Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kerüljem el a puszilkod...

Stucy kérdése:

Hogyan kerüljem el a puszilkodást és ölelkezést üdvözléskor és elköszönéskor?

Figyelt kérdés

Általában ki nem állhatom, ha hozzámérnek, különösen ha valaki megölel, olyan szinten, hogy a saját családomban is csak a testvérem és az ő gyerekeinek nézem el ha megölelnek, mert tudom, hogy a tesóm az egy nagyon ölelkezős típus, gyerekei meg picik, így őket nem utasítom vissza, de a szüleimnek már elmagyaráztam, hogy szorongást okoz bennem, ha figyelmeztetés nélkül hozzámérnek vagy megölelnek.

Viszont nem tudom, hogy ezt családon kívüli társaságban hogy jelezzem. Ismerősöknék vagy a munkahelyi környezetben valamiért teljesen normális szokás, hogy megpuszilnak vagy megölelnek.

Pontosan nem is értem, hogy miért, mert amíg bátyámat képesek kézfogással köszönteni, addig nekem el kell tűrnöm, hogy bemásznak a személyes terembe.

Ezt valahogy lehet előre jelezni, üdvözlés előtt?

Már próbálkoztam, hogy amikor valaki közelített akkor kezet nyújottam puszilkodás helyett, de erre az illetők megsértődtek.

Van erre valami megoldás? Valamint valaki elmagyarázná, hogy ez a szokás a covid után miért tért vissza?

Mellesleg 24 éves nő vagyok.


dec. 3. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Munkahelyen ölelkezni meg puszilkodni? Az mégis hogy?

Egyébként megmondod, hogy bocs, beteg vagyok, nem akarlak megfertőzni, vagy megelőzöd az ölelést és kezet nyújtasz.

dec. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha véletlenül ilyen szituban kerülök, akkor egyszerűen megmondom, hogy számomra ez kellemetlen/kényelmetlen. Eddig mindenki tudomásul vette.
dec. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanilyen vagyok, de idősebb nálad. Alig van ember, aki ezt képes elfogadni. Nálam csak anyám és az egyik kollégám. Mindneki más pofahúzással bunkózik, pedig senkit se akarok megbántani, csak nekem ez nagyon nehéz, hogy puszit adjak, vagy ölelkezzek... Az anyósom közeledését külön nem bírom, ő az a típus, aki konkrétan mindnekit szájon csókolna, ha hagyná, és mindenkinek a nyakába borulva percekig puszikat ad, olyan nyállal, mint egy kisbaba... Ettől néha a pánikroham kerülget.
dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kimondod, hogy nem szereted ezt a tevékenységet (én kimondtam, figyelembe veszik).
dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1

Egy projektirodában dolgozom, a pályázataink főleg a szociális szférában vannak. Van telephelyünk, de amellett utazunk is különféle településekre a Kárpát medencében, és otthonról is szoktam dolgozni. Ebből kifolyólag a munkatársak és a projektpartnereink szokványosan nem minden nap találkoznak. Én vagyok a legfiatalabb az irodában, legalább 10 évvel, és így szokványos nekem, hogy a bemutatkozás inditását az idősebb félnek engedem.

És mivel a szociális szférában többségileg nők vannak jelen, így főleg idősebb hölgyekkel találkozom és dolgozom együtt. Lehet, hogy ez nem általános, de akikkel én dolgozom együtt nagyon tapogatózós és ölelkezős típusak. Ami nem zavarna, ha valahogy én ki tudnék bújni ez alól.

dec. 3. 14:23
 6/13 boma204 válasza:
60%

Jelezd, hogy te magad sem erted miért, de nem szereted. Mondd, hogy dolgozol rajta. Akár füllentheted, hogy jársz vele szociológushoz vagy kineziológushoz. De szerintem ez nem sértő és meg kell értsék mindenkinek más az igénye.

Ez olyan, mintha megerőszakolnának egy kicsit.

Olyat csinálnak veled, amit te nem akarsz...

Kedvesen jelezd.

dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindig léptem egyet hátra, és mondtam, hogy nem vagyok ölelgetős/puszizkodós. Ha határozott vagy, de nem bunkó, akkor nem a te bajod, hogy valaki megsértődik, hogy nem tapogathat.


(10 évvel idősebb vagyok nálad, nekem pont azért könnyű, mert tinikoromban kezdődött ez a 3 puszi baromság, ami alól hamar kivontam magam.)

dec. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Mondom én olyanok a nők, mint a macskák, kár, hogy nem tudnak dorombolni.

Enyémhez is ha próbálok hozzányúlni, lekarmolja a fél altestem.

Még rájuk nézni se lehet.

Egerészni nem szoktál, kérdező?

Vagy cinke nyersen, hm?

dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megelőzöm a puszizkodást és nyújtom a kezem elsőnek, ha új embert mutat be valaki :D

Rokonok ha jönnek meg simán köszönök, szerencsére nem erőltetik a puszi adást.

dec. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%

Ez a munkad resze,bird ki kulonben bucsut inthetsz a munkadnak. Szerintem

Ne teregesd ki,h beteg vagy

dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!