Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is az évek múlásáv...

Szerintetek is az évek múlásával és a sok keserűséggel az ember veszti el a motivációját?

Figyelt kérdés

Pl. Magamon vettem észre. Még gyerekként, meg akár tini korban is, sok érdeklődési köröm volt, amikről olvastam a neten, próbáltam csinálni ahogy tudtam, bár a legtöbbet nem nagyon mert olyan érdeklődési köreim voltak amikhez rengeteg pénz kell. Valamint van kedved mindenhez, edzeni, ön fejleszteni, tanulni, érdekelnek a könyvek, valahogy úgy az élethez jobban állsz hozzá. Motiváltabb vagy.


Most meg már felnőttként nem is érdekel nagyon semmi, egész napod abból áll hogy dolgozol, vagy aki egyetemre jár akkor neki egyetem+ munka. Semmire nincs energiád se időd, egy szaros albérletben élsz és hónapról hónapra élsz stb stb.


nov. 12. 16:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Ez csak a te nyomorulságos életed. Ha nem tanulod meg kezelni és megoldani a nehézségeidet, akkor így jársz, mint amit most leírtál. Az én életem nem ilyen, mert nem hagyom el magam és van motivációm.
nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 grafno ***** válasza:
90%
Hat nagyjabol nálam is ez van. Hétköznap munka, utána a gyerekkel foglalkozni+ kaja es 9kor irány az agy plane most mert elegge hamar sötetedik, nyáron 3-4orat meg a kertben vagyunk. Az mindegy, hogy hol élsz, ha legalabb a pénz is gyülik közben.
nov. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
időd arra van amire hagysz. Ott a hétvége is.
nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrész az a baj, hogy legtöbb hobbihoz pénz is kell, az meg sokaknak nincs rá.

Másik a munka. Rettentően kizsigereltek az emberek. Munka után alapból fáradtak, nyűgösek, pláne ha még otthon is vannak agyzsibbasztó plusz munkák, pl főzés, stb. Utána már tényleg nincs idő értelmes dologra. Ez kiégéshez vezet, ami szintén megöli az inspirációt. Én is akkor kezdtem ezt érezni, mikor munkába álltam. A suli is kényszer volt, de nem volt olyan fárasztó testileg, lelkileg. Utána volt még időm, kedvem hobbizni.

De amúgy nekem az a kikapcsolódás pl egy nyűgös munkanap után, hogy mondjuk bekuckozok és duolingozok.

Vagy olvasgatok. Most festeni fogok

.De régebben nekem is több kedvem volt.

nov. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

En igy érzem nekem önmegvalositásra nincs is semmim.


Állandoan kényszer miatt kell haladnom es soha nem az vezérel mit szeretnék, hanem hogy nem halhatok éhen amit tudok azt csinálni kell azonnal.


Kezdve az egész a sulikkal. Akarhatok en űrhajos is lenni ha valami eletadta reál szakra kell mennem tovabb tanulni es nem kisded álmokat pátyolgatni magamban. Művészetben pl tehetséges vagyok mire közlik hogy abbol meg se lehet élni max ha befutnék az meg vangog csak kb.

Aztán pszichologus akartam lenni erre közlik hogy korhazban bolondok közt allami alkalmazottként..inkabb gondoljam át.


Aztán nézzem a jegyeimet pontokat is.. egyik suliba nem vesznek fel masikba se.na végre a harmadik hasra jelöltbe..


Aztán szakmám van amibol megint nem lehet megélni..szerethetem én..és a kollektíva se a leg ertelmesebb..irány a fősuli. Hasonlo modszerrel kiválasztva szoval ne akarjak "űrhajós" lenni hanem ami kell is meg fizetnek js érte azt kéne tanulni..


Aztan pályazgattam suli mellett. Koszonjuk nem önre esett a választasunk, köszönjúk nem önt valasztottuk.. igy suli mellett gondoltam nem artana még egy tanfolyam mert mire diplomával felvesznek dolgozni addig utcán végzem..

Igy a tanfolyammal (ker boltvez)kezdtem az elso munkahelyem bekamuzva az irdatlan sok év eladoi gyakorlatot(ma se értem minek kell a jonapot miben segithetek-hez 100 éves gyakorlat?) Es uzletvez voltam napi 12 órában mialatt a nagy unalmamban 200 oldalas fantazi konyveket olvastam ki naponta a szokincsem is olyan lett.., de lett egy plusz nyelvvizsgám is es dupláztam a beveteleleit az uzletnek azóta is istennőként emlékeznek rám vissza. (12 órázok is alig bérért is de fel is pörgetem nekik a business-t.szerintem belolem tenyleg nincs mégegy...)

Aztán a diplivel még mindig semmi munka..


Na en meg a nagy önmegvalositas ehhalál ellem kulfold tanc streaptase takaritas. Hát ott meg nincs fox munkahely kb negyedévente vagy félévente cserélgetik (frissítik)a cégek a lányokat állandoan az a vándorcirkusz volt higy indig mashelyen dolgozom el is faradtam


Mire végre felvettek itthon diplomával dolgozni. És robotolom hogy ki tudjam fizetni az albit..

Es nem vagyok még most se űrhajós. De erom sincs rajzolni se meg semmihez se ami én lennék..

nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
?Szóval nem is a kor meg az évek én már 8.osztaly után sem tudtam önmagam adni...
nov. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Révbe értünk. Most jöttünk rá hogy az élet lehet a legszarabb és ezt tapasztaljuk is.
nov. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha nagyobbat rinyálok, mint te, kérdező, akkor felpontoztok? ☺️ Mert látom, hogy itt csak azok a válaszok érnek jót, akik minimum megütik a te szintedet, de inkább legyen rosszabb, mint a tiéd.
nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1#

És vannak beosztottjaid is, gondolom.

nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9

Nem, tévedsz, egyszerű munkavállaló vagyok. Hű.. most gondolom meglepődtél?! 😉🤭

nov. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!