Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még valaki aki akkor sem...

Van még valaki aki akkor sem mentene meg életeket ha megtehetné?

Figyelt kérdés
Én ha tudnám hogy megelőzhetném egy vagy több ember halálát nem tennék semmit. Mondjuk ha még iskolás lennék és tudnám hogy valaki szét akarná lőni az iskolát nem szólnék róla senkinek, annyit mondanék hogy "adjál nekik" aztán mennék dolgomra. Nem mintha az emberek nagy része méltó lenne bármire ilyenre.
dec. 24. 00:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék ilyen önző lenni. A multkor is megmentettem vagy 30 ember életét. Elhatároztam, hogy kinyirok kb 30 embert, aztán meggondoltam magam.
dec. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Szerintem jó érzés segíteni a másik embernek. Dehát nem vagyunk egyformák nyilván, ahány ember annyi féle.
dec. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Erre gondoltál? (igaz történet alapján)


https://www.youtube.com/watch?v=kQvLcnuu8Pk

dec. 24. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Az emberek nem mindig azért mentik meg a másik életét, mert ez egy tiszta belső késztetés, hanem azért, mert mit szólnak majd mások, ha nem teszi meg?Elítélik? Utálják majd? Sokan simán elmennek földön fekvő vagy vak emberek mellett,akiknek segítség kellene, mert majd úgyis segít valaki más... Tényleg közömbös a legtöbb ember. Itt gyakorin érdekes, hogy aki hozzászól ilyen típusú kérdésekhez az mindig mindenkinek segít. A valóéletben nagyon nem ezt látni..Ellenben én is sokszor segítettem másoknak és amikor én lettem rosszul egy metróállomáson senki nem jött oda segíteni..ennyit a karmáról. De ezzel nem azt mondom, hogy normális az a reakció, hogy nem figyelmeztetsz másokat. A te döntésed, hogy tudsz ezzel élni. Én nem ítélkezem mások felett. Sokszor a környezet,társadalom is tesz arról, hogy ki milyenné válik.
dec. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Valódi altruizmus meg "Jóság" amúgy sem létezk, aki "Jót" tesz és segít azért teszi mert neki is jó érzés, nem azért mert valami jótündér.
dec. 24. 06:16
 16/25 A kérdező kommentje:
Meg egyébként is, ha valakit megölnek az általában ki provokálta. Ki vagyok én hogy azt mondjam hogy nem és közbelépjek?
dec. 24. 06:19
 17/25 anonim ***** válasza:
Azt hogy érted, hogy kiprovokálja? Szerintem azért vannak ártatlan emberek. Legalábbis abban az értelemben, hogy adott esetben épp tényleg ártatlan, amiért meghal.
dec. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Ha egy iskolai lövöldözésben lelőnnek embereket azok általában kiprovokálták, a többi járulékos veszteség, arra járt így járt.
dec. 24. 07:01
 19/25 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha te lennél az a járulékos veszteség és esetleg nem meghalnál, csak félnyomorékként kellene leélned az életed vagy mondjuk a testvéred halna meg így?
dec. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
"vagy mondjuk a testvéred halna meg így" Különösebben nem izgatna, a többi meg ez a "mi lenne ha" irreleváns.
dec. 24. 07:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!