Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért általánosítanak az emberek?

Miért általánosítanak az emberek?

Figyelt kérdés
Legyen az egy autó pl mert éppen hol gyártották vagy hallott valamit vagy nem jött be nekik vagy legyen az egy ember vagy bármi.Nekem mikor valamit vagy valakit lefikáznak olyan megkeseredettnek tűnik ahogy olvasom.

2023. febr. 4. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt ugye a poén kategóriába szántad?
2023. febr. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az embereknek megvan a véleménye a dolgokról. Ezt is meg kell tanulni elfogadni. Nekem sem tetszik, ha az iphonet egyesek le ifosozzák, de hát ez van, az ő bajuk. Én meg csak mosolygok rajtuk a több, mint 5 éves, teljesen jó állapotban lévő telefonommal, hogy két évente kénytelenek ők lecserélni azt, mert szart sem ér már az egész. Sok ember inkább választja az olcsóbb kategóriát a minőség helyett, csak az nem esik le nekik, hogy az hosszútávon nem kifizetődő. c:
2023. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2/


Ez azért nem teljesen így van ahogy írod és nem konkrétan csak erre gondoltam.Nekem nem egy ismerősömnek van androidos telefonja van akinek 4 van akinek 5 éve de értsd úgy,hogy ugyan az a telefon és nem cserélgetik és működik rendesen.Viszont akkumulátort néha az iphonéban is cserélni kell,és ugye kinek mi az igénye sokan nem azért cserélik le a telefonjukat mer szar mert android hanem fogyasztói társadalom van és mikor kijön egy új folyton azt értik újat kell venniük mert... Egyébként olyat is tudok aki az iphonét cserélgeti úgy mint más az általad leszarozott android telefonokat.

Na de mindegy is nem csak tárgyakra értettem amit írtam.

2023. febr. 6. 20:55
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es iphone-sznob válaszoló általánosítását olvashattuk.
2023. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. Nem állítanám ezt, ha nem láttam már rá elég sok példát. Egyébként sem neveztem meg telefontípust vagy operációs rendszert az iphoneon kívül, szóval semmit nem általánosítottam. Csak leírtam, hogy az az én telefonom, amit ők fikáznak, mégis jobban bírja a terhelést, mint az övéké.
2023. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy beszélhetek az 5 éves macbookomról is. Ezeregy féle oldal megvan nyitva rajta, mert használom őket, de az égvilágon semmi baja nincsen, nem melegedik túl, nem kell folyamatosan töltőre csatlakoztatni, minden szépen mentve van rajta, vírusmentes, egy-két perc alatt újraindul, ha valami van. Egy laptopnak sem lehettem volna soha ennyire hálás, hogy éveken keresztül így kitudja szolgálni az igényeimet. Nem azért mondom, biztos más beéri a többivel is, de nekem nagyon megérte az árát, szép, könnyen kezelhető, rengeteg időt spórol, nem bosszankodom rajta. Lehet, hogy ettől mások szerint sznob vagyok, oké, viszont akkor ez egyenlő a kényelemmel is.
2023. ápr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem pedig sem a telefonom, sem a laptopom nem alma. Mégis hibátlanul szolgálnak évek óta. A laptopom van vagy 7 éves, a telefonomat negyedik éve használom, annak ellenére, hogy többször fejre is esett.

Vagyis, ha már muszáj általánosítanunk, akkor inkább az mondható el, hogy vannak emberek, akik tudnak vigyázni a holmijaikra, és vannak, akik meg nem.

2023. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6/


Én 2011-ben vásároltam egy laptopot 2 éve adtam el szóval sok évet ment nálam egy hangyányit tuningoltam rajta memória meg ssd tökéletesen működött mindig a tuninggal együtt is kevesebből jött ki mint a macbook.

2023. ápr. 7. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!