Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik volt a jobb nézet?...

Melyik volt a jobb nézet? Mindent rejteni, ami nem normális vagy megmutatni, mint ma?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik volt a jobb?

Ma már divat műlábbal tiktokozni, instázni, youtuberkedni, különösen, ha fiatal az illető. Régen az ilyet elrejtették, sőt azon voltak, hogy kevésbé legyen látható.

S itt most nem a "jajmitszólnak"-ra gondolok, hanem valószínűleg azért, hogy ne sajnálják le őket.

Ez a nagy "vállalom magam" nem azért van, hogy kicsit azért sajnáljatok?

Csak kérdezem.


Ugyanez a terhesruhákkal is. Régen el kellett takarni rendes terhesruhákkal, nem volt való közszemlére tenni a nagy terheshasat, mert az magánügy volt. Most meg úton-útfélen mutogatják, már a tapadós sem elítélendő. Ez egyfajta dicsekvés, hogy nézzétek, sikerült teherbe esnem? Vagy mi?

Tényleg nem értem.


2023. okt. 31. 22:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%

Régebben ez nem fenenagy szemérem volt, hanem sok esetben eltakarították a "csúnyákat" a közéletbõl.


A fogyi gyereket nem azért dugták el, mert ez a gyereknek jót tett volna, vagy mert az a gyerek nem akart volna részt venni a társadalomban, hanem mert a társadalom nem akarta tudomásul venni.



A sokak számára kényelmetlen igazság az, hogy másoknak joga van létezni, kényelmesen, ahogy jól esik.


Ha ezzel NEKEM problémám van, azt nekem kell magamban lejátszanom, mert a saját érzéseimért, reakcióimért én vagyok felelõs.

2023. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

"Ez egyfajta dicsekvés, hogy nézzétek, sikerült teherbe esnem? Vagy mi?"


Nem. Hanem mert terhes, nem kell leplekkel takargatnia magát.


A különböző fogyatékkal élők meg nem sajnálatra vágynak, hanem megakarják mutatni hogy így is tudnak (majdnem) teljes életet élni, és erre büszkék. Teszem hozzá joggal. Nem az önsajnálatba temetkeztek, mint sokan. AKiknek könnyen lehet, hogy erőt adnak.

2023. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1-es: kezdem érteni, akkor régen kiszolgálták a társadalmat, most meg már nem.


2-es: az is egyfajta dicsekvés, mivel nem kérdezte senki. Ha kérdezik és akkor mutatja meg, az nem dicsekvés.

2023. okt. 31. 22:21
 4/27 anonim ***** válasza:
8%
Igazából pár év után úgy is kinövik ezt az insta stb korszakot.
2023. okt. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

3

A te véleményed sem kérdezte senki.

2023. okt. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%

A fogyatékkal élők csak azt szeretnék, hogy ugyanúgy kezeljék őket, mint bárki mást. Ha bárki más pózolhat a neten, az neked nem dicsekvés, csak ha valaki műlábbal teszi ezt és nem takargatja, hanem felvállalja, hogy neki az van?

Arra meg miért ne lehetne büszke egy nő, hogy gyermeket vár? Sőt, sokan büszkék a terhes alakjukra is és egy percig nem szégyellik, mert nincs rajta szégyellnivaló.

2023. okt. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Ácsibácsi, én itt nem véleményt nyilvánítottam, csak tényeket közlök és kérdezek.

A véleményemet nem ismeritek, és direkt nem, mert nem engem kell bírálni, hanem a kérdésemre válaszolni.


Köszi, aki megtette.

Négyeske, te meg rágjál más gumicsontot, itt nincs számodra látnivaló.

2023. okt. 31. 23:08
 8/27 A kérdező kommentje:

Bocsánat a négyestől.


ÖTÖSKÉNEK szántam.

2023. okt. 31. 23:08
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Az ég világon semmi takargatnivaló sincs egy műlábon vagy egy várandós nő hasán.


"Ez a nagy "vállalom magam" nem azért van, hogy kicsit azért sajnáljatok?"


Szerintem ez pont a normalizálásról és nem a sajnáltatásról szól.

2023. okt. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

A velemenyed benne van a lerdesben 🤣


De sok esetben kell is h megmutassak a fogyatekkal elok h kepesek onnalo eletre h ezzel motivaljak a hasonlo sorban levoket. Mert ha egy egeszseges mondja neked h nekemegy neked is dog az nem olyan mintha egy fellabu azt mondja h lefutottem a maratont pedig mu labam van! Ezt te is meg tudod tenni akinek szinten mulaba van. Neki jobban elhiszed hoszen megcsinalta. Motival inspiral.


Manapsag a sok hormon miatt es a sokkal stresszesebb elet miatt sokkal nehezebb teherbe esni. (noi es ferfi oldalrol is sokkal tobb a meddo egy gindokkal kuzdo) igy ha sikerul a terhesseg persze h buszke ra! Plane ha evekig kozdottek egy babaert! Na meg a terhesseg nem betegseg csak egy termeszetes allapot es ez nem azt jelenti rejteni kell...

2023. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!