Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen egyedül töltöm az...

Teljesen egyedül töltöm az ünnepeket. A 4 napos Karácsony lesz a mélypont. Jó tervet készítettem? Még mit tennél bele, hogy minél "tartalmasabb" és kevésbé magányos legyen?

Figyelt kérdés

Szombat: reggel elintézem a bevásárlást aztán pihenek/otthon főzök, és este elmegyek egy kultúráltabb szórakozóhelyre (Gozsdu udvarra gondoltam) éjfélre hazaérek.


24-e délelőtt: elmegyek egy plázába szétnézni, igazából csak hogy emberek között lehessek.

Este a kérdéses, mert minden zárva.

Talán végignézem YT-on Magyarósi Csaba összes utazós vlogját.. amíg be nem alszom.


25-én elmegyek egy étterembe, ahol még nem jártam én egy olaszra gondoltam +/- ha találok elmegyek megnézni egy színdarabot (bár már csak nagyon rossz helyekre/korlátozott látásos ülésekre maradtak jegyek).


26-a: koraeste színházba megyek, vígjátékot nézek

30-a: újra színház, Belvárosi Színház


31-e: passz..



dec. 13. 09:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Van hobbid? Kedvenc sorozatod? Egy pár könyved? Foglalkozz a hobbiddal, és olyan magányosan is/egyedül jobban végezhető tevékenységekkel, amikkel máskor nem tudsz vagy nem akarsz.


Az ünnepek nagy részében én is egyedül vagy társas magányban leszek, ami alatt pár hobbimat és időkitöltő tevékenységemet űzöm.


+ ha esetleg érdekel, nézz kínai takarítós videókat vagy koreai csatornatisztító videókat YouTube-on, nekem ez a két addiktívumom.

dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kimaradt, bár nem tudom fontos-e, nő vagyok, 27 éves.


Azt hogy miért leszek teljesen egyedül: párkapcsolatom nincs, tesóm nincs, unokatesók/nagybácsi/nagynéni nincs, nagyszülők meghaltak, anyum az egyetlen aki van, külföldön él és dolgozni fog végig (vendéglátós).

dec. 13. 09:47
 3/17 anonim ***** válasza:
63%

Bakker te nagyon jól tolod, tisztellek. Én is egyedül vagyok és nem megyek sehová, mert egyedül nem tudok élvezni semmi ilyesmit.

Sztem elég jó kis programot tettél össze, bár a szórakozóhelyes dolog nem olyan fix sztem. Ki tudja lehet megismerkedsz vkivel ott, főleg nőként neked másabb, mert hozzád odamennek ismerkedni. Na képzeld el ezt férfiként. Hozzám a kutya nem jönne oda, pedig nem vagyok egy csúfság xD

dec. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%

Ne is aggódj többet cicus,szabaddá teszem magam,azokra a napokra.


Majd én el viszlek vacsizni.



115 kg-os kokszbölény,erőemelő.

dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó kis program.
dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
önkéntes ételosztás, kutyamenhely, gyermekmegőrzés valamelyik ismerősnek, éjféli mise, 31: utcabál, természetjárás
dec. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Klassz programot csináltál, egyetlen egy gond van vele: az egész kérdésed bűzlik a túlkompenzációtól. Már bocsánat.

Szerintem érték, ha az ember egyedül is jól elvan. Teljesen rendben van, hogy egyedül menj programokra, utazni, színházba, gyakorlatilag bárhová. Itt inkább az a gond, hogy a motivációd olyannak tűnik, mint aki véletlenül sem akar "figyelemelterés" nélkül maradni. Tehát ez valójában nem az egészségesen megélt egyedüllét, hanem az, ahol direkt tereled magad minden elfoglaltság felé, csak egyedül ne kelljen maradnod a gondolataiddal.

Szerintem ezen kellene változtass, önismerettel, akár pszichológus segítségével, és utána teljesen rendben lennél. Akkor nem azért szerveznél programot, hogy nehogy feltűnjön neked, hogy egyedül vagy karácsonykor, hanem azért, mert élvezed az életet és pont.

dec. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Én egy dolgot tudok javaolni: ne úgy fogd fel ezt az időszakot, mint valami "kötelezően mással töltendő időszakot". Az a baj, hogy ilyenkor sokan kényszerként gondolnak arra, hogy ezt az időszakot mindenképp mással kell eltölteni. Holott ha úgy vesszük, felfogható úgy is, mintha simán csak egy szabadság lenne. És sokan pont azért lesznek boldogtalanok, mert nem nem sikerült valakivel együtt tölteni ezeket a napokat. Közben meg ha simán csak pár szabadnapnak fognák fel, sokkal boldogabbak lennének.

Persze, értem én, hogy ez azért az évnek egy kiemelt része, de ha nem úgy alakultak a dolgok, akkor érdemes megpróbálni lazábbra venni a dolgokat.

Én mondjuk nem leszek egyedül, szüleim ott vannak, meg lehet, hogy húgom is hazajön az ünnepekre, de egyébként nagyszüleim már nem élnek, barátnőm egy hónapja szakított, nagynénimet meg most a héten temetjük, szóval ahhoz képest, hogy milyennek ígérkezett ez a karácsony, elég búskomor, és magányos lesz. Ettől függetlenül próbálom majd kicsit összeszedni magam, regenerálódni, kipihenni az elmúlt pokoli időszakot. Nem akarok semmi különös programot szervezni, pihenek, tévézek, videojátékozok. Lehetne persze sokkal jobb is, de ha így alakult, akkor nem lenne szerencsés, ha még magam is lehúznám a hangulatot.

dec. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek a 8as hozzászólóval, a karácsony nagyon túl van tolva. A többi egyházi ünnep nem vészes, de ez az őrület...


Én még esetleg kórházba jelentkeznék talán a gyerekosztályra, pl. mesét olvasni a kölyköknek vagy játszani velük. Ha nem vagy gyerekpárti, akkor menhelyen segíteni, ünnepek alatt úgyis mindig halál van náluk a beosztás ügyében, hogy ki lássa el a mentetteket.

Vagy egy jó kis esti túrázás! Mondjuk az akkor lenne igazi, ha havas lenne a táj, de már sehol nincs nálunk hó :(

dec. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jól elvagyok egyedül, magammal, a gondolataimmal az év többi napján. Maximálisan kiegyensúlyozottan, ez nem probléma.


De ezeken a napokon, a csapból is az folyik hogy "együtt-ünneplés-családi-vacsora" bárhova nézek (buszmegálló reklám, metróban reklám, YT minden második videó vlogmas: "családdal/párommal mit csinálunk") ezeken a napokon még a társasházban ahol lakom is hallom, ahogy sorra jönnek látogatóba a rokonok csapatokban..

Ezek ugye nincsennek a hétköznapokban.


Ezért igen, a célom a gondolatelterelés, hogy ne gondoljak arra hogy: én ebből maximálisan kimaradok! :(

dec. 13. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!