Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy hogy az élet...

Más is érzi úgy hogy az élet konstans harc?

Figyelt kérdés
Mármint azért is dolgozni kell hogy az ember életben maradjon, az ember élete nagy részét vagy tanulással vagy munkával tölti, vagy egyszerre mindkettőt csinálja, esetleg más célokért is küzd. Akkor is meg kell tenni amit meg kell tenni ha az ember nem akarja, hiába stresszes vagy fáj mindene, ugyanazt meg kell tennie mint amikor jól érzi magát. Én konstans küzdelemnek élem meg a napjaimat, néha megengedek magamnak valami szórakoztató dolgot hogy felfrissüljek agyilag és ne bukjak ki, aztán vissza a szokásos rendbe.
2023. okt. 23. 22:26
 1/8 arpi1969 ***** válasza:
mivel nincs vagyonom (a magánvagyont először államosították az 50-es években majd zsebrerakták privatizáció néven a 90-es években) ezért az embert hasznosítják (ha lehet) és így jut az ember élelemhez
2023. okt. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem inkább az a bajom, hogy amint elérem a kitűzött célomat, céltalaul lézengek a világban. Semminek nem tudok örülni. Felépült az áhított házam, amit csak az én érdemem, de mikor beköltöztem nem is tudtam neki örülni. Csak raktam egy pipát a listára. Megvettem álmaim tvjét, talán addig tartott az öröm amíg kicsomagoltam. Vettem egy néhány éves kocsit nemrég, talán 2 hétig jó hangulatom volt. Ha a házba veszek valamit, az abszolút nem boldogít, mivel azt azért veszem mert muszály, nem pedig azért mert szeretném: bútorok, konyhai kacatok stb.

Ugyhogy most megint lehangolódok :(

2023. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, de már nem érzek semmit sem, így elviiselhetőbb.
2023. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen.


#3

Küldd a receptet légyszi!

2023. okt. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, mert az élet valóban az is, egy folyamatos küzdés. Akinek több pénze van, annak egy fokkal könnyebb, és minél több pénze van, annál könnyebb.

Annak a legnehezebb, aki háború közepette él, vagy az éhhalál szélén tengődik.


Én szeretek harcolni, addig, amíg olyasmiért kell harcolni, amit én is a magaménak érzek és fontosnak tartok, de egyébként nem. Teljesen más dolog pl. a saját cégedben a saját boldogulásodért dolgozni, mint alkalmazottként azért gürcölni, hogy egy-két cégvezető jól éljen a munkádból, te meg csak a minimumot kapd.

2023. okt. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Shaddark ***** válasza:

Ha azokért a célokért küzdesz amik boldoggá tesznek, amiket ha elérsz akkor egy kiegyensúlyozott, örömteli ember néz vissza rád akkor megéri.

Ám sokan mások céljaiért harcolnak.

Kb. a lakosság 70%a. Apu azt mondta, a tanárom javasolta, azt látom hogy nekik milyen jó - ezért ha őket boldoggá teszi akkor majd engem is... ... ...

És fontos, hogy ha eléred valamelyik célod akkor élvezd ki. Ne tűzz ki új célt, csak éld meg a sikert, az örömöt. Ha nem okoz ilyet, akkor az a cél nem a te célod volt. Átvertek. És te is magadat.

Én saját vallást csináltam magamnak, a létezők közül egyik sem felelt meg nekem. Abban az újjászületésben hiszek. Ez pl. nagyon jó abban az értelemben, hogy nincs okod végig rohanni az életen. Amit ebben nem érsz el, azt majd a következőben. Hagy időt arra hogy kiélvezd azt ami van. És ha már nem okoz annyi örömöt, akkor jöhet a következő cél.

Persze, az út valóban fárasztó és nehéz. De a végén ha meg tudod élni akkor jó lesz. Pl. a suli. Nem mindegy, hogy életed hátralévő éber felében olyasmivel foglalkozol amit szeretsz csinálni, vagy utálod azt az időt. A fél életed elmegy pocsékba, ha nem teszel érte hogy ne így legyen. Persze, ha olyat tanulsz ami szintén kötelesség és nem öröm lesz, akkor is.

2023. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van, az élet küzdelem.
2023. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen alkesz vagyok ez miatt
2023. okt. 28. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!