Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mióta nem adnak vissza 10Ft-ot...

Mióta nem adnak vissza 10Ft-ot a piacon? Te megreklamálnád?

Figyelt kérdés

Alapvetően eléggé fel tud idegelni a sunyiság, és odaszólok mindenért ha valamiről azt gondolom, hogy genyóság. Ez esetben befogtam, manapság már az a 10Ft, és semmi kedvem nem volt "izélni".

Na de azért mégis..

Ti odaszóltok ilyesmiért?


nov. 19. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem, nem szólnék oda. Most manapság ott tartunk, hogy 200 Ft is semmi.. teljesen felesleges maga a 10 és 20 Ft címlet is..
nov. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Felénk évek óta csinálják ezt. :( Az a pillanatnyi hangulatomtól és az eladó stílusától függ, hogy szólok-e érte. Az esetek 95%-ában nyilván nem, de aki direkt bunkó, annak szoktam mondani, hogy szívesen megvárom, amíg megtalálja a visszajárómat.
nov. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az is pénz, bármennyire is értéktelen. Nyilván ha úgy áll hozzá hogy nem tud vissza adni mert nincs elég váltója hozzá, és látom rajta hogy akarná, akkor nyilván elengedem, főleg ha korrekten áll a dolgokhoz és nem próbál meg sunyi lenni. Persze ha direkt úgy ad vissza hogy ne akarjam megszámolni és így elcsal belőle 10-20 ft-okat akkor az már sunyiság és azért joggal tenném szóvá, még az 5 ft-ot is.

Belegondolva ha ezt megcsinálja napi 100 vásárlóval akkor Ő nyer rajta ami azért mégis csak 1000-2000 Ft ha 10-20 forintosokkal fillérbaszóskodik, és ha olyan piacos aki napi szinten kint van akár egy helyen akár máshol és ott ezt mindig megcsinálja akkor mondjuk ha egy hónapba 20 munkanapot számolunk és beszorozzuk azt az 1000 Ft-ot 20-al akkor már van egy potya 20 ezrese.


Oké kispénz az a 10 ft vagy 20 ft, de sok kicsi sokra megy.

nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Nem érdekel a 10-20 sőt a 100ft se. Annó mikor futárkodtam én is ezt csináltam. "Sajnos nincs váltópénzem", "Sajnos nem tudok visszaadni".. 70-100 cím x minimum 50 Ft az +5000 nekem.. naponta.
nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A benzinkutakon kb mindig nagyvonaluan nem adták vissza az aprót már régebben is


Anno kb 10-20 éve én nem egyzser szoltam 10-15 forint miatt.

Nem a 15 forint miatt hanem hogy hogy van pofája nem vissza a dni rendesena visszajárót.

Mindig flegma volt a reakció.


Érdekes ha mondjuk 20015 forintot kell fizetni és egy 20 ezrest odatolsz akkor rijnak hogy kell még 15 forint

nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem sűrűn járok piacra, de tavasszal nálunk vissza akarták adni. Én voltam az, aki mondtam, hogy hagyja.

Manapság a 10ft nagyságú alátét is 20ftba kerül, olcsóbb, ha kifúrod a 10est. Kb ennyit ér. Meg annyit, hogy sokan már a bevásárlókocsit se tolják vissza azért a 10esért.

De alapvetően egyébként igen, legalább a szándékot mutassa már egy eladó, hogy vissza akarja adni, vagy ha már piac, kerekítse az összeget, és vagy megveszed annyiért is, vagy otthagyod. vagy mondja, hogy nincs aprója. Kicsit jobban esne az embernek, ha kommunikálnának vele, nem csak elsumákolja.

nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Én nem találkoztam még ilyennel sehol. Se piacon, se benzinkúton, se sehol máshol, h nem akarják visszaadni. Igaz ahol csak lehet kártyával fizetek már jópár éve.

Mit tennék ha mégis ilyenbe futnék? Hát jó kérdés. Ilyen aprót amúgy is mindig otthagyok, de ha alap lenne, h nem adja ide, akkor lehet szólnék. Nem sajnálom, ahogy írtam is, de ami az enyém, az az enyém. Adja meg a döntés jogát, h én adjam oda neki és ne vegye magától értetődőnek.

nov. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha már viselsz egy egyszerű aranyláncot a nyakadban, vagy jól öltözött vagy, már megcsinálják, ráadásul számla nélkül, akár sokkal több Ft-tal. Kedvencem amikor szeptemberben az egyik árus felvitte a görögdinnye árát, pedig már akkor köztudott hogy kásás. Vedd meg dupla áron, mint korábban rosszabb minőségben. Hihetetlen. Nyilván nem vette már senki. Rajta maradt.Ugyan itt valóban csak 10Ft, a különbség elenyésző, ha észre veszed helyben még reklamálhatsz. Annyiért kell adnia amennyiért ki van írva. Viszont ezért szokták sokan nagyobb üzletekben vásárolni. Ott is átverik az embert, de legalább rendesen ki van írva, reklamálhatsz ha még utána pl 10 perccel észre veszed.Spárban jártam már úgy, hogy nagyobb tételt 2x behúzott mert dumált közben a kollégájával. Vevőszolgálaton sztornoztattam és simán visszaadták.
nov. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Észnél kell már lenni mindenhol. Velem is megesett a tescoba egy eset:

Akciósra volt kitéve valami mikor lehúztam, teljes árat mutatott. Szóltam a hölgynek, hogy sztornózza mert mégsem akciós. Erre nemhogy sztornózta volna! hanem duplán felszámolta az árát. Még szerencse, hogy megnéztem a számlát. Beszarás mik vannak..

nov. 19. 13:26
 10/15 anonim ***** válasza:
63%
Kb 3-4 éve külön gyűjtöm az 5, 10, 20, 50 forintosokat, mert nem szoktam aprót hordani magammal. Eddig kb. 160ezer gyűlt össze. Viszont velem még nem fordult elő, hogy nem adtak vissza, talán éppen ezért, mert ennyire ritka, nem szólnék.
nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!