Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A külföldi élet egy bizonyos...

A külföldi élet egy bizonyos életszakaszban a legtöbb embernél felmerül?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy tinédzserként sokan vágynak arra, hogy máshol éljenek, például az én generációm (30 éves vagyok) nagyrésze amerikai filmeken nőtt fel és sokan gondolták, hogy milyen vagány lehet kint az élet. A szüleim korosztályának Amerika az ilyen vágyálom lehetett a vasfüggöny mögött, de akkoriban valószínűleg sokkal kevesebbet tudtak róla az emberek, mint ma.

Ez a "világgá menni" dolog amúgy sok mesében is van, hogy a főhős elindul otthonról és szerencsét próbál máshol, igazából az unalmas sztori is lenne, ha minden csak ugyanott rutinszerűen történne. Nyilván az van, hogy az elején csak a pozitívumokat látja valaki és miután eltölt pár évet külföldön láthatja, hogy igazából ott is vannak problémák és mit áldozott fel miért.

Én kisvárosból származom, egy nagyobb városban jártam egyetemre, most a fővárosban élek és sokáig szerettem volna elmenni (leginkább Németországba), de most már úgy vagyok vele, hogy elengedtem a dolgot. Igazából itthon is jól megélek, sikerült vennem egy lakást (nyugati nagyvárosban ez sokkal inkább elérhetetlen), vannak barátaim, családom itt él, politikailag nem mindennel értek egyet, de az életminőségem nem annyira befolyásolja. Az öcsém is azt mondta középiskolás korában Amerikába akart menni, de aztán nemhogy oda nem ment, de egyetem után visszatért a szülővárosunkba és tulajdonképpen ő is jól érzi magát. Szóval úgy látom sokan vágynak arra, hogy elmenjenek, de kevesebben lépik is meg és hogy hosszútávon kint maradjanak, azt még kevesebben.



dec. 1. 10:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

En nagy vandor vagyok, a 4. orszagban elek, immar 10 eve, most nezegetem az otodiket😬

Szoval en a masik veglet vagyok. Erdekes, h igy visszagondolva, mar gyerekkent is tudtam, ereztem, h nem otthon fogok elni.

dec. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%
Én pár évvel vagyok fiatalabb. Hát az én ismerőseim közül is java részt kimentek. Miért? Pénzért. Én sose értettem ezt, mert pénz itt is van. Na jó, persze lehet hogy nem annyi. De van itt más is, mások is. Akiket szerintem nem lehet mérlegre vetni. Persze tudom ez nem a mainstream gondolkodás, bár én sose szerettem arra menni amerre a többség, és most sem arra tartok. De akkor sem tudom meg érteni, hogy itt egy alapvetően szép ország, nekünk van a világon a leglogkikusabb és egyedibb nyelvezetünk, sokak szerint a legszebb is, aránylag élhető ország anyagilag is, elég sok lehetőség van ha az ember ügyes, nem munkakerülő. Itt vannak az embernek a barátai, ismerősei, családja... És inkább megy makog angolul, beleveti magát a nagyvilágba keres ezeöccá ajrót... :) Áhhh... Én sosem fogom ezt megérteni, lehet paraszt vagyok, meg kis városi, de engem sose tudott lázba hozni hogy gyerünk külföldre, mer ez a trendi... Nem is megyek.
dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
68%
2 eve nekem is nagy volt a szám, azota kijottem nemetorszagba, a fizetes az jo, csak mig az ember nem kostol bele milyen, addig ugysem birja ertekelni a hazajat. Vannak tenyek, en 2 ev alatt osszeszedtem annyit hogy egy kisebb meretu hazat feltudok epiteni ( a telek adott volt), viszont elejetol kezdve ereztem hogy semmi penzer nem tudnam ezt csinalni evekig. 3 havonta 2 hetre hazajaras, allando pakolgatas, teljesen mindegy hogy 3000 ezer eurorol beszelunk ez egy budos vandorcigany eletvitel. Arrol nem beszelve, hogy a munkakorom olyan hogy kb 0 kontakt van emberekkel max csak a kamion soforok akik neha neha bejarnak. Aztan szepen lassan raebred az ember, hogy igazabol teljesen mindegy egy ido utan mennyi a fizetesed ha nem birod elvezni a penzedet .... Folytonos faradtsag, 0 maganelet, masokhoz valo alkalmazkodas, semmire sincs idod, kenyelmetlen szallas meg meg ezer dolgot sorolhatnek. Ha meg kint fizetsz alberletet, kocsit tartasz fent, eszel, es kiadasaid fizeted szoval eletvitelszeruen vagy kint, nyelvtudas meg szakiranyu vegzettseg nelkul alig fogsz valamivel jobban elni mint otthon. Es szerintem ennyi aldozatot nem er az egesz. En biztos hogy jovore ezt befejezem, ha valaki megkerdezne hol akarnek elni egybol kioffolnam nyugatot. Nemet o. Ausztria off. Valami mediterran orszagot valasztanek ahol van lehetoseg normalisan ismerkedesre, nem neznek hulyenek ha angolul beszelsz nem pedig nemetul meg sorolhatnam. Nekem mar nincsenek illuzioim ezzel a nemetorszag ausztriai dolgokkal kapcsolatban.
dec. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!