Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kerüljem el a puszilkod...

Stucy kérdése:

Hogyan kerüljem el a puszilkodást és ölelkezést üdvözléskor és elköszönéskor?

Figyelt kérdés

Általában ki nem állhatom, ha hozzámérnek, különösen ha valaki megölel, olyan szinten, hogy a saját családomban is csak a testvérem és az ő gyerekeinek nézem el ha megölelnek, mert tudom, hogy a tesóm az egy nagyon ölelkezős típus, gyerekei meg picik, így őket nem utasítom vissza, de a szüleimnek már elmagyaráztam, hogy szorongást okoz bennem, ha figyelmeztetés nélkül hozzámérnek vagy megölelnek.

Viszont nem tudom, hogy ezt családon kívüli társaságban hogy jelezzem. Ismerősöknék vagy a munkahelyi környezetben valamiért teljesen normális szokás, hogy megpuszilnak vagy megölelnek.

Pontosan nem is értem, hogy miért, mert amíg bátyámat képesek kézfogással köszönteni, addig nekem el kell tűrnöm, hogy bemásznak a személyes terembe.

Ezt valahogy lehet előre jelezni, üdvözlés előtt?

Már próbálkoztam, hogy amikor valaki közelített akkor kezet nyújottam puszilkodás helyett, de erre az illetők megsértődtek.

Van erre valami megoldás? Valamint valaki elmagyarázná, hogy ez a szokás a covid után miért tért vissza?

Mellesleg 24 éves nő vagyok.


dec. 3. 12:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Ez volt szerintem a covid egyetlen áldásos hatása, hogy megszűnt ez az ölelgetés-smárolgatás.

Én azt szoktam, hogy (ez az egyenesebb): A két tenyeremet a másik fél felé fordítva mellkas magasságban tartom, és azt mondom, hogy "én vagyok a nő, aki nem ölelkezik/puszilkodik".

A másik (simlisebb módszer) az ugyanez, csak "bocs, kijött rajtam egy herpesz."

dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
#8 Egerészni nem, csak fagyasztott egeret szoktam venni a pitonjaimnak.
dec. 14. 14:23
 13/13 xp ali ***** válasza:
Ne fürödj. :D De tényleg neked kell tenned, hogy ne ölelgessenek. Ezt lehet amúgy jelezni is legalább a közvetlen munkatársaknak meg a vezetőnek. Majd megszokják, hogy nem szereted a testi kontaktust. Amúgy akkor is lehet szexuális zaklatás, ha azonos nemű csinálja. Esetleg még annyi hogy lehet úgy is ölelkezni, hogy csak jelképesesen. Pl. kis támadóállás, előrehajolva, egyik kéz mellkas előtt tartva, ilyesmi.
dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!