Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon egy átlagos...

Magyarországon egy átlagos ember hány km-et tehet meg egy nap?

Figyelt kérdés

Egészséges ember ma Magyarországon hány km-et tehet meg egy nap gyalog?

(18-50 éves korosztály)

Válaszaitokat előre is köszönöm!



dec. 5. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2-10 km között
dec. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Átlagosan mennyit tesz meg, vagy mennyire lenne képes, ha egész nap gyalogolna?

Átlagosan annyit, amennyit, 1-es írt.

Ha egész nap gyalogolna, akkor 20-30 km után a legtöbb ember már eléggé el lenne fáradva (kis hátizsákkal, minimális szintkülönbség esetén is).

Nyilván, ha az embernek az élete múlik rajta, pl. háborús helyzet elől menekül, akkor sokkal többet is bír.

dec. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Akárhányat, ez egy szabad ország.
dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Jogszabályilag nincs meg szabva. Adó sincs (még) rajta. Szóval ilyen téren bármennyit.

Ha teljesítmény szerint akarod, akkor sok a változó. Szerintem egy átlag ember egy óra alatt kb 10kmt tud lesétálni. Persze ez terepviszony függő. Számoljunk bele 8 óra alvást plusz pihenő, kaja időt. Így a matek 150-160 km-re jön ki. Még mindig gyorsabb, mint a MÁV sok esetben

dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Egy átlagemger se 10 km-t nem tud gyalogolni egy óra alatt, se napi 16 órát nem tud gyalogolni. Ennyire orbitális ökörséget nem is értem miért ír le valaki.
dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
5. Járj utánna. A 10 km-t én lesétálom egy óra alatt, pedig nem vagyok egy különösen sportos ember. Az emberi test meg elég sok mindent bír. Pl hosszútáv futásban a lónál is jobb lehet (hosszútáv, nem sprint)
dec. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kitana. ***** válasza:
52%

Inkább max 3-4 km lesz az egy óra alatt, mondjuk átlag tempóban. Google Mapsbe beírtam egy random közeli helyet, 2,5km-nyire van, arra 40 perc sétát ír. (Szinte majdnem egyenesen el lehet oda jutni egy főút mellett végigsétálva.)

Gyalogoltam már 20 kilométert egy nap alatt, de ehhez az kell, hogy munkában is összevissza mászkálj egész nap + munka után is menj ide-oda. Átlagember aki mondjuk leül az irodában, tegyük fel, hogy oda tömegközlekedik, aztán munka után max beugrik a boltba hazafele, szerintem ilyen 4-8 között max.

dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Hazudsz.
dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagtempó 4-6 km/h, természetesen függ az egyén korától, méretétől és állapotától. A 10 km/h már futásnak minősül - d eminimum kocogásnak - és ami azt illeti, az átlagos állapotban lévő ember könnyű terepen történő biciklitempója 11-12 km/h körül van, szóval elég irreális a 10 kM/h-s sétatempó:D


Kérdező

Kissé pontatlan a kérdésed megfogalmazása, bár erre gondolom már rájöttél a válaszok láttán:D

ha az kérdés, hogy vajon mennyit mozog egy átlag ember egy nap... hát... nem sokat. A napi 10.000 lépés, azaz kb 7 km az már kihívás számba megy, hogy meglegyen, a legtöbbeknek bőven nincs meg.


ha tippelni kéne, én olyan napi 1-3 km-t mondanék, de ebbe beleértem akár a házban való mozgást is. Ez a baromi kevés és a kva kevés között mozog.

dec. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szobalány vagyok, megvan a napi 20ezer lépés, számolja az óra. Ha nem dolgozom, akkor is megvan a 10ezer, mert nem autózom, gyalog vásárolok, gyalog intézek mindent. Ha itthon vagyok, 3-5ezer között. Sztem egy átlagos embernek is megvan az 5ezer lépés, ha ülőmunkát végez, de gyalogol a melóhelyre. Ugye az is számít, hogy valaki mennyire egészséges.
dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!