Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy kényszeres...

Mit lehet tenni egy kényszeres gyűjtögetővel?

Figyelt kérdés
A szép szó nem használ, sőt még egyenesen személyes sértésnek veszi, ha szólnak neki. Nincs energiám részletezni....

2023. nov. 4. 08:00
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
2023. nov. 4. 08:02
 2/25 A kérdező kommentje:
Van rá esély, hogy valaha megjavul? Mert én úgy veszem észre, hogy egyre rosszabb a helyzet és nem érti mi ezzel a probléma.
2023. nov. 4. 08:05
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Magától nem fog változni.
2023. nov. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%

Az szép. Az a baj, h nem írtad kiről van szó. Egy idegennel nem sokat tudsz tenni, mivel kb semmi közöd hozzá mit csinál a telkén.

Nagyon max meg lehet próbálkozni a jegyzőnél feljelentést tenni, h a szemét miatt fertőzésveszély van szted, patkányok, ilyesmi ha vannak. Esetleg ha van veszélyes hulladék, akkor amiatt is. Az a baj, h ha esetleg ki is takarítják a placcot, de az illető nem kap/kér mentális segítséget, akkor rövid időn belül ugyanaz lesz a szitu.

Rokonnal még nehezebb a helyzet, mert vele kicseszni se akarnál gondolom, tehát nem fogod feljelenteni.

2023. nov. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
43%
Nem fejtetted ki, miért kellene neked bármit is tenni vele.
2023. nov. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Nem hallottam még kigyógyult gyűjtögetőről, de el tudom képzelni. Olyat már hallottam, hogy inkább a párkapcsolatát áldozta be mint hogy változzon.
2023. nov. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Semmit. Ha neki is van betegségtudata, vagy ez megjelenik nála, esetleg őt is zavarja, de lusta belekezdeni a szortírozásba, kidobálásba, akkor fizikai és mentális segítséggel lehet tenni valamit. Ha ez nem áll fenn, akkor mégha erőszakkal ki is takarítasz, újra fogja kezdeni. Ahogy valaki írta, ha szomszéd, feljelentheted, esetleg hónapok, évek alatt lesz valami eredmény.
2023. nov. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom ha a szülő beteg topikba írta akor szülőről van szó, nem idegenről..
2023. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
szülő-gyerek*
2023. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

Csúnya lesz, amit mondok, de semmit. Amikor meghal, majd kidobáltok mindent.


Nekem egy közeli rokonom volt gyűjtögető. Szerencsére elég mániás volt, így mindent tisztán és szortirozva rakott el, így mikor meghalt, nem kell legalább az ÁNTSZszel küzdeni. Kértünk négy forduló konténert és mindent feldobáltunk.

2023. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!