Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyarok kevésbé szeretnek...

A magyarok kevésbé szeretnek túrázni, mint más európai népek?

Figyelt kérdés
Szerintem ez domborzati adottságoktól is függ, mert Magyarországon nincsenek is magashegységek, legnagyobb részét síkságok teszik ki. A szlovákoknak, osztrákoknak ellenben rengeteg szép kirándulóhelyük van és gondolom aránylag többen is járnak. A norvégok még, akikről tudom, hogy híresen szeretnek túrázni. Amúgy szerintem egy nagyon egészséges természetközeli sport és jó közösséget is teremt.

2023. okt. 25. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt igaz, amit írsz a domborzatról.


Másrészt nekem pont az a bajom, hogy a Budai-hegység legnagyobb részében akkora tömeg van hétvégén, hogy egy picit se kellemes ott lenni. Sokszor télen is túl sokan vannak.


Bár amit a többség csinál, azt nem nevezném túrának, de ott vannak, tömegesen és legalább pár kilométert sétálnak.

2023. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Én folyamatosan túrázok Magyarországon, a budai-hegységet már bejártam, Bakonyban voltam egyedül kétszer 2-2 éjszakára, Miskolcon is voltam egyedül.


34/F

2023. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Északi/skandináv országokban elég nagy kultúrája van a természetjárásnak, a szabadban töltött időnek. Hát az ottani emberek mentalitása is teljesen más, így érthető. Nem mondom, hogy idehaza nincsenek ilyen emberek, de teljesen mások az arányok. Ehhez nyilván olyan adottságok is kellenek az adott országon belül, így a domborzati viszonyos felvetéseddel egyet tudok érteni. Sőt, az erdőségek kiterjedése sem mindegy, mert kis helyen, ahogy az első is írta, hamar tömegnyomor tud kialakulni. Lehetőség szerint próbálom is kerülni ezeket a helyeket... Szerintem itthon, akinek elérhető távolságban van egy adott hegység, és értékeli a kint töltött időt, szereti a természetjárást, meg vannak a lehetőségei rá, esetleg még jó társasága is van hozzá, az el jár néha túrázni erre-arra.

Én elég gyakran járok, már-már megszállottként, és így, hogy bejön a hidegebb időjárás, még többet tervezek kinn lenni, eljárni túrázni, vadkempinggel is fűszerezve.

2023. okt. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a Bükkhöz lakom közel, és itt is rengetegen járnak túrázni. Mi is sokszor megyünk.
2023. okt. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen túrázom és azt látom, hogy teljesen tele vannak az erdők. Ma már szinte nem találni olyan helyet, ahol ne lenne egy vagon túrázó, kiránduló. Teljesítménytúrákból hétvégente van vagy 10-30 darab.


Amúgy meg alföldön is kimennek az emberek sétálni a környékre, csak nem túrázásnak nevezik. Vagy a Szlovákok sem özönlenek minden hétvégén a Tátrába, mert az ország nagy része nem magashegység.


Eleve a túrázáshoz optimálisabbak az itthoni középhegységi viszonyaink, mert semmi különösebb felkészülést nem kívánnak.

2023. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
En turaznek, ha lenne normalis kerekparut es pihenohely (ivovizzel)
2023. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Kerékpárútról nem tudok nyilatkozni.


Víz és gyalogtúra szempontból mondjuk Magyarország kifejezetten előnyös helyzetben van. Legtöbb hegységünk tele van iható forrásokkal, minden kisebb településen vannak ivókutak. Ez még Európai viszonylatban is kiemelkedő dolog.

2023. okt. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Magyarország egyáltalán nem áll rosszul túraútvonalak tekintetében, és ehhez nem is kellenek a magashegységek sem, mert a túrázásokhoz ideálisabbbak az alacsonyabb domborzati viszonyok.

Egyébként én a Mátra és a Bükk határán élek, és mindkét hegységbe rendszeresen járok terepkerékpározni, és azt kell mondjam, hogy a Mátra és a Bükk is tele van túrázókkal és hegyikerékpárosokkal is, tavasztól őszig, csak télen járnak kevesebben túrázni.

2023. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Magyarországon egész jó a túrázási/kirándulási kedv, de tény hogy a mérsékelt domborzati adottságok miatt a közép- és magashegyi túrázásban az embereknek jóval kisebb a tapasztalata a szlovákokhoz, lengyelekhez, osztrákokhoz képest. Persze azért szerencsére ég és föld a különbség 30 évvel ezelőtthöz képest, akkoriban még csak ott lehetett hegyekben magyarokkal találkozni, ahol felvonó is volt.
2023. okt. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!