Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan tudjam, hogy kivel van...

Honnan tudjam, hogy kivel van baj, ki nem normális? Én vagy a családom?

Figyelt kérdés

Az biztos, hogy felnőve, saját lábra állva meg fogom szakítani mindenkivel a kapcsolatot, nem leépítve, hanem egyből.

Nekem a családom összes többi tagjával bajom van, és ilyenkor néha elgondolkodok, hogy velem van-e a baj, hogy senkivel nem találom az összhangot. És ezt sokan családon belül és kívül is egyaránt érzékeltetik velem, és legbelül érzem, hogy jogos, de nem tudom, hogy mi van, sokszor elbizonytalanodok.

Apám családját nem nagyon ismerem, sokan alkoholisták, mártírok, és nagyszüleim is öngyilkosok lettek, az apai unokatesóim nagyrészénél 3+ gyerek van, pedig egy gyereket nem bírnának eltartani, rendesen felnevelni. Parasztok, nem tudnak gondolkodni, de nem nagyon tartjuk velük a kapcsolatot ezek miatt. Egyik velem egyidős unokatesómmal tartottam a kapcsolatot messengeren, de rájöttem, hogy felesleges, mert szeret szenvedni, és nekem az visszás.


Anyám családjáról többet tudok írni: nagyanyám nem nagyon tudott szeretni senkit, a két lánya ugyanolyan idegbeteg, a fia pedig nőverő és gyerekverő, plusz alkoholista. Minden nő olyan férfihoz ment férjhez, aki verte vagy ivott, szerencsejátékozott, stb. Az unokatesóimnál már jobb a helyzet: nincs ivás meg verés, de nem nagyon lehet rájuk számítani, a gyerekeiknek csak jelképesen van apjuk, nem nagyon van részük a gyereknevelésben, háztartásban, meg úgy teljesen a családi dolgokban, csak úgy vannak. És unokatesóim is egyenként hordoznak olyan tulajdonságokat, olyan viselkedést, ami nagyanyámra, nagyanyám gyerekeire emlékeztetnek, például: mindenki k, csak ők a szentek, minden lányról, nőről terjesztenek sok mindent és így akarnak jobb színben feltűnni, vagy például elképzelnek maguknak egy tökéletességet, olyan tulajdonságokkal ruházzák fel magukat, amiknek nincsenek birtokaikban, de megszólják azokat, akik szintén nem úgy viselkednek, valótlant állítanak, csak hogy kitűnjenek.


Lehet gázul írtam, de ez az én szemszögem, és szeretem analizálni, értelmezni az embereket, a csendes megfigyelő vagyok, nem a rikoltozó hangadó.


2022. dec. 12. 09:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Ok. Mi a kerdes? Szón kívül, hogy szidni kell a csaladodat
2022. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Igen, gázul írod. Ahol elvileg mindenki hülye, ott általában torzít az aki jobbnak képzeli magát, és nem mindenki mással van baj.
2022. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%
A tipikus, mindenki hülye csak te vagy helikopter eset.
2022. dec. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Ha bárhol bántalmazás van vagy volt a családban, akkor könnyen létre tud jönni egy zárt fordított világ. Gyakori persze az is, amit írsz, a ,,gázlángolás''/gaslighting: vagyis hogy ilyenkor a közösség úgymond beleilleszkedő tagjai az áldozatnak, vagy másnak a normális kétkedő gondolatait próbálják meg betegnek feltüntetni, mintegy ösztönös hárításképp. Ha ez a sejtésed, akkor mindenképp kérj külső segítséget, olyasvalakitől akivel szakszerű módon lehet beszélni ezekről, mert teljesen belülről nehéz ezt feldolgozni. A legnehezebb rész az az, hogy még ha értelmével az ember később át is látja, mennyi minden van másképp, a tanult és átélt mintáktól érzelmileg akkor is nehéz megszabadulni.
2022. dec. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy az az érzés, amit írsz, az szerintem ,,normális'', vagyis létező dolog. Én is dolgoztam csicskatartó telepen bűnözők, társcsicskák és kápók közt, sajnos ez a tipikus ,,ködös világ'' érzés amiről utólag egyszer csak kiderül hogy mennyire más minden, ez bizony előfordulhat. Az a baj hogy saját sorstársaim közül, vagyis a telepi társ-csicskák közül néha kegyetlenebb kápók formálódtak ki, mint maga a fő bűnöző fejes ,,főnök'' volt. A minták szinte ki tudják fordítani az embert magukból. Az ember természetes módon keres értelemet az őt körülvevő világban, és ez sajnos sokszor nagyonis visszájára fordulva tud elsülni. Belülről nagyon nehéz feldolgozni ezt az egészet és a valósággal egészséges kapcsolatot kiépíteni.
2022. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha van valahol árnyalható dolog, ahhoz érdemes külső segítséget, szakembert kérni, akivel egyszerre érhető el az igazság megtalálása is, meg az esetleg rejtve meglévő javítható vagy árnyalható családi értékek felfedezése, hasznosítása is.
2022. dec. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

3-mas: hát azért én ezt nem mondanám ennek. Igen is nagy baj van a családjával, rokonságával. Vannak transzgenerációs traumák, és nem véletlen, hogy akit gyerekként bántalmaztak, az hasonló párt választ ám magának. Sokan nem tudnak elvonatkoztatni. Nem a kérdezőt mondanám hülyének azért, mert jól lát bizonyos dolgokat, a családon belüli bántalmazás nem oké, ahogy az se éppen szerencsés, hogyha egy anya nem szereti a gyerekét, idegbeteg, vagy egy apa elkártyázza a család havi megélhetését. A kérdezőben is alakultak ki egészen biztosan ilyen defektek, amiket pszichológus, pszichiáter segítségével vagy le tud küzdeni, vagy nem. Az már minden esetre pozitívabb, hogy a problémá(ka)t felismerte.


Az meg a ti szinteteket mutatja, hogy az a hülye, akinek nem tetszik mások okkal vagy ok nélkül történő szidása, a verés az ezzel járó lelki terror, meg egyéb dolgok.

2022. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Hát, látod, itt megmondják hogy ki a normális, te vagy a családod. 😀


Nekem megy egy szavazat rád. :)


Ennél jobb lehetsz mint amit itt leirtal

2022. dec. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos hasonló családban nőttem fel. Gyerekként nem is értettem, mit jelent az, hogy szeretet, miért mondják más gyerekek, hogy "szeretik" a szüleiket. Én csak a lábtörlő voltam otthon, a robot, akit addig püfölnek, amíg nem teljesíti a kiszabott feladatokat, miközben édesen mosolyog. Tizenévesen döbbentem rá, hogy ez mennyire egy beteg közeg, és amint tudtam, elmenekültem onnan.


Csakhogy évekkel később még egy nagy igazságot meg kellett tanulnom. Ha találkozol valakivel, akinek az egész családja őrült, de ő normálisnak tűnik, ne reménykedj: ő is őrült. És ez bizony a tükörben látható személyre is igaz.


Ha megmérgezett a családod, abból nincs menekvés. Nem leszel soha más, mint amivé alakítottak, mert nem tudod letenni a gyerekkorod, az imprintjeidet, a beidegződéseidet. Erőnek erejével vissza tudod magad fogni attól, hogy te is bántalmazóvá válj, de aki érzékeny erre, az meglátja a visszafojtott indulatokat, és rémülten elmenekül. Párkapcsolatot tehát felejtsd el, mert csak olyan marad meg melletted, aki olyan, mint a családod volt. És ha te nem is folytatnád a "hagyományokat", ő valószínűleg igen. Ha nem te, akkor ő teszi tönkre a te családod.

2022. dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

- alkoholisták a családban

- egyéb függőségek

- mártírkodás: egy igazi mártír mellett nincs önzetlenség, mindent valamiért tesz (általában saját indokai miatt), bámulatos ilyenek között felnőni, próbáljátok ki nyugodtan milyen

- depresszióra való hajlam

- öngyilkosság, öngyilkossági kísérletek

- nem megfelelő színvonalra több gyerek vállalása

- szülők részéről nem törődés

- érzelmileg elérhetetlen nagymama, ami kihatott a kérdező közvetlen családjára

- idegbeteg anya és egyéb idegbeteg személyek

- rossz apaminták, apapéldák

- magára hagyatottság

- önámítás

- mások okkal vagy ok nélkül történő degradálása, erre való élvezkedés, felsőbbrendűség érzése miatt

- hazudozások másokról


De a kérdező a hibás, nem a családja. Nézz magadba kérdező, mert helikopter, jobban mondva "helikopáter" vagy.

2022. dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!