Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Autista-e esetleg a sógorom? ...

Autista-e esetleg a sógorom? Feleségemmel 8 éve ismerkedtünk meg, akkortájt ismertem meg a hallásérült öccsét, aki eléggé magànak való volt. Sokat számítógépezett/számítógépezik, de emberekkel nem szeret kommunikálni.

Figyelt kérdés

Próbáltam vele beszélgetni, de sokszor úgy válaszol, hogy nem értem, orra alatt motyogva amit hallássérültként ő sem hallana. Összeségében szerintem azért jobb lett a kommunikációja kicsit. Mostanában említette az anyja, meg ismerősünk is, hogy talán autista, könnyen felbassza magát tökre értelmetlen dolgokon is, nem gondolkozik előre, nem szeret nagyon beszélni inkább videókat néz a telefonján, kizàrva a külvilágot. Nem megy sehova max chipsért a boltba, vagy ha Párommal mi elvisszük valahovà eljön.

Leérettségizett már és infós okj-t végzett, szóval megvan az esze. De nincs képben a világgal. Azzal hogy lejár a diàkja és lassan TB-t kell fizetnie se volt meg neki 22 évesen, se az mi a TB. Nincs benne az, hogy elakarjon menni majd otthonról, ne éljen az anyja nyakán. Felkel játszik, lefekszik. Ennyi egy napja. Mondtam, hogy kereshetne melót.Csak nem akar örökkén otthon élni. Hogyan lehetne motiválni, hogy vállaljon munkát, vagy egyáltalán egy lányt ismerjen meg? Az anyja míg él eltartanà, de nekem nem hiányzik, hogy 50 évesen mondjuk hozzánk kerüljön és pesztrálni kelljen. Lehet kicsit önző ez tőlem, de neki is jobb lenne, ha képes lenne boldogulni.



#kommunikáció #autizmus #Egész napos gépezés
dec. 11. 23:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Korábban arra gondoltam, mert hallássérült, azért nem szeret beszélgetni, de tartók tőle, hogy ez komolyabb gond sajnos.
dec. 11. 23:13
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Semmi közöd hozzá, nektek nincs vele dolgotok. Nem avatkozol más ember életébe.
dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés:

A hallássérülése korrigálva van? Csak mert a mai világban pusztán hallássérültnek lenni gyakorlatilag némi plusz kiadást és kényelmetlenséget jelent, de kb nem fogyatékosságot, tekintve, hogy brutális szinten képesek korrigálni akár az egész fülszerv elhalását is.


De az amit leírtál nagyban hasonlít nagyapámra aki öreg korára megsüketült, de nem volt hajlandó bszkodni a hallókészülékkel. Türelmetlenné vált az emberekkel, kerülte a társaságokat, családi összejövetelekről hamar kivonta magát stb... de minde azért, mert egyszerűen nem hallotta a többieket, nem tudott részt venni az egészben és e baromi sok frusztrációval töltötte el. Begubózódott és kész.


Sóval ezért kérdezem: korrigálva van a halláskárosodása?

dec. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Pszichológus kell neki.

Mindamellett nemigen törődhettek a szülei, hogy felkészítsék az életre.


Más siketnémák, vagy vakok is elboldogulnak az életben.

Ő pedig értelmes, képzettsége van. Lát, minden szerve ép, kivéve a hallását. Azt is lehet korrigálni.

Teljes értékű életet élhetne akár egy hasonló lánnyal.


Ilyennek kellett volna nevelni.

De most sem késô.

dec. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, hogy a nyakatokba kellene vennetek.

Az természetes, hogy ha igényli, eligazítjátok az ügyes-bajos hivatalos dolgokban, de úgy, hogy később ne szoruljon senkire, ne legyen kiszolgáltatott.

dec. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Rendelkezik hallókészülékkel, de az màr egy régebbi darab. Eléggé csere érett lenne már párom szerint (neki is hallókészüléke van, de nem olyan durván hall rosszul.

Próbálok benne segíteni.

dec. 12. 09:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Igazából az a kérdés: Ha beszélnek hozzá, okoz neki bármi gondot megérteni?
dec. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szakemberhez kéne vinni, egyrészt a hallása miatt, másrészt, hogy kiderüljön, h van-e valami genetikai vagy lelki ok a viselkedése mögött. Simán lehet depressziós is (vagy ezer más mentális betegséggel érintett), azt pedig nem egy fél órás beszélgetés a rokonokkal fogja meggyógyítani.


Amúgy kizárólag a morális értékrendetektől függ, hogy mennyire akartok ebbe a témába beleavatkozni, jogilag kb semennyire nem vagytok érte felelősek.

dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ebből a leírásból nyilván nem tudjuk megmondani,hogy autista-e,mert akár túlzottan szorongó,vagy depressziós is lehet.Mint már más is írta az lenne a legjobb, ha felkeresne egy pszichiátert.Az majd megvizsgálja és eldönti, hogy van-e valami gond.
dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, biztos hallássérültként kell majd valakinek!


Ember, neked fogalmad sincs, hogy ettől enyhébb bajokkal lévő embereknek is nehéz.


Főleg a munkavállalás.

Miből fizessen egy albérletet megváltozott munkaképességgel?


Ez egy elmaradott ország, ahol a fogyatékkal élők hátrányban vannak!

márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!