Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Főleg városi temetőkben,ha...

Főleg városi temetőkben,ha 20-25 év után nem fizetik ki az elhunyt sírhelyét,és ez miatt eladják azt a nyugvóhelyet,az nem morbid és kegyeletsértő?

Figyelt kérdés

nov. 25. 15:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Értem, mire gondolsz, de a temetést intéző hozzátartozó szerződést köt a temetővel, aminek ez is része. Egyszerűen nincs annyi hely, hogy a világ végéig mindenkit új sírhelyre temessenek.
nov. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne morbid vagy kegyeletsértő?


A hozzátartozók nem tudják/nem akarják a sírhelyet fenntartani, gondozni, a halottnak mindegy, mert már meghalt. A sírhelyek száma meg véges, ezért igencsak érthető.

A sírt meg amikor felszámolják, akkor a maradványokat nem a szemétre dobják, hanem a legtöbb helyen elhamvasztják és egy meghatározott helyre kerül.

nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Persze, de ha már nincsenek hozzátartozói az elhunyt ak, és nincs aki kifizesse, akkor meglehet bolygatni valakinek nyugalmát? És a csontokat földi maradványokat hová teszik?
nov. 25. 16:16
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A múltban sokszor egész temetőket számoltak fel.

Egy talpalatnyi hely nem lenne a bolygón, ha minden ember sírja megmarad...

nov. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A halott nem él, neki teljesen mindegy, hogy hol van, nincs "nyugalma", amit meg lehetne bolygatni, ugyanúgy nem létezik, mintha az adott sírban lenne.

Az elsö meg írta, a felszedett maradványokat hamvasztják ( egy-egy parcellában lévöket egyszerre) és vagy szétszórják egy erre kijelölt területen, vagy tárolóhelyre teszik a hamvakat.

nov. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én egy 4.000 fős nagyközségben élek.. Nyílván nem minden nap, de sokszor hunynak el emberek itt is, 50-60-100 év elteltével, mégsem korlátozott a sírhelyek száma.. Egyébként rengeteg esetben már rég óta nem is ásnak sírt.
nov. 25. 16:42
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, faluhelyen van még elég terület, de egyszer menj már el egy városba, ahol a temetök benn vannak a városban, körben utcákkal, házakkal, ott nincs hely újabb síroknak. Másrészt meg ott jóval több ember hal meg, mert kb ugyanolyan %-ban halnak meg mindenhol, egy 40.000-es KISvárosban már tízszer annyi, mint abban a faluban ahol te élsz.
nov. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%

szeretem amikor valami mélyvallásos gyerek egy világvégi kis faluból nem érti, hogy miért nem úgy működik az a külső világ, amit sose látott, ahogy ő akarja, hiszen ő úgy meg tudja mondani a tutit...

kevesebb hittanóra, több logikus gondolkodás, lehet hogy húsz év múlva már majdnem értelmes ember lehetsz.

nov. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lakótelep egy egykori temető helyére épült:

[link]

nov. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Szóval.. Tegyünk tisztába valamit!

Életem 70%-át városban töltöm és töltöttem iskolai tanulmány és m. helyem miatt.. Jártam már városi temetőben nagyon sokszor,sajnos talán többször mint ti.. igen tudom milyen és, hogy néz ki stb..

Nem értek egyet azzal, hogy betelnének a városi temetők,, csak azért sem mert a klasszikus temetési módszer már már feledésbe is merül(főleg városon) 100 elhunytból 69 test hamvasztás által tér örök nyugalomba, és azokból 50 % szétszóródik valahol vagy egyéb módon valamilyen formában a hozzátartozóknál marad.

De a hagyományosctenetéseknél is többnyire családi sírboltok vannak ezért sem kell külön ásni és felhasználni területeket. Tetszik érteni?

Ejtsünk szót a tudományos, logikai nézőpontról, gondolkodásmódról.. Lemerném fogadni, hogy olyan próbált az előbb észt osztani aki otthon ül kockaként és nem hisz semmiben, de azért ha igazságtalannak érzi az életét vagy bajban van esetlegesen a beteg ágyán azért reménykedik az égi erőkben.

nov. 25. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!