Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jelenlegi sulisok! Iskola...

Jelenlegi sulisok! Iskola után mit választotok?

Figyelt kérdés

Magyarország, vagy külföld?

Mi a terv?



dec. 11. 04:23
1 2
 1/17 The Bing Bang Theory ***** válasza:
38%
Külföldön jobbak a lehetőségek.
dec. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%

1#

Ott sincs kolbászból a kerítés

dec. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Mindenképpen külföld, semmi pénzért nem maradnék itt.
dec. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
44%
Egyetemre járok jelenleg/levelező/. Már van 4 szakmám. Egyelőre bizonytalan vagyok. Itthon dolgozom, de ha végeztem az egyetemmel jó diplomám lesz, amivel egyéni vállalkozóként sokat lehet keresni itthon. Nyelvet sajnos nem nagyon beszélek, egy társalgási szintű angol van meg, de nyelvvizsgám sose lesz. Csábítgat a hivatásos élet is, csak sajnos ott sok pénzt nem lehet keresni. Illetve mostanában az utóbbi 4 évben nagyon megtetszett a kamionozás, de azt csak külföldön csinálnám, mert itthon nem fizetik meg. Nagy dilemmában vagyok. Majd alakul. Lényeg, hogy szeressem a munkám, és jól éljek belőle.
dec. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Ha a végzettségem szerint akarok elhelyezkedni, akkor maradok/szinte csak környező országba mehetnék (magyartanár). Azonban van bennem egy kis kalandvágy is, még ha ott sincs kolbászból a kerítés, akkor is mindegy, hiszen itt se lehet könnyen megélni. Összességében gondolkodom a külföld lehetőségén, vagány dolog, sok tapasztalatot hoz, és kipróbálhatom, hogy szuperálok egy teljesen új környezetben, a diploma miatt mégis nagyobb a valószínűsége annak, hogy maradok (persze ha még jobban ellehetetlenítik a tanárokat, inkább lelécelek, nem fogok annyi fizuért rabszolgamunkát végezni)
dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%

"Ott sincs kolbászból a kerítés"


De még mindig jobb a helyzet mint itt.


Én egyébként ingáznék/hétvégente hazajönnék bevásárolni, a jelenlegi lakhelyemtől úgysincs messze az osztrák határ :D

dec. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
Maradok. Nekem többet ér a családom, meg minden, ami itt van, mint az a pénz, amennyivel többet külföldön kereshetnék távol mindentől és mindenkitől, ami igazán fontos nekem. Ott az élet is többe kerül a magasabb fizetés mellé, úgyhogy annyira azért nem is nagy a különbség, mint ahogy egyesek igyekeznek beállítani.
dec. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Utolsó... Hát igen.. én gyakorlatilag mindent feladtam.. de legalább több évnyi elegendő pénzem van..
dec. 12. 00:06
 9/17 anonim ***** válasza:
38%
Érdekes hogy mindenki a pénz szempontjából vizsgálja ezt. Számomra azért elképzelhetetlen, hogy maradjak, mert az egész ország romokban van, konkrétan mindenhonnan árad a mélyszegénység, az iskolában nem tudják kicserélni a kitörött ablakokat, a kicsi boltok sorra zárnak be, stb. Az emberek emellett olyan elviselhetetlenül bunkók és frusztráltak, hogy azt elmondani nem lehet, tisztelet a kivételnek. Persze ez azért van,mert ha az ember maga is szenved, nem marad ereje másokhoz, de ez nem teszi könnyebbé az elviselését. Az egészségügy, az oktatás, és a közbiztonság szintén katasztrófa. A közvélemény mintha 200 évvel visszament volna az időben, a nő helye a konyhában van minimum 3 gyerekkel, nem ivartalanítunk mert az az élet rendje ha Fifikének évente 20 kölyke van, a férfiaknak ne legyenek érzelmeik, stb. Ha egyszer majd gyereket akarok vállalni, sose bocsátanám meg magamnak, ha egy ilyen helyen kéne felnőnie, ahol nincs jövő, nincs empátia, nincs fejlődés, nincs semmi. Csak depresszió, alkoholizmus, és keserűség.
dec. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"én gyakorlatilag mindent feladtam.. de legalább több évnyi elegendő pénzem van"

Mindenért cserébe? Nem sok.

dec. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!