Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A lányom elment itthonról a...

A lányom elment itthonról a keresztanyjához, hogy inkább vele fogja tölteni a karácsonyt, mintsem velem!(?)

Figyelt kérdés
A gyerekem 15 esztendős. Évek óta keserít a szófogadatlanságával. Egyedül vagyok vele, rokonok nincsenek. Nem várok el tőle sokat, csak annyit, hogy legyen napi harminc perce mosogatásra, átszaladni seprűvel a lakáson, 2-4 naponta bedobni egy mosást és kiteregetni. Munka előtt vagy után én főzök, és nem hegyet hagyok magam után, hogy fél napig tartana végeznie. Vaskalapos sem vagyok, csak megkérem, hogy szóljon, kivel, hova, meddig van el. Ha baj van, küldjön sms-t. Már mindig ingerült vagyok, hogy nekem ezeket a dolgokat az istenért sem akarja megcsinálni, nekem kell 12 óra után. Kértem szépen, kértem csúnyán. Szerinte én nem értem meg őt. Szerintem meg már megéltem az ő korát, és nem kérek lehetetlent. Nem eljárós típus, hogy ezek a teendők akadályoznák bármiben. Barátnőkkel időnként elmegy néhány órára, őket a szüleik a közeli plázába is nehezen engedik a lányom elmondása alapján, "naptári egyeztetés óra pontossággal". Bezárkózik a szobájába, velem enni nem akar, mindent kritizálásnak, támadásnak vesz, pedig csak okítom, ha valamit nem jól csinál. Szerintem nem lenéző stílusban, egyszerűen elmondom, hogy szerintem nem úgy kéne, én hogyan csinálom. Ő meg mindenre durran. A keresztanyja régóta a legjobb barátnőm. Egyedül él, sosem volt senkije, így gyermeke sem született. Sokkal inkább van közöttük anya-lánya érzés, mint velem. Annyira ellentétek vagyunk, mint az apja volt. A barátnőm sokkal empatikusabb és lazább, gyorsan ráhangolódik a másikra, viszont soha nem is volt rajta szülői felelősség, hogy 365 napon át, amikor nincs vele a gyerek, akkor is 0-24-ben édesanya. Ha mi összeveszünk, a gyerek átmegy hozzá, akár napokra ott van nála. Ott semmi gond nincs vele. A barátnőm szerint elmosogat maga után, megkérdezi, hogy segíthet-e valamiben, a vendégszoba olyan, mintha a sajátja lenne, azt is tisztán tartja, sokat beszélgetnek... Ma is összevesztünk, órákkal ezelőtt. Egy olyan semmiségen, kis, jelentéktelen, említésre sem méltó dolgon, hogy inkább átment a keresztanyjához. Udvariatalanság, de őt nem zavarja, tárt karokkal fogadja. Próbálta rábeszélni, hogy karácsonykor jöjjön haza, miattam, de ha nem zavarja a barátnőmet, azaz a keresztanyját a jelenléte, inkább ott maradna. Erre mit mondjak, nem rángatom haza erőszakkal. Legalább biztos helyen van. De oszonyatosan zavar! Bár olyan személyiség lennék, mint a barátnőm, de nem tudok olyan lenni, ha ilyen vagyok és voltam világ életemben. Velem nem akar semmit megbeszélni. Ha próbálnám, már húzza a száját, hogy minek, úgyis az lesz a vége, hogy ő a fiatal tudatlan, én meg a mindentudó... Pedig soha nem tettem le ilyen alapokat, csak játszom a szerepemet anyaként, szülőként, mivel az vagyok neki, ő pedig nem kislány, de nem is felnőtt, hogy ne szóljak bele az életébe.
dec. 24. 00:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
Ez ilyen. Eléggé közeli kapcsolatom van egy 15 évessel, aki ugyanezt csinálta amíg meg nem tapasztalta, hogy milyen a világ. Egyik pillanatról a másikra egy angyal lett. Hagyd, hagy tapasztalja ő is meg. Nem tudod megvédeni, bármennyire is szeretnéd. Majd ha megtörtént a baj belátja.
dec. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

Azért ilyen, mert nem egyenrangúként kezeled, hanem te jobban tudod nála. Azt is hogy neki mit kellene érezni, mert te is voltál már 15 éves. Magyarán lekicsinyíted az ő problémáit. Semmibe veszed az érzéseit. Bihari Vikinek vannak jó videói ajánlom figyelmedbe. Ha ténylegesen helyre akarod hozni a kapcsolatod a lányoddal, akkor figyelj rá és hallgasd őt meg. Ő egy külön ember külön kis belső világgal, amit te is alakítasz benne.

Itt egy videó, ha érdekel: [link]

dec. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó, jajj hagyd már a Bihari Vikit meg az összes ilyen megmondó embert...

Kérdező, én elhiszem, hogy nem rontottál el semmit. Rossz korszakban van, tipikus lázadó. Otthon nem csinálja a dolgokat, mert kell, máshol meg mutatja a jó oldalát és önszántából megteszi.

Beszélj a keresztanyjával, mondd, hogy küldje haza a kislányt. Nektek kell összefogni az érdekében, amíg elmúlik ez a korszaka. Ha más lehetőség nincs, hívd el szentestére a keresztanyját is.

dec. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
13# Te tényleg úgy gondolod, hogy egy szülő vagy ember akarata ellenére sem hibázik? Hogy a gyerek az nem ember, majd erőszakkal elérjük amit akarunk?
dec. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyrészt egyetértek a 7es és a 12es válaszolóval

Ebben a korban nagyon az érzelmek uralkodnak még, könnyen agresszívvá, dühössé, ingerültté meg nyűgössé válik egy tini.

Nem tudom, hogy elrontottál-e valamit a nevelésben, de valószínüleg azért szeret jobban a keresztanyjánál lenni, mert ő eleve nem egy anya, nem anyai szemmel tekint rá, nem is úgy kezeli, mintha a gyereke lenne, mert nyilván nem is az.

Én azt mondom, hogy ne eröltesd rá, hogy hazajöjjön, mert azzal rosszabbat csinálsz. Biztos vagyok benne, hogy nagyon szeret a lányod, de ilyenkor az indulatok elnyomják ezeket az érzéseket. Te is, ő is hibáztatok, de helyre tudjátok hozni. Próbáld megérteni a lányodat, azt, hogy mi megy végbe benne

dec. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
27%

A keresztanyát kellene megkérdezni hogy hátha neki elmondja a lányod mi a baja.

Amúgy meg ha nem hajlandó hazajönni simán ráküldeném a rendőröket, 18 év alatt haza kell jönnie ha tetszik ha nem.

Utána pedig elbeszélgetnék vele hogy istenigazából milyen hatalmas világfájdalom baja van egy kis mosogatástól vagy söprögetéstől

dec. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen én is hasonló voltam. A mosogatás pl. anyámnak is fontos volt. Azzal 15 évesen is egyetértettem, hogy el kell mosogatnom, de azt utáltam az egészben, hogy mikor el voltam merülve valamiben (könyv vagy film vagy bármi), akkor megjelent anyám és elkezdett sürgetni, hogy mosogatni kell, hát nem zavar, hogy tele a mosogató? Ez mindig felidegesített, mert miért nem várhat a mosogató még egy órát? Felnőttként az ember máshogy áll hozzá, nálam is pöpec rend van és nincs mosatlan, de kamaszként mások a prioritások.


Egyébként ahogy értem, végül te csinálsz meg mindent, plusz még össze is vesztek a lányoddal. Szerintem a takarítást-mosogatást ne erőltesd egy ideig, legalább az összeveszések ritkulnak. Ettől még nem lesz ő később igénytelen és rendetlen, de talán ha nincs napi szinten szólva neki, elkezdi magától is csinálni. A barátnődnél azért csinálja magától, mert azt akarja mutatni, hogy ha nincs stresszelve, akkor ő normális. Meg jó viszonyt akar. De barátnőd nyilván nem neveli 0-24-ben, úgyhogy nincsenek is vele konfliktusai.

dec. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
61%

Jaj, mintha az enyémet hallanám.


Ő nem vár el sokat - ja, nem is ez a baj, hanem az undorító, kötekedő, beszólogatós stílusa. Meg a pattogás és hiszti, amikor kérek negyeórát, mert még nem fejeztem be a tanulást.


Akkor már megy a nyávogás, én milyen tiszteletlen vagyok és társai.


De ilyenek, hogy empátia, szeretet, megbecsülés, kedvesség, MOSOLY az nincs.

dec. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!