Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek öregkorukra egyszer...

Az emberek öregkorukra egyszerű, megvezethető, buta prolik lesznek, vagy csak a mai idős generáció ilyen, mert egész életükben egyszerű, megvezethető, buta prolik voltak?

Figyelt kérdés
2023. dec. 1. 22:49
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
27%

Nem lesznek ilyenek.


A magyar idősek az előző rendszerben nőttek fel internet nélkül, nyelvet nem nagyon beszélnek. Burokban élnek, nagyképűek, buták és borzasztóan túlbecsülik a saját képességeiket, egyszerűen Magyarországon az 50 feletti generációt el kell felejteni, pofázáson kívül semmihez sem értek, tisztelet a borzasztóan kevés kivételnek.

2023. dec. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:

#30


Ne is várj többet ezektől. Bármilyen kitalációt képesek igaznak tekinteni csak azért, hogy a saját állításukat alátámaszthassák.

2023. dec. 2. 19:29
 33/43 anonim ***** válasza:
74%

#30 Tudod ezen nagyon röhögne apám, aki nem csak az előző rendszerben nőtt fel de szerette is azt. Közben meg diplomás, több nyelvet beszélő, a nyugdíjazása után kezdett el internetezni, számítógépet használni.

Annyira szánalmas, hogy kitaláltok valami butaságot és ragaszkodtok hozzá.

Képzeld, az egész internet világot, számítástechnikát, elektronikát és mindazt amit ma olyan természetesen használsz azt az idősek találták ki a semmiből és hozták létre. Nem valami időutazó mai fiatal ment vissza hogy neked ma legyen interneted.

2023. dec. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
21%

33:


Mondjuk én speciel le is írtam, hogy tisztelet a kivételnek, szóval totál feleslegesen magyarázod a bizonyítványt, hogy milyen apád, ezzel semmi nem cáfolsz.

Azzal meg aztán főleg nem, hogy leírod, kik találták ki a számítástechnikát.

Imádom, mikor vki új akarja megmondani a tutit, hogy a logikával és az értő olvasással is komoly gondjai vannak.

2023. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%

30:


Ezen ne akadj fent, tele van oldal 8 elemis wannabe pszichológusokkal. Ha vitás témákban írtam korábban, voltam én is minden a kérdezőtől kezdve Balázsig (aki nem tudom, kicsoda), kövér nőtől kezdve incel férfiig.

Tele van az oldal buggyant emberrel, akik elolvastak 2 cikket a nők lapjában, és pszichológiaprofesszornak képzelik magukat.

2023. dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
68%
34-es válaszom javítása: *úgy akarja megmondani a tutit.
2023. dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
84%

#34 A "tisztelet a kivételnek" azt jelenti, hogy te azt hiszed van egy kevés kivétel a sok-sok idős ember között aki nem olyan mint a te ostoba sztereotív leírásod az idősekről.

A valóság ezzel szemben az, hogy a mai fiatal generáció butább, mint a korábbi generációk. Butább, lustább, kevesebbet tud és hajlandó tanulni, kevésbé érti a világot maga körül és közben meg épp a butaságuk miatt hozzád hasonlóan magabiztosan állítják, hogy ők az okosak, mások a hülyék.

Ez is egy általánosítás, mert a mostani fiatal generáció nagyobb része nem buta, nem tudatlan és nem beképzelten ostoba.

Ahogy nem volt az 20 éve, 40 éve meg 60 éve sem.

Vannak buta, megvezethető idősek, középkorúak és fiatalok is. Te vagy az egyik.

2023. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%

37:


Kár erőlködnöd és magyarázkodnod. Apádat nyilván azért hoztad fel, mert ellenpéldának szántad, csak teljesen feleslegesen. Mondjuk a második "érved" még nagyobb ostobaság. Abba bele se menjünk, hogy ha ennyire nehezen viseled az eltérő véleményt, miért írkálsz ide ugye..


Az meg, hogy szerinted buta vagyok ,nem igazán érdekel. Épp előbb bizonyítottad be, hogy alapvető dolgokkal vagy gondban. De nyugodj meg, sok hozzád hasonló közepes képességű, de nagyképű ember van az oldalon (országban).

2023. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
83%

#38 Nem, apámat nem azért hoztam fel, hanem amit leírtam, hogy ezen nagyon röhögne amiket beszéltek az idősekről.

Az pedig látszik, hogy te viseled rosszul a tiédtől eltérő véleményt, ezért is szólod le az időseket általánosságban.

2023. dec. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
12%

"Képzeld, az egész internet világot, számítástechnikát, elektronikát és mindazt amit ma olyan természetesen használsz azt az idősek találták ki a semmiből és hozták létre. Nem valami időutazó mai fiatal ment vissza hogy neked ma legyen interneted."


Ezzel nem cáfoltál semmit. Először teljesen természetes hogy a leg innovatívabb dolgokat idős(sebb) emberek találják sokszor fel, hiszen egy életen át való tanulás és próbálkozás van mögötte (már amennyiben abban a realitásban maradunk hogy szerinted idősek taláják fel a legtöbb dolgot, mert szerintem ez pont nem így van, elég csak körülnézned a szilíciumvölgyben lévő tech óriások vezetői hány évesek is voltak amikor az ötletükkel megváltoztatták a világot, hát nem nyugdíjas korúak erre mérget vehetsz) de ők is csak egy kis csoportja az összes embernek így a sikerességük semmi képpen sem az idős korukkal hozható összefüggésbe hanem azzal hogy zsenik alapból.


Összegezve: Teljesen nyilván való hogy sokkal szimpatikusabb és szexibb ilyenkor az idősek helyett is megsértődni és elővenni az "hogy beszélsz te az idősekről" kártyát, nem véletlen hogy az összes nyugdíjasokat kritikával illető kommentet a sárga földig pontozzák nullára. Csak tudod míg egy fiatal az még fejlődhet és lehet más, egy nyugdíjas az vagy elért egy szintet vagy nem , de amelyik nem, az nem 70 évesen fog majd reflektálni önmagára és átgondolni bizonyos dolgokat, vagy netalán változtatni a véleményén hanem az már úgy fog maradni. Továbbá szerintem ha pontosan akarod érteni a helyzetet akkor a nyugdíjasokkal kapcsolatban maradj szépen Magyarországon és máris kicsit közelebb kerülsz a realitáshoz.

2023. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!