Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a baj velem?

Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi velem a probléma, és eddig fel sem tűnt semmi csak az egyetem kezdtem látni, hogy valami valószínű nem okés velem. Mindenki a nagy bulizós korszakát éli meg barátokat szerez. Meg párt keres.


Nekem ezekre valahogy nem hogy nem vágytam egyszerűen taszít mindez. Úgy voltam vele hogy a tanulmányaim jók és ennyi bőven elég de ugye szükség van kapcsolatokra is a karrier miatt. És egy részem a hátam közepére sem kívánja hogy pl. Xy-nal beszéljek de tudom xy valószínűleg lehet a kulcs bármihez a későbbiekben.


Mondhatjuk úgy vannak barátaim régebbről. De inkább olyan emberek akik ott vannak ha beszélgetni akarok vagy elmenni valahova. Persze tudom ez most csúnyán hangzik, hogy kihasználom őket, de ha bármi van próbálok nekik segíteni, mert tudom hogy a barátságban ez szokás még akkor is ha nem akarok de ez amolyan viszonosság így megteszem.


A családhoz szintén totálisan semleges a kapcsolatom bár nem a legjobb. De se szeretet se gyűlöletet nem érzek irányukba.


Most tudom hogy úgy hangzik mintha teljesen üres lennék, de haragot pl érzek meg vannak időnként öngyilkos gondolataim de úgy igazán azokat sem tudom hova tenni. Örömöt leginkább akkor szoktam kis ideig még ha megszerzek valamit (pl. Nyelvvizsga) de amint megvan már egy új célt tűzök ki magamnak, hogy lekössön. Mondhatni ez tart vissza az öngyilkosságtól, hogy van amivel lefoglalom magam.


A pszichológus mennyire lenne jó ötlet? Nem akarom hogy pszichiátrián kössek ki és a gyógyszerezést is szeretném elkerülni. Vagy el lehet azt valahogy érni, "normálisabb" legyek? Úgy igazán most sem akarom de be kell látnom hogy hasznosabb lenne ha jobban be tudnék illeszkedni illetve rájönni arra hogy mi velem a gond.



jan. 1. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
48%
Szimplán antiszociális vagy, ezért nem fognak bezárni.
jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Menj el templomba párszor és helyre jössz!
jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem sokan éreznek így, ahogyan te is. Ez nem jelenti azt, hogy ez így rendben van, de azt sem, hogy nem vagy normális. Lehet, hogy a pszichológus tud segíteni, de manapság már mindenre ez az első válasza mindnekinek. Én is voltam többször is nekem nem feltétlenül segített, de nem azért mert álltalánosan nem tudnak segíteni, hanem mert nekem nem ez segítene. Mire vágysz a legjobban? Én pl tudom, hogy én mire, de nem teszek érte semmit ezért az én hibám is, hogy így érzem magam. És ha meg kapnám valószínűleg akkor sem lenne jobb. Ez egy örök küzdelem. De gondolom a legtöbb embernek. Csak nem beszélnek róla. Mindneki próbál valami értelmet találni vagy adni. Alapjában véve a jó közérzet vagy a "boldogság" is egy folyamatos munka, állandóan úgy kell dönteni, hogy te most azért is jól érzed magad. A legtöbb embernek szerintem ez nem jön magától, még akkor sem ha úgy tűnik minden rendben velük kívülről. Ha más nem az vígasztalhat, hogy sokan éreznek pont ugyanígy. Kitartást! 🤍
jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!