Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A lányom elment itthonról a...

A lányom elment itthonról a keresztanyjához, hogy inkább vele fogja tölteni a karácsonyt, mintsem velem!(?)

Figyelt kérdés
A gyerekem 15 esztendős. Évek óta keserít a szófogadatlanságával. Egyedül vagyok vele, rokonok nincsenek. Nem várok el tőle sokat, csak annyit, hogy legyen napi harminc perce mosogatásra, átszaladni seprűvel a lakáson, 2-4 naponta bedobni egy mosást és kiteregetni. Munka előtt vagy után én főzök, és nem hegyet hagyok magam után, hogy fél napig tartana végeznie. Vaskalapos sem vagyok, csak megkérem, hogy szóljon, kivel, hova, meddig van el. Ha baj van, küldjön sms-t. Már mindig ingerült vagyok, hogy nekem ezeket a dolgokat az istenért sem akarja megcsinálni, nekem kell 12 óra után. Kértem szépen, kértem csúnyán. Szerinte én nem értem meg őt. Szerintem meg már megéltem az ő korát, és nem kérek lehetetlent. Nem eljárós típus, hogy ezek a teendők akadályoznák bármiben. Barátnőkkel időnként elmegy néhány órára, őket a szüleik a közeli plázába is nehezen engedik a lányom elmondása alapján, "naptári egyeztetés óra pontossággal". Bezárkózik a szobájába, velem enni nem akar, mindent kritizálásnak, támadásnak vesz, pedig csak okítom, ha valamit nem jól csinál. Szerintem nem lenéző stílusban, egyszerűen elmondom, hogy szerintem nem úgy kéne, én hogyan csinálom. Ő meg mindenre durran. A keresztanyja régóta a legjobb barátnőm. Egyedül él, sosem volt senkije, így gyermeke sem született. Sokkal inkább van közöttük anya-lánya érzés, mint velem. Annyira ellentétek vagyunk, mint az apja volt. A barátnőm sokkal empatikusabb és lazább, gyorsan ráhangolódik a másikra, viszont soha nem is volt rajta szülői felelősség, hogy 365 napon át, amikor nincs vele a gyerek, akkor is 0-24-ben édesanya. Ha mi összeveszünk, a gyerek átmegy hozzá, akár napokra ott van nála. Ott semmi gond nincs vele. A barátnőm szerint elmosogat maga után, megkérdezi, hogy segíthet-e valamiben, a vendégszoba olyan, mintha a sajátja lenne, azt is tisztán tartja, sokat beszélgetnek... Ma is összevesztünk, órákkal ezelőtt. Egy olyan semmiségen, kis, jelentéktelen, említésre sem méltó dolgon, hogy inkább átment a keresztanyjához. Udvariatalanság, de őt nem zavarja, tárt karokkal fogadja. Próbálta rábeszélni, hogy karácsonykor jöjjön haza, miattam, de ha nem zavarja a barátnőmet, azaz a keresztanyját a jelenléte, inkább ott maradna. Erre mit mondjak, nem rángatom haza erőszakkal. Legalább biztos helyen van. De oszonyatosan zavar! Bár olyan személyiség lennék, mint a barátnőm, de nem tudok olyan lenni, ha ilyen vagyok és voltam világ életemben. Velem nem akar semmit megbeszélni. Ha próbálnám, már húzza a száját, hogy minek, úgyis az lesz a vége, hogy ő a fiatal tudatlan, én meg a mindentudó... Pedig soha nem tettem le ilyen alapokat, csak játszom a szerepemet anyaként, szülőként, mivel az vagyok neki, ő pedig nem kislány, de nem is felnőtt, hogy ne szóljak bele az életébe.
dec. 24. 00:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
El sem olvasom. Sztem beszédes, h inkább mással karácsonyozik, mint veled. Biztosan nem tökéletes, hiszen kamasz, de te sem vagy az, ráadásul felnőtt is vagy, szóval neked kell elsősorban kijavítani, ha valami nem jó köztetek.
dec. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Hadd menjen. Addig is gondolkodsz hol rontottad el mint anya.
dec. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%
Úgy látszik ott valamit megkap amit otthon nem. A hozzáállásoddal lehet a baj.
dec. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem köszönöm meg a semmit. Ha el sem olvasod, kommentelned sem kell. Ezzel nem jutottam előrébb.
dec. 24. 00:55
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

"A barátnőm sokkal empatikusabb és lazább, gyorsan ráhangolódik a másikra"


Nem tudom mi a kérdés mert azt nem tetted fel. De ezen a fenti dolgon elgondolkodhatnál.

dec. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

#4 “ Ezzel nem jutottam előrébb.”

Na, nálad itt kezdődik a baj.

dec. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Én azt mondom, hogy az már gyanús, hogy ha másnál elmosogat, másnál nem ilyen, csak veled, akkor mégis csak túl szigorú vagy vele, még ha nem tudatosan.

Most ezt abból is gondolom, hogy ha valamit nem csinál jól, akkor okítod. Még ha jó szándékkal is ne tedd mindig. Jó nyilván ha drogozni akar, akkor igen, de főleg apróságoknál ne. Majd kitapasztalja magától is, ha valamit nem jól csinál. Vagy például nem írsz arról, hogy szoktad-e dicsérni? Nem lehet, hogy a kritika túlsúlyban van? Mert ő ebből lehet, hogy csak azt látja, hogy minek csináljon jól bármit is. De csak kérdezem, mert erről nem írtál semmit, hogy hogy megy nálatok.

dec. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

el kellene gondolkodniba stilusod megvaltoztatasan

amugz mindenki tud valtozni, nem kell arra fogni, hogy te vilageletedben ilyen voltal.

dec. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Én 100%ban elhiszem hogy kérdező nem csinált semmi rosszat, és őszintén nem is nagyon értem hogy miért asszociál itt mindenki arra hogy biztos hogy ő a büdös gci. (lehet hogy az, de jó eséllyel nem)

Teljesen más 0-24ben összezárva lenni az anyáddal, akinek az a dolga hogy neveljen, mint néha együtt lógni egy kedves felnőttel, akinek nincs feléd felelőssége/kötelessége.

Nem véletlenül lázadó kor a kamaszkor, ilyenkor elég mocskosul tud viselkedni néhány gyerek, és ilyenkor minden rossz amit a szülő csinál, és "ughhh anyuuuui te nem értessz meg!!!"

Gimiből a legjobb barátnőm anno mindig mesélte hogy hogy zokogott meg csapkodta otthon az ajtót, meg veszekedett az anyjával, mára viszont imádják egymást, és barátnőm folyton látogatja.


Ez az általános viselkedés 15 évesen (na jó, gondolom nem itt gyk-n, ahol valszeg mindenki tökéletes gyerek volt, és nem is ment át függetlenedéssel és felnőtté válással járó mentális fejlődésen, és annak tipikus kis lázadótini tünetein). Nekem is ég a pofám amikor visszagondolok arra, hogy miket engedtem meg a szüleimmel szemben, meg hogy minden, de az ég világon minden idegesített, amit csináltak.


Ez van, ez ilyen. Akkor is ilyen lenne ha a gyerekednek nem kellene otthon semmit sem segítenie, akkor is ilyen lenne, ha már azert is gügyögve dicsérgetnéd hogy bevetette az ágyát, akkor is ilyen lenne, ha elkényeztetett kis majmot neveltél volna belőle.


Őszintén nem tudom hogy mit csinálj, lehet a legjobb lenne szervezni valami programot magadnak. Látogasd meg a családodat, barátaidat, vagy valami.

dec. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9%
Mondjuk házimunkára nem most kell nevelni. Ovis kora óta tanítom a lányomat, hogy a ház rendje mindenki felelőssége.
dec. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!