Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyilkosok minek próbálkoznak...

Gyilkosok minek próbálkoznak a dili kártyával?

Figyelt kérdés
Mármint szétlőtte az iskolát és jön a "Hangok" meg "démonok" dumával, meg sorozatgyilkosok önsajnáltató ostoba szövegekkel. Nem mindegy már nekik? Megtette és kész, zárják be vagy végezzék ki, legalábbis én semmiképpen nem dobálóznék ilyenekkel. Igaz gyilkos sem vagyok, de szerintem senki nem sajnálna meg, meg nem is kell.
dec. 27. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Mert kellemesebb egy diliházban csinos nővérkék között, relatíve kisebb kötöttséggel élni, mint egy börtönben a seggedet tartani a nehézfiúknak.
dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aztán agyon gyógyszereznek, egyes gyilkosoknak elég nagy rajongótábora van a börtönökben, de azok inkább bűnözők, mármint maffiózók és nem abberált bűnözők.
dec. 27. 13:39
 3/6 Metionin ***** válasza:
39%
Mert abban reménykednek, hogy ha nem beszámíthatónak nyilvánítják őket, akkor kisebb büntetést fognak kapni. De amúgy szerintem nem érné meg, hiszen a diliházban is be lennének zárva, gyógyszereznék őket stb. Ahhoz képest egy börtön élhetőbb szerintem, lehet sportolni, tanulni, meg tököm tudja, mik vannak még.
dec. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam zárt osztályt, az kb börtön. Kamera mindenhol(wc-ben, szobában is). Minden lépésedet nézik. Ha valami nem tetszik egy ápolónak, akkor nem csinos nővérek fognak téged körbeugrálni, hanem jönnek a férfi ápolòk, jól beba sznak az ágyba szó szerint, leszíjaznak és jól begyògyszereznek. Az sem érdekli őket, ha összehugyozod, szarod magadat. Ha valaki nagyon gáz, akkor napokra úgy hagyják, és sínylődhet a saját piszkában. Annyit elárulok, hogy sokszor demens betegeket is oda zárnak ideiglenesen, és azokkal ugyanezt csinálják kb.

Nincsenek csinos jò csajok, meg szexi nővérek akiket megdughatsz. Minden beteggel kutyaként bánnak, és elmeroggyantként kezelik azt is, aki tudja hogy hol van. Minden reggel is este kapnak gyógyszert, amitől jól ki vannak ütve nagyrészt, de ha valakinek az nem elég, akkor kap délután is. Telefon, internet nincs. Tv sincs. Egyetlen elfoglaltság van.: Hétfőtől péntekig van foglalkozás, ami annyit tesz, hogy 2 órahosszát kimehetsz a kevésbé elmeroggyantakkal gyerekeknek való szinezőt szinezni, meg pár naponta(NEM mindennap) kivisznek 1 órára az udvarra, de ott sincs beszélgetés.

A nap maradék részében pedig van az ágyad, és ennyi. Ha bármit csinálsz mindenről jelentést írnak, ha járkálsz, nem eszel, nem alszol, stb.

Azt, hogy mennyit kell bent lenni igazságügyi orvosszakértő vizsgálja, és az első napodon, mikor vele beszélsz az ír valamit a lapra. A minimum amit írhat az 30 nap. A kezelő orvosod írhatja ezt felül.

Ha egy bűnös pedig pszichológiailag nem beszámíthatò, akkor kényszer gyògykezelést írnak ki neki(rendszerint ezt a bíróság határozza meg). Azt hiszem az általában 6 hét, de nem vagyok benne biztos. 6 hét ilyen körülmények között maga a pokol.

dec. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na ugye, sima börtönben legalább folytathatja az ember az edzést, meg végzettséget is szerezhet.
dec. 28. 00:41
 6/6 anonim ***** válasza:
38%

Közhiedelemmel ellentétben a "diliház" semmivel sem kellemesebb mint egy BV intézet. Aki ezt gondolja az látogasson el az IMEI-be, bár fentebb leírták a viszonyokat. Egy rémálom ami ott van, éveket töltenek el ott emberek, hogy a gyógyszerektől a világukat nem tudják ott szó szerint kiesik egy időszak az életedből. Tegyük hozzá, hogy a kényszergyógykezelést határozatlan időre rendelik el, rendszeresen felülvizsgálják az állapotodat és amíg szükségesnek tartják addig nem szabadulsz ami poénnak tűnhet, mert elméletileg előbb is szabadulhatsz mintha szabadságvesztés büntetés szabtak volna ki, de átlagban minimum 5 év vár arra aki bekerül, határ a csillagos ég. Összehasonlításképpen emberölés alapesetéért első bűntényesként kapsz 8-10 évet amiből 6-8 év letöltése után feltételes szabadságra bocsáthatnak, ha a büntetőeljárás ideje alatt ami eléggé elhúzódhat teszem azt letartóztatásban, háziőrizetben stb-ben voltál annak idejét beszámítják, X időtartam letöltése után adható eltáv amit szintén beszámítanak pedig bent sem vagy, tehát nem feltétlenül egy börtönnel jársz szarabbul ebből a szempontból sem.


Biztos nem amiatt jönnek ezzel a kártyával a vádlottak, mert remélik jobb körülmények közé kerülnek, a védőnek azért muszáj kiábrándítani őket ha ezt is hinnék. Nem tudom más országokban hogy megy, de Magyarországon a kényszergyógykezelés elrendelésének több feltétele van, mindegyiknek meg kell felelni és köztük a 'hasonló bűncselekmény elkövetésének kockázata'. Ha minden kötél szakad, egy büntetlen előéletű megjátszhatja az elmebaj kártyát, azt remélve nem felel meg a kényszergyógyekezelés elrendeléséhez szükséges kritériumoknak és akkor büntethetőséget kizáró ok miatt felmentik. Akkor is előírhatnak kötelező kezelést de mégsem fegyházkörülmények között kell töltenie, bár ha nem pszichiátriai beteget egyébként ezekkel a gyógyszerekkel tömködnek az semmiképpen sem egy kellemes élmény. Másik, hogy lehet arra játszani, hogy azt állapítsák meg hogy a kóros elmeállapota a beszámíthatóságát korlátozta (nem kizárta). Ilyenkor nem mentik fel, és nem rendelhető el kényszergyógykezelés sem viszont a büntetés korlátlanul enyhíthető. De ez orosz rulett, nagyon rá lehet bszni ha nem úgy jön össze a dolog ahogy gondolják, bár nyilván sokan úgy érzik nincs mit veszíteni.

dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!