Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az "önfejlesztés" szó mögött...

Az "önfejlesztés" szó mögött mi a tartalom? Ez mit akar jelenteni?

Figyelt kérdés

Ezermillió, főleg társkeresési sikertelenséggel kapcsolatos kérdésnél látom ezt hogy "önfejlesztés" kell, fejlesszed magad meg hasonlók. Ez mégis mi? Mit kell ezalatt érteni? Ha például én nem kellek egy nőnek se, ott hogyan kell érteni azt hogy önfejlesztésre van szükségem? Olyan dolgokon hogyan fejlesszen az ember amikre nincs ráhatása?

Másik kedvencem, szintén zenész: "önismeret". Gondolom ez a kettő rokon kifejezés, mindegyiket használják úton-útfélen, csak épp úgy vettem észre egyik se jelent semmi kézzel foghatót.



jan. 2. 00:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az önismeret a pszichológiában gyakran használt kifejezés, amely alatt azt értjük, hogy az egyén ismeri saját személyiségének összetevőit, határait és lehetőségeit, betekintése van viselkedésének rugóiba, hátterébe, motívumrendszerébe, és helyesen ítéli meg az emberi kapcsolatokban játszott.
jan. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
Az önfejlesztés (angol: self-help) az egyén önmagán végzett fejlesztését jelenti,[1] gyakran pszichológiai vagy spirituális támogatással. A kifejezés egy széles körben elterjedt, könyveken, videókon, konferenciákon alapuló mozgalmakra vonatkozik, amely azoknak szól, akik szeretnék megoldani a problémáikat, megvalósítani vágyaikat és „megvalósítani önmagukat”, különféle problémák mellett (pl. egészség, jólét, munka, emberi kapcsolatok, család, szerelem), és általában az életben.
jan. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem tévedtem, magyarán ezek tényleg ilyen megfoghatatlan, üres lózungok.
jan. 2. 00:55
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Képes vagy felismerni a rossz tulajdonságaidat? Ha nem, akkor ne aggódj az önfejlesztésen, csak éld az életed abban a tudatban, hogy téged igazságtalanul kerül a többi ember....


Ha képes vagy felismerni a rossz tulajdonságaidat, akkor próbáld meg végiggondolni, hogy miben kéne fejlődnöd ahhoz, hogy megszabadulj ezektől a tulajdonságoktól (vagy legalább javulj bennük).

Ha ez is megvan, akkor tegyél is érte hogy fejlődj.


Kb ez....

jan. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4 Én képes vagyok felismerni a rossz tulajdonságaimat: csúnya vagyok, szegény, visszahúzódó és balszerencsés mindenben amibe bele kezdek.

Hogy mit tudnék tenni ez ellen? Csupa olyan dolgot, amire nincs ráhatásom: se a lottó ötöst nem tudom megnyerni, hiába akarom, se plasztikai sebészhez nem tudok elmenni (nem is lenne rá pénzem), és a szerencsét sem tudom a saját oldalamra állítani, hiába szenvedek vele 27 éve.

jan. 2. 01:00
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

Azon, hogy visszahúzódó vagy, tudsz segíteni.


Önismereti dolog például, hogy tudom magamról, hogy bizonyos típusú sikertelenségre (ha egy számítógépes programot nem tudok működtetni) aránytalanul rosszul reagálok, hamar pánikba esem. Vagy hogy a menstruációm előtt 3 nappal minden probléma kilátástalannak tűnik.


Önmagában is segít, hogy ezeket tudom magamról, számítok rájuk.


Önfejlesztés, ha az indokolatlan pánikhangulatomat felismerve meg tudok nyugodni és hideg fejjel kezelem a helyzetet. Vagy ha kiderítem, miért pánikolok be az ilyen helyzetekben és megszüntetném a mögöttes okot.

jan. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

A csúnyaságra az igényesség és a stílus a gyógyír. Hozd ki magadból a maximumot. Számít...

[link]


A visszahúzódás 100%ig olyasmi amin lehet változtatni.


Balszerencse nem létezik. Az élet olyan, hogy megpróbálsz 100 dolgot amiből összejön 1, és annak az egynek kell örülnöd. Mindenkivel ez van.


De a legnagyobb baj szerintem az veled, hogy 27 évesen nem önálló, problémamegoldó felnőttként gondolkozol, hanem egy tehetetlen gyerekként. Meg kell tanulnod segíteni magadon.

jan. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A te esetedre visszatérve: lehet, hogy helyes az önismereted. Ez esetben önfejlesztés, ha ezt elfogadod olyan fokban, amilyen fokban valóban nem változtatható meg. És megvizsgálod, hogy mit lehet ebből kihozni.


Az is lehet, hogy részben téves az önismereted. A csúnyaságot illetően sok tényező van, amin tudsz változtatni. Önfejlesztés, ha ezeket kimaxolod. (Ettől még maradhat hátrányod, de kisebb.) A szegénység szar ügy, abból tényleg nehéz kitörni. De ha van hol laknod, nem vagy még lekötelezve (eltartandó gyerekkel), akkor nem lehetetlen előbbre jutni. Ha visszahúzódó vagy és ez neked hátrány, akkor kereshetsz a nezen módokat, amivel változtathatsz ezen. A balszerencse részben lehet illúzió, amikor a sikertelenség már akkor kódolva van, mikor hozzákezdesz a dologhoz, vagyis kifejezett nagy szetencse kellett volna, hogy sikerüljön.

jan. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Jó hát Messi világsztár és dollár milliárdos, olyanban nincs csúnya ember...
jan. 2. 01:35
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

#9 Oké, nekem aztán tökmindegy, tettesd hogy nem látod hogy milyen drasztikus a különbség a két kép között.

A te dolgod.

De miért kérsz egyáltalán tanácsot, ha a tanácsokat vagy figyelmen kívül hagyod, vagy beléjük kötsz?

jan. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!