Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy nem fog lebukni a sok...

Hogy nem fog lebukni a sok csokos külföldre költöző?

Figyelt kérdés

Több barátunk és ismerősünk is dobbantott külföldre 10+10 csok+babaváró mellett, itthon mindent megtartva, lakcímre jelentkezve és tovább fizetve a hiteleket.

Elvileg azt a kiskaput játsszák ki, hogy az egyik szülő 5 évre kimehet a gyerekekkel együtt, csak a másinak kell itthon laknia a csokos ingatlanban.

Ők viszont mind mentek és oké, hogy az egyik fél nem vállal kint munkát (itt jelen esetben az anyukák) de…

1. előbb utóbb nem lesz feltűnő, ez a sok sok apuka aki kiment dolgozni a gyerekekkel a nyakába, akik kint óvodába-iskolába járnak, anyuka meg otthon maradt egyedül?

2. Gondolom az is látszik valahol, hogy elhagyták mind az országot, vissza pedig nem jöttek, főleg aki EU-n kívül ment.

3. Az esetleges rosszindulatúakkal pedig még nem is számoltam, akik jelezhetik oda ahová kell.


Nem kockázatos ez?


nov. 25. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha a törvényt, szó szerint betartják, akkor nem lehet őket megfogni.

Saját példám. Én, a jelenlegi hazai törvények szerint vadász vagyok. Minden rendőrségi és vadászati szabálynak és törvénynek megfelelve. De mióta az vagyok már vagy 6 éve (Meg előtte sem.), soha nem vadásztam. Csak azért kellett, hogy papíron vadász legyek, amiért több ismerősnek is. Azaz, hogy legyen itthon lakásvédelemre, meg lőtérre járni szórakozni, meg gyűjteményi célra is puska. És jogilag SENKI nem tud megfogni, hogy miért nem megyek vadászni.

Vagy másik példa, a TELEPÜLÉSI LAKCÍMKÁRTYA. Ez azt jelenti, hogy te, vagy bárki, bármelyik hazai településre kérhet lakcímkártyát, de ekkor nem az lesz rajta, hogy pl.: Ózd, Kossuth utca, 222. Hanem csak annyi, hogy Ózd.

Ezt elvileg hajléktalanoknak találták ki, de Budapesten sok szülő használja, így a gyerekük menő budai suliba járhat, a pesti gettós helyett. És nem tudod megfogni őket. 100%-ig törvényes!

nov. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Utána olvastam most felületesen, nem találtam olyat, hogy csak apuka mehet ki dolgozni.


5 évre lehet kint munkát vállalni (egyben 5 év, vagy úgymond szezonálisan) de 5 év a maximum.

nov. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

És, ha lebuknak? Kinti fizuból könnyebb visszafizetni a hitelt, büntetést, bármit, ha meg bejön, akkor itthon is lesz egy ingatlanjuk.


Első, erről a városi lakcímkártyáról tudnál bővebb infót adni (ha van, persze). Pár éve próbáltam bejelentkezni a XVIII. kerületbe, ahol albérletben laktam, és a bérbeadó nem akarta. Érvényes szerződéssel nem adták ki, azt mondták, kell a bérbeadó írásos engedélye (amit nyilván nem adott, hiszen nem akarta, hogy bejelentkezzek nála akár csak ideiglenes lakcímre is), kerületire azt mondták, akkor lehet, ha hajléktalanszállóra jelentem be magam, nehogy ezzel csaljak az önkormányzati választáson. Ez a probléma az új albérletemben is fenn áll (másik kerület), és így évek óta nem férek hozzá az egészségügyhöz, ami főleg akkor zavaró, mikor betegen is be kell mennem dolgozni, vagy a főnökkel megbeszélve szabadságot kivennem visszamenőleg, mert nyilván nem fogok egy hányós vírussal, vagy influenzával 200km-t vonatozni arra a településre, ahová be vagyok jelentve (ahol egyébként meg háziorvos nincs :D ). Azért nem privátban kérdezem, mert szerintem nem csak én lakok így, másnak is hasznos lehet a válaszod.

nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3.



2015-ös, de mai napig érvényes! [link]

nov. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Aha. Köszi, utolsó :)

Valószínűleg akkor az lehet a gond, hogy nekem már van állandó lakcímem (Szabolcs megyében), szóval lehet, szólok apámnak, hogy jelentkeztessen ki, hogy lehessek papíron hajléktalan Budapesten :D

nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6. De ezt ELVILEG, nem egyből intézik? Mármint ilyenkor a budapesti iroda kijelent, és beír magához? Szerintem...elvileg..., beb@xna, ha 2023-ban, az internet korában 2 helyen kéne intézkedni.
nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én úgy tudtam, hogy csak az egyik fél mehet ki (mindegy melyik) és viheti magával a gyerekeket, a másiknak itthon kell maradni.

Persze őszintén remélem, hogy senki nem bukik le vele, csak nem értettem, hogy hogyan kivitelezhető.

nov. 25. 17:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8.-ra a kérdezőnek: "...csak nem értettem, hogy hogyan kivitelezhető."


Pont úgy, mint akik balatoni nyaralót vettek falusi CSOK-ra. Bejelentkezik oda, mint állandó lakó. És SENKI és SEHOGY NEM ellenőrzi, hogy fizikailag ott lakik-e.

CSAK!!! Papíron nem kell az új helyen regisztrálnia magát.

nov. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hogyan buknának le?

Ki fog kimenni becsengetni rendszeresen, hogy otthon vannak-e?

nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!