Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akinek a szülei, nagyszülei...

Akinek a szülei, nagyszülei kényszeres gyűjtögetők voltak, milyen volt a haláluk után kilomtalanítani a házat?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az anyám is ilyen. Minden olyan cuccot magához visz, amit mások kiselejteznek. A másik, meg az, hogy ha elromlik nála valami, pl hűtő vagy tv, nem viteti el, hanem kiviszi az egyik melléképületbe, amik tele vannak már zsúfolva mindenféle lomokkal. Beszéltem már vele erről, mindig az rá a válasz, hogy majd egyszer rászánja magát ès kiválogat mindet, ami nem kell azt kidobja, de egyre valószínűbb, hogy ez soha nem fog megtörténni.

Még mielőtt valaki azzal jönne, hogy a halálát kívánom vagy bármi, nem erről van szó, csak tudom, hogy egyszer majd rám fog az hárulni, hogy elvitessek onnét mindent.



nov. 27. 11:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
9%

És képzeld utánad is mennyi szemét fog maradni...

Ez mindenhol így van...

nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk nem ennyire durva a helyzet, de én rendszeresen hazajárok és szelektálok. Eleinte ki volt ezen akadva, aztán viccesen behordtam neki mindenféle kacatot hogy nézd! ezt nem dobom ki, ide rakom az ajtóba, hogy tudjad használni. Nyár volt és két törött hólapátot odatámasztottam a bejárathoz. De sok ilyet tudnék mesélni. Aztán ezekből a sztorikból rájött, hogy jobb, ha rám hagyja. Azóta nincsenek ilyen gondok. Viszont fontos, hogy rendszeresen foglalkozzak ezzel, mert egyébként simán gyűjtöget. Nehéz belefogni, de ha mindig egy kis időt szánsz rá, akkor lesz látszata.
nov. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

Egy hatalmas fellélegzés. Végre LETT UDVAR, nem a hat! teli konténernyi lim-lom.


De amíg nagyszüleim éltek, semmit nem lehetett kidobni :( Hagyjuk, milyen szeméthalmaz volt náluk.

nov. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
2: Az a baj, hogy nálam egy hét is kellene ahhoz, hogy ott mindenhol ki legyen szelektálva. Különösebben ez nem is érdekelne, mert mindenki azt csinál a házában, amit akar, csak ugye én szoktam minden évben be hordani nekik a tüzelőt, mert apámnak is már rossz a gerince. És mindenévben azzal kezdődik a történet, hogy a pincében nekem kell elpakolnom, a sok vackot, mert a nyár folyamán valahogy, mindig odakerül valami a tüzifa helyére, mert amikor hoznak neki valamit, oda a legkönnyebb lerakni. Volt olyan, hogy haza vittem őt valahonnan. Ès akkor már egyúttal be kellett ugrani egy nagy zsák ruháért. Amikor megérkeztünk, akkor elkezdte, hogy csak tegyem a pincébe. Mondtam neki, hogy remélem mire jövök fát be hordani, addigra a hely az meg lesz neki csinálva. Ezen ő úgy felháborodott, ès szidalmazott engem, hogy én olyan vagyok mint az apám, hogy, ha valamit meg kell mozdítani, akkor már vége a világnak. Megfogtam a zsákot, ledobtam a pincébe ès ott is hagytam őt. Csodák csodájára, akkor kivételesen el volt onnét minden pakolva mire mentem fát be hordani.
nov. 27. 12:17
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

Költséges volt, nagyon drága. 4 konténer szarság volt (padlás, pince, meg apu műhelye).

Mellesleg anyám a másik végzet, minden bsz kifelé, de még mindig jobb.

Apu halálára visszatérve, mi a felszabaduló helyet már nem "élveztük", mert adtuk is el a családi házat, szóval ezért is kellett mindent kipucolni.

nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
végzet = véglet, elírtam
nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
40%
Azért kicsit árnyalni kell a képet. Kívülről tűnhet kényszeresnek a gyűjtögetés, de egy sokféle érdeklődésű, tág fantáziájú, sokoldalú kreatív ember számára a begyűjtött tárgyak "alapanyagot, nyersanyagot" jelentenek. Rendkívül nehéz felmérni azt, hogy az ember a várható halálára készülve időben mikor kezdje kidobálni a más számára lomnak tűnő tárgyakat (mert nem marad már hátra megfelelő ideje). Nekem nagyon sok barkácsgépem, szerszámom (és barkács alapanyagom) van, de biztosan tudom, hogy ezek zömét se a fiam, se az unokám nem fogja használni. Optimális esetben a leszármazott ugyanúgy gondolkodik és él, mint elődje, de manapság ez már nem jellemző. A fogyasztói társadalomban alig van ember, aki javítgatná az elnyűtt ruhaneműt, megjavítaná a sérült bútort, háztartási gépet stb. Pedig a jövő gazdaságában biztosan kiemelt szempont lesz az újrahasznosítás. Nekem a múlt héten a kezemben esett szét a zuhanyrózsa gégecsöve, mert a csavarmenetes fém rögzítő vége körkörösen széttörött. Még szerencse, hogy minden lomtalanításkor figyelek a kidobott gégecsövekre és volt a pincémben egy régebbi gégecső a zuhanyhoz.
nov. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Hirdess meg egy ingyen turit! Egy szombati napra, akkor rá ér mindenki, hordj össze az udvaron mindent, amiről úgy gondolod, neked már nem kell, és bárki elviheti ingyen. A konténer már kb. 70 ezernél jár, nem kevés. Egy ötlet.
nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki gyűjtöget, az általában a rossz dolgokat is megtarja, mint írtad, akár rossz hűtő.

Lehet próbálkozni lomisoknál, nagyon sok mindent visznek,de még így is rengeteg szemét marad.

Vagy veszed a fáradságot és konténer, vagy hívsz egy céges takarítót, mindent megold. Húzós lesz minden esetben.

nov. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Papám is velünk élt, ő durván gyűjtögető volt, anyukám egy fokkal enyhébb, sajnos a kisiskolás lányom is papámra ütött, én meg szinte az ellentétük vagyok, úgyhogy nem lesz gond, most is azon vagyok hogy minél több idegyűjtött cucc ki legyen dobva (mind egy nagy telken élünk/éltünk)

Én is montdam mikor meghalt, hogy fizetem én a konténert, pár kör és élhető lesz a hely, de fel volt háborodva, hogy mennyi érték van itt...

nov. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!