny, erre az a bevált megoldásom, hogy listát írok a teendőkről és ha valamivel kész vagyok, azt kihúzom, így folyamatosan látom, hogy hogy állok és miket kell még aznap megcsinálni.

Van egy naptár szerű táblázatom is, amiben a fix feladataim vannak benne. Vannak olyan munkák, amiket csak havonta egyszer vagy heti egyszer kell megcsinálni és előre tudom, hogy mikor. Ezeket már előre be szoktam írni, mert a napi teendőket fejben tudom tartani, de az ilyen egyszer-egyszer kell dolgokat sokszor simán elfelejteném. Ebből utána könnyen tudom követni és azóta nem volt vele gond.

2022. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Volt ismerősöm, aki ilyen volt, nem is egy, mégis megtalálta a helyét.

Az 1# jó dolgot írt.

2022. máj. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma odáig fajult, hogy órák óta vártam a vevőket, de azt,hogy nem nyitottam meg a napot, csak belekezdtem, a kasszagépen, csak az első vevőmnél vettem észre. Így most olyan, mintha csak attól az időponttól dolgoznék. Már reggel a kávéfőzőt rajtafelejtettem az indukciós lapon.

Ilyeneket, hogy írjak fel?

Valami elvonja a figyelmemet és kész. Azt is elfelejtem mit akartam.

2022. júl. 3. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy kiírod a gép mellé, számodra jól látható helyre a teendőket, mint egy checklistet, és ahányszor odanézel, végigfutsz rajta gondolatban. Tudomisén, ilyeneket, hogy

- gépbe bejelentkezni

- számlázóba belépni

- kassza napját megnyitni

- egyenleget átszámolni

vagy amiket csinálni kell minden nap, ezt te tudod, én nem értek hozzá. Nekem ezek a mindennapos dolgok a monitoromra ragasztott cetlin vannak, ha pedig bármi ritkábban előforduló feladat esik be, akkor előveszem a füzetemet, amibe részletesen felírtam a teendőket.

Üdv, az első

2022. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!