Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen emberek miért nem...

Az ilyen emberek miért nem változtatnak?

Figyelt kérdés
Állandóan azt hallom/olvasom az idősebb felnőttektől,(nem, nem csak magyaroktól hanem globális szinten) hogy az élet milyen rossz, olyan mint egy börtön, minden nap ugyanolyan, a munkájukat utálják, a páruk már csak nyűg, hobbijaik és érdeklődési köreik nincsenek mert állítólag nincs idejük rá, közben meg abból áll a délutánjuk hogy órákat bámulják a tévét. Inkább megkeserednek, vagy alkoholistákká/depresszióssá válnak, mint hogy elváljanak, tanuljanak egy szakmát ami ha nem is a hivatásuk de legalább nem utálják, és keressenek olyan hobbikat amik boldoggá teszik őket. Miért jobb emberek millióinak belesüllyedni a szenvedésbe, majd panaszkodni hogy "milyen szar nekik minden, mindig az volt, és mindig az lesz, mert az élet egy szar"?

dec. 21. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Vannak a testnek, szellemnek határai, egy mai modern emberre rengeteg rossz hatás terhelődik.

Én is tele voltam tervekkel, nem igazán úgy haladtam vele, ami a képességeimbe belefér.

Mondjuk egy olyan országban, ahol nincs ez a f.s tél, valószínű jobban boldogulnék.

dec. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy az 1-es írja. Határok.

Pl. hogy válsz el, ha nem tudod kifizetni a másikat, se ő téged, vagy el se akar válni?

Tanulás, másik munka. Pl. hazamegy munkából a nő, hidd el, család, kisgyerek mellett csak az alvásidőből tud lopni időt tanulásra. Meddig lehet ezt bírni? Főleg, ha a család sem támogat.

A hobbi drága dolog, költünk rá.

Amiket te felsoroltál, az a réteg engedheti meg magának, akinek nem kell megmondani, mit tegyen.

dec. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 BlackSword ***** válasza:
43%
Mert könnyebb panaszkodni, mint változtatni... engem is vitt volna a Barcelona, csak hát ellett a malac, meg a szomszéd bácsi is idióta...
dec. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 Mondjuk ha nem szeretik a párjukat, aki ráadásul a házimunkában sem segít ezért sejthető hogy a gyerekben sem fog, és utálják a munkájukat, nem egy világmegváltó ötlet gyereket vállalni. Mondjuk nekem alapból megvan a véleményem azokról, akik úgy vállalnak gyereket, hogy szükség esetén nem tudnak kiszabadulni a kapcsolatból, és tűrni kell a szart nekik is meg a gyereknek is... Ebben nőttem fel. Egyébként anyám munka mellett csinált okj-t, aztán egyetemet, a házimunkában csak én segítettem neki. Mostmár menedzser. Szóval nekem pont ne mondja senki hogy jaj munka mellett nem lehet. De 5 órát lehet tévézni?
dec. 21. 08:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nincs mindenkinek annyi esze, hogy elvégezze az egyetemet.
dec. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, idősebb felnőttek. Azért mondjuk 40 évesen már sokakat az is visszatart, hogy mire kitaulnak egy teljesen új szakmát, idejük sem lesz benne eredményeket elérni, mert már közel a nyugdíj, plusz rengeteg fiatallal kell versenyezni, akik az adott szakmát elsőként választották, nem pályamódosításként.
dec. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem kell megváltozniuk, ezek az emberek építik, működtetik a világot. Nekünk csak élvezni kell.
dec. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem tudom. Szerintem a változtatás stresszes, szorongást okoz, amíg nem sikerül végigvinni (pl. elvégezni egy képzést vagy munkahelyváltás), és ezt nem vállalják be, inkább a már ismert rossz mellett maradnak, és hogy a felelősséget elhárítsák magukról, mindenki másra panaszkodnak.


Sokan meg igazàból nem is akarnak többet, de mintha nem mernék felvállalni. Nem tudom, miért nem lehet azt mondani, hogy szeretem a gyerekeimet és ez nekem bőven elég, vagy szeretek öt órát tévézni, nekem így teljes az életem. Mintha azt hinnék, hogy ez mások szerint kevés, és panaszkodni kell, hogy igazából ez nekik sem jó.

dec. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem két változata létezik ennek a panaszkodásnak, amik ugyanúgy néznek ki, de valójában tök mások.


1: az illető elveszett az erdőben és nem lát ki belőle. Akar változtatni, de úgy érzi, hogy nem tud, nincs ötlete és elfáradt. Akkorának tűnik előtte a kupac, hogy nem tudja, hol kezdje, nem érzi az erőt sem, és nem is hiszi el, hogy lehet jobb. Csak áll a kupac mellett és zokog.


2: valójában nem akar változtatni. Vagy az van, hogy valójában jó így neki, csak úgy érzi, hogy ezt ciki bevallani, vagy nem jó neki, de úgy gondolja, hogy ezen nem neki kell változtatnia. A lényeg, hogy a panaszkodás csak felelősséghárítás.


Tanácsokat osztogatni, és felelősségre vonni egyiknél sem fog működni. A különbség ott jelentkezik, hogy az egyes, ha meghallgatod, segítesz neki rendet tenni a fejében, öntesz bele egy kis lelkierőt, akkor nekiugrik. A második meg gyártja tovább a kifogásokat, témát vált, te meg k.rva ideges leszel tőle.

dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

“Inkább megkeserednek, vagy alkoholistákká/depresszióssá válnak, mint hogy elváljanak, tanuljanak egy szakmát ami ha nem is a hivatásuk de legalább nem utálják, és keressenek olyan hobbikat amik boldoggá teszik őket.”

Rossz a sorrend. Ezeket senki sem önként választja. Előbb lesznek alkeszok és depressziósok és csak utána kezdik utálni az életet és nem fordítva.

dec. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!