Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megéri egyáltalán változtatni...

Megéri egyáltalán változtatni azon, hogy az emberek kiöltek belőlem minden empátiát?

Figyelt kérdés
Nem akarom sajnáltatni magam, nem az a kérdés lényege, szóval tárgyilagosan annyit írok hogy mióta az eszemet tudom, bántalmaztak folyamatosan. Voltak és vannak jó dolgok és jó emberek az életemben, de ez is végigkísért. Most vagyok 19 éves, és már semmi empátiát nem érzek az emberek iránt. Már a covid sem érdekelt, abszolút hidegen hagyott, hány ember hal meg. Ha valakit átvágok, kihasználok, stb. semmit nem érzek, lelkiismeret furdalásom sincs egyáltalán. Mintha tudat alatt azt gondolnám, minden ember ezt érdemli. Pedig tudom, hogy vannak kedves, normális, jó lelkek is, ismerek is ilyeneket hála istennek. De irántuk sem érzek már empátiát, nem érdekel a szenvedésük egyszerűen. A kérdés az, hogy szerintetek van értelme egyáltalán változtatni ezen? Igazából nekem csak jó, elvégre a többi ember sem törődik velem azt a keveset leszámítva, és talán még jobb is, ha nem szívom fel annyira a sok rossz dolgot ami történik másokkal. Van ennek bármi hátránya?

2023. okt. 3. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:
46%
Hat ha neked jo ilyen szar elet akkor hajra
2023. okt. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Elég fiatal vagy ehhez a dologhoz, de ettől függetlenül maximálisan megértem. Viszont azt ne feledd, hogy más országban sokkal másabban viselkednek a zemberek, így ne zárj annyira le. Ha teheted, nézz körül a világban, mert mást is lehet tapasztalni, nem csak az itteni negatív dolgokat.
2023. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!