Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fiatalok egyre jobban...

A fiatalok egyre jobban elfordulnak a számítógépezéstől, egyre kevesebbet gépeznek szerintem, ezt csak én látom így?

Figyelt kérdés

Pl. facebookon is inkább mobilról meg ilyen eszközökről vannak fent, számítógépről kevesebbet, vannak, akik szinte nem is használnak számítógépet.

Meg azok az emberek, akikkel régebben beszélgethettem interneten, mert régen sokat fent voltak, mostanában egyre kevesebbet vannak, régebben minden nap, mostanában meg elég ritkán jönnek fel facebookra pl.

Vagy ettől függetlenül nem igaz, hogy egyre kevésbé népszerű a számítógép?


2014. jún. 19. 15:00
 1/7 Deliverance ***** válasza:
100%
A tabletek és okostelefonok miatt használnak ma jóval kevesebben számítógépet. Egyszerüen azért, mert így kenyelmesebb.
2014. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Helyette az okostelefonon lógnak, mást se látok, mint hadonászó kezű embereket az utcán, simogatják azt a telefont egész nap. :-DDDDD
2014. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez szerintem is igaz, a tesóm pár hete kért meg, hogy reseteljem a jelszót a gépén (mint rendszergazda), mert megváltoztatta, aztán másnap a szülinapjára kapott egy okostelefont, hetekig nem nyúlt a géphez és így elfelejtette az új jelszót.


De ezt én nem úgy fogalmaznám meg, hogy elfordulnak a számítógéptől, hanem hogy a nagyobb méretű asztali gépek és notebookok helyett inkább a telefonjukat, esetleg táblagépüket használják ugyanarra a célra. Arról nincs szó, hogy kevesebbet bámulnának képernyőt, sőt, talán többet is, hiszen az állandóan zsebben levő telefon nagyobb kísértés, mint a számítógép, ami mégiscsak messzebb van, nincs úgy kéznél.

2014. jún. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szóval ez szerintem olyan, mint amikor azt láttuk, hogy egyre kevesebben néznek tévét: inkább a számítógépet nézik helyette. A rossz hatások így is érvényesülnek, persze az új eszközöket is lehet mértékkel és jóra használni.
2014. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hurrá, ehelyett az ágyba fekve mobilon facebook oznak, vagy a legrosszabb eset mikor elmennek valahova, még OTT IS facebook oznak... Sokkal jobb volt mikor mindenki a gép előtt függött, mert akkor ha elmentek valahova ott nem tudták ezt művelni de ma már alváson kívül egész nap ezt csinálják...
2014. jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem kedvencem, a csaj aki beírja hogy "pill csak épp vezetek...". Mondom f..sza hogy vezetés közben nem hogy telefonál, hanem facebookon pötyög...


Amúgy változó, vannak akik tényleg kevesebbet vannak a gép előtt, de többség ott van, csak rejtve, vagy épp telefon/tableten. Arról mondjuk vitatkoznék melyik a kényelmesebb hosszabb távon :D

2014. jún. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon csalóka.

Ahogy leírták tényleg sokan ugyanúgy a neten lógnak, csak nem a gép előtt.

Más felől nem tudom te milyen korosztályt képviselsz, de a fiatal húszasok között már akadnak olyanok, akik dolgoznak, esetleg mellette tanulnak is, párkapcsolatot építenek, így ha van egy kis szabadidejük az nem a gép előtt fogják tölteni, hanem max egy nap 2x felnéznek telefonról, hogy valaki írt-e nekik és ennyi.

2014. jún. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!