Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Érzelmi szempontból milyen tanácsokat tudnátok adni?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__125121..


A fizikai része mellett, itt az érzelmi részére és erőgyűjtésre lennek kiváncsi

Előre leírom hogy tényleg nem önsajnálat, tanácsokat szeretnek, mert hamarosan aktuális lesz.

Jövő januárban leszek 31 éves….

A fő indokom ez, meg az hogy nem szeretnék belekerulni egy gyári munkás életbe, majd abból várni hogy legyek 35, 36….

A pszichológus is azt javasolta hogy el kell mennem a McDonald’s-ba…

A kisvárosban ahol élek, egy McDonalds van, ahova az összes volt iskolatarsam, tanárok, család ismerősei járnak, nem szeretném azt hogy ott lássanak, miután a nárci nagymamám 0 éves korom óta kb világsztárt akart belőlem csinálni. Én tudtam hogy nincs meg hozza a képességem, de ő a mai napig nem fogja ezt fel.

Ettől függetlenül belém nevelte ezt

Elsősorban táncosnőt akart belőlem csinálni, ami jól is ment egy ideig, de a lámpalázam miatt folyton hánytam fellépés előtt, ezért az orvos letiltott róla.

Én is bántam anno, de nyugodt voltam utána.

Most a nagymamám nézi a táncos műsort és sír hogy én miért nem vagyok ott és hívogat hogy mit tettem…

Egyébként én is nézem és azóta csak rosszabb a depresszióm…


Rengeteget gondolkodtam és ez tűnik a legjobb választásnak, ahogy irtam olvastam már egyszer ezt itt tanácsként.

Itthon lakom sajnos, nagyon rossz a kapcsolat a családdal(többen nárcisztikusak vagyunk sajnos)

Van előttem egy példa, egy női rokon, 15 évvel idősebb nálam, vénlány és már teljesen elment az esze.


Szóval ténylegesen csak ki szerettem volna adni ezt magamból és tanácsot kérni a felkészülésre.


dec. 27. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
El kellene költöznöd és saját életet élned, az ország másik végébe.
dec. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Én is arra tippelnék, ha évekig nem képesek elfogadni, felfogni, hogy te mást szeretnél, akkor költözz el a mérgező környezetből.

Nem szégyen a munka, se a mekis vagy gyári, hisz abból élsz. Ha prostituáltnak állnál, na akkor talán lenne szégyellni valód. De képzeld, olyat is hallottam már, hogy van aki élvezetből csinálja még ezt is (az ő döntése...)

Ne dobd el az életed senki kedvéért.

dec. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Zárd ki a mérgező rokonokat az életedből, és hosszútávon a megoldás tényleg a költözés és teljesen új élet lenne.

Próbálj addig is olyan munkahelyet találni amit kevésbé útálsz, és ahol nincs tele ismerősökkel, hanem be tudsz olvadni. Zárd ki a külvilágot. Ez csak munka és pénz, a maradék időt töltsd magaddal, töltődj és élvezd amit szeretsz csinálni. Élj a hobbijaidnak és élvezetednek. De közben próbálj megtenni mindent hogy kijuthass ebből, képezd magad számodra szimpatikus munkához megfelelő irányokba, illetve gyűjtögesd a pénzt is, hogy költözésnél legyen kaukcióra és az első pár hónapra elég, amíg munkát találsz az új lakhelyeden.

dec. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3 és csak érettségivel vajon milyen munka lehetne ami nem gyari?

Nem mintha bírnám a napi 8-10 óra fizikai munkát, mert verszegeny, jelenleg 44 kilós nő vagyok…

Most abból van pénzem hogy eladtam pár értékesebb ruhám, de ha ez elfogy akkor tényleg nem marad már más

Senki nem érti meg hogy akit ilyen szellemben neveltek, annak nem olyan könnyű felfogni hogy bekeruljek egy ilyen munkába mikor egész eletemben ezt szidták otthon de közben meg semmilyen anyagi támogatást nem tudtak adni, lelkileg meg nyomorult az egész család és egy pizza rendelés gondot okozott mindig olyan fobiam van…


Egyke vagyok, egy barátom sincs, párom sosem volt és nem is lehet.

Milyen kilátások vannak így?


Én azt szerettem volna ha egy kis támogatást kapok felkészülni a tervemre.

dec. 28. 07:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Én se mentem volna mekibe pont emiatt. Mostanra már van egy webáruházam és szeretem kiszolgálni meg tanácsokkal ellátni az embereket. De vannak emberek akikkel soha nem tudnék "normálisan" beszélni mert egy életre megsértődtem rájuk. Ezt pedig nem tehetném meg egy mekibe, ha pont betérne egy "ismerős arc". Meg nem is akartam, hogy tudják hol vagyok, mit csinálok, hogy aztán tovább sztorizzák, hogy "Ja xy-t láttam a mekibe".Nem feltétlen kell megterhelő fizikai munka.



- Telefonos értékesítő vagy ügyintéző (de egy rendes cégnél és nem MLM szinten) ezek a munkák egészen kultúráltak. Ehez kell, hogy kissé csacsogós legyél.

-Recepciós, portás is lehetsz. A legtöbb helyen az sem baj ha bebóbiskolsz. Ezeket is állandóan keresik. Nálunk 2db női portás is volt.

-Cukrászda, ott a pár dekás sütiket kell csomagolni, férfiakat nemis szoktam látni a pultba.

-Irodai adminisztrátor munkák, titkárnői állások.


Nem tudom mennyire vagy fogékony az agyad. Érettségivel lehetsz könyvelő is, szintén keresett szakma, és lehet otthonról is csinálni, bár ebbe nincs garancia, hogy néhány éven belül megtalálod azt a helyet ahol engedik vagy összetudnál szedni EVként annyi ügyfelet, hogy megélj belőlük.


Több hírportálon olvastam, hogy támogatott vagy kedvezményes IT képzés érhető el nőknek. Most hirtelen rákeresve a csődbe ment green Foxot találtam, viszont itt van, vagyis volt ez is:

[link]

Várhatóan pedig lesznek még ilyenek, csak nyitva kell tartani a szemed.


Bár ahogy végigolvastam az előzmény kérdésed/válaszaid inkább valami szikra kéne amiből azt látod, hogy érdemes csinálni bármit is, fogsz tudni változtatni az életeden.

jan. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5 igazából már teljesen el vagyok keseredve, mert tényleg próbálom kitalálni hogy merre induljak, egyelőre meg biztos nem tudok majd munkába állni, annyira rosszul vagyok most

Meg azt sem sikerült felfognom hogy mit veszítettem a vírus által, napra pontosan a legrosszabbkor jött…

Kb a világ egyik legbetegebb családjába születtem bele, ahogy mondtam a nagymamám női michael jacksont akart belőlem csinálni és ezt komolyan is gondolta, közben a szüleim mindig is szar munkákat végeztek, az apám volt hogy sokáig munkanélküli is volt…


Az anyám volt hogy olyan gyárban dolgozott ahova hajnali 5 körül kellett kelnie és tele volt veszélyes 6 elemis romákkal… olyan nagy bűn, ha én ettől többet szerettem volna érettségivel, foiskola megkezdésével?

Amúgy sajnáltam is egész életemben öt is hogy ilyen élete van és én nem tudok neki segíteni anyagilag… persze a nagymamám öt is csak szidta mindig…


A gond az is hogy semmi munkatapasztalom nincs, azon kívül amit évekig csináltam de az egy nagyon speciális munka, máshol nem veszem hasznát…


Már végső elkeseredettségemben kezdtem magam treningelni hogy el kell mennem külföldre takarítani, de annak is utána olvastam, hogy mennyire nehéz fizikailag, én meg 45 kg vagyok, verszegeny, szedulos, nagyon gyenge fizikumu…

Az eladói, kasszas, vendéglátás ami tényleg ki van zárva, mert annyira zavarban vagyok, hogy azt hinnék a vendégek, vevők hogy fogyatékos vagyok, annyira zavartan tudok beszélni ilyenkor…

El szeretnek költözni az anyamtol mert nagyon nem jövünk ki jól, de jelen pillanatban lehetetlen.


Sajnos ha valakit úgy elrontanak mint engem gyerekként akkor mindig utalni fogja magát amiért nem lett sikeres, meg ismert és ebből jön a depresszió meg a szorongás…

Főleg ha látom hogy milyen sok embernek sikerül…

Tényleg éhen akarom magam halasztani ha elfogy a maradék pénzem.

jan. 9. 18:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Sokan utálják magukat, neveléstől függetlenül amiért nem sikeresek. Pláne, hogy mások meg olyan banális dolgokból gazdagodnak meg, mint hogy játékokat játszanak és videóra veszik. Szerintem ez teljesen normális.


Ha úgy nézzük, hogy amióta 18-19 évesen kiléptél az iskolából és még mindig ebben a helyzetben vagy akkor még több idő került elpazarlásra mint a koronavírussal. Végtelen ideig el lehet filozofálni ezeken. De sajnos egyre rosszabbak a fiatalok esélyei a házvásárlásra. Így ilyen lélekkihajtós munkahelyekre vagy otthon maradni kényszerülnek.


A tényállás az, hogy nem tudsz annyit kitermelni, hogy öngondoskodó lehess. Az a gond, hogy a takarító állásokért is tolakodnak a 6 elemis romák. Ők meg aztán nyolcadmagukkal elvannak egy csöves szálláson a testvéreikkel.


Amit szerintem megtudsz engedni magadnak egy 4-6 órás, nem nehéz fizikai munka mellett, az egy szoba bérlése. Nyilván egy női lakótárssal, bár nem is nagyon hallottam még olyat, hogy egy nő ne egy másik nőnek adta volna ki a szobáját. Persze ez sem volna az a privátszféra amire vágysz, de ezzel lehet már eltudod kerülni, hogy lelkileg "lehúzzon" valaki.


Távmunkában ott van még a szövegírás. Bár én nem látok benne nagy karriert, kaptam már (szerintem) pofátlan magas ajánlatokat, pl 12 000 karakter írását 25 000 ért. Szóval páran biztos tudnak vele jól is keresni, de nem erre alapoznék.

Részben unalmas de a helyzetedhez talán passzol. Tudom, jobb volna egy karriert találni. Akkor pedig tanfolyamokra van szűkség, mint amiket az előző válaszomban írtam.

Ezekhez a tanfolyamokhoz hitelt is felvehetsz, akár többet is mint a képzés ára. (Én 90 ezer forintos portás képzésre vettem fel 600 ezer forintnyi Szabad felhasználású Diákhitelt)

Ha úgy érzed megvan írva a sorsod, akkor ezzel sincs mit veszítened.

jan. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy a takarító állásokért is tolakodnak a 6 elemis romák. Ők meg aztán nyolcadmagukkal elvannak egy csöves szálláson a testvéreikkel.


Külföldre gondoltam, ahova gondolom kell nyelvtudás is

Az nekem van, bár sajnos a szoc. fóbia miatt van hogy rosszabbul működik

Ahogy irtam, az anyám már dolgozott 6 elemis romákkal…

Jelen esetben a súlyos depressziót is bele kellene kalkulálni. Nem tudom így hova kellenék

Sokszor már csak nézem hogy mennyi felnőtt ember él és csodálom őket hogy van bármilyen munkájuk és ha szegényen is de meg tudnak élni

Ha a vírus alatt nem lett volna pénzem, már kb éhenhaltam volna.

Már másfél éve nagyon sporolok a kaján is.

Egyszerűen bármeddig bújom a netet csak a futár állás jön ki a végén de az meg férfimunka. Szerintem

jan. 26. 21:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Az aggodalmaidra azt tudom mondani, hogy az 50-es-60-as években magas rangú, tudós szakembereket pusztán azért, mert polgár értemiségiek voltak, kitelepítették őket pusztai tanyákra, ahol állatokat kellett ápolniuk, trágyát hordaniuk, földrt túrniuk, a méltóságukat, tartásukat megőrizték. Túlélték.


Ne törődj te azzal, hogy ott vannak a tanáraid, volt diáktársaid. Manapság az, hogy átmenetileg az ember valamilyen fizikai munkára kényszerül, általános jelenség. Az egytemisták, főiskolások mindig is is fizikai munkával keresték meg a rávalót.


A Mekiben ráköszönnék a tanáromra, a volt társaimra, misolyogva, kedvesen kiszolgálnámnőket.

Ha kérdezik, elmondanám, hogy nem szerettem, amit csináltam. Váltani, tanulni akatok, a saját lábamra állni, most arra gyűjtök.

Természetesnek fogják venni, becsülni fognak érte. Lesz, aki irigyelni fog a bátorságodért.


Tarts ki! Irány a Meki!

jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen bármeddig bújom a netet csak a futár állás jön ki a végén de az meg férfimunka. Szerintem"


Igazából nem. Ha figyelted a kata tüntetést, volt azért jópár női biciklis futár is. Ezen kívül kaptam én már csomagot női futártól is, furgonnal hozta ki pedig nem vagyok nagy rendelő, szóval nem annyira a nagy számok törvénye volt az sem. Nem annyira jellemző ez tény, de azért akadnak női futárok is. Csak ez ne tartson vissza, ha a futárkodás mellett akarnál dönteni. Sőt, csomó postás nő is van, bár azt a bérek és munka miatt nem annyira ajánlanám, a futár jobb, ha már ilyesmi irány.

jan. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!