Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az "önfejlesztés" szó mögött...

Az "önfejlesztés" szó mögött mi a tartalom? Ez mit akar jelenteni?

Figyelt kérdés

Ezermillió, főleg társkeresési sikertelenséggel kapcsolatos kérdésnél látom ezt hogy "önfejlesztés" kell, fejlesszed magad meg hasonlók. Ez mégis mi? Mit kell ezalatt érteni? Ha például én nem kellek egy nőnek se, ott hogyan kell érteni azt hogy önfejlesztésre van szükségem? Olyan dolgokon hogyan fejlesszen az ember amikre nincs ráhatása?

Másik kedvencem, szintén zenész: "önismeret". Gondolom ez a kettő rokon kifejezés, mindegyiket használják úton-útfélen, csak épp úgy vettem észre egyik se jelent semmi kézzel foghatót.



jan. 2. 00:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező!

Te eldöntötted, kár beléd a magyarázat, mert még értelmezni sem vagy hajlandó.


Az, hogyaz ember felismeri a hibáit és az erényeit, a hajlamait, erősségeit és gyengéit, intelligencia kérdése.


Az is, hogy a gyengéit fejleszti, a megpróbálja a rossz tulajdonságait temperálni, a jókat megtartani, érvényesíteni a magaés a környezete hasznára.

jan. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#10 Mit tettetek? Messi világsztár, ez tény. Dollármilliárdos, ez is tény. Azért drasztikus a különbség, mert volt pénze mindenből a legjobbra: exkluzív plasztika, a legjobb mesterfodrász, személyi tréner, miegymás. persze hogy jobban néz ki mint mikor kezdő volt. Én ezekből semmit sem engedhetek meg magamnak.

Ezen felül ha ma is úgy nézne ki mint az első fotón, az se számítana semmit, mert mint mondottam volt világsztár és dollármilliárdos, az olyan embereknél pedig senkit se érdekel a külső, az csak a csóró átlagembereknél számít.

jan. 2. 01:53
 13/20 A kérdező kommentje:

#11 Ez jól hangzik, csak épp kitörölhetem a pozitívumaimmal, nevezetesen azzal, hogy van humorom, intelligenciám, vagy épp őszinte vagyok és kedves, ha nem vagyok se szép, se gazdag, mert a mai világban ez utóbbiak számítanak csak. Ezeken pedig nem tudok változtatni, mert szerencse kéne hozzá jó adag, és nekem a pénz és sárm mellett az a harmadik ami nincs és sosem volt.

Így marad az hogy fejlesztem a humorom meg az őszinteségem, amit egyrészt nem nagyon van hova, másrészt bármeddig fejlesztem, pont ugyanúgy nem fogok vele semmire se menni, mint az angol tudásommal se, mert a lőtéri kutya nem kíváncsi rá. Annyi számít van-e pénzem meg jól nézek-e ki. Mindkettőre "nem" a válasz, innentől én nem létezem mások számára.

jan. 2. 01:57
 14/20 anonim ***** válasza:
93%

Az "önfejlesztés" egy tipikus jolly joker duma, ilyen nesze semmi fogd meg jól típusból. Ebben a témában ez kb annyit jelent, hogy gyúrj, vágass új hajat, új ruhák, esetleg orvosi kezelések, szolárium. Ja és legyen pénzed. Az durva fontos.

De a saját egyéniségéből senki sem tud kibújni.

jan. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
65%
Aki ezek nyilvánvaló fogalmak, aki nem képes értelmezni őket, az valószínűleg buta, mint a föld.
jan. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Kezdhetnéd azzal az önfejlesztést, hogy nem másokhoz hasonlítod magadat.
jan. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, el kell döntened hogy sajnáltatással akarod tölteni az idődet vagy teszel a céljaidért.


Már bocsi de ha ilyen ember találkozna velem egy társkeresőn akkor a negativitásod lenne az ami visszataszítana.


Kinézet számít de a legtöbb ember átlagos kinézetű, hacsak nem deformált a tested akkor te is ebbe a kategóriába tartozol. Nem kell menő fodrász hogy jó hajad legyen, nem kell styleist hogy normális stílusod legyen, ahhoz hogy edz nem kell senki csak te.

jan. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Megnézed, miért nem kellesz a nőknek, és azon kezdesz el dolgozni. Nincs olyan, hogy nem lehet.
jan. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
78%

Nekem amúgy segített az önfejlesztés, önismeret, de most egy olyan 2 éve én is megakadtam. Egyébként nekem lett párom, vagyis inkább úgy mondom, hogy hosszútávon mellettem akar maradni valaki :D És szerintem azért, mert sok rossz tulajdonságomon javítottam.


Az önismeret arra jó, hogy elfogadod magad és csak olyan dolgokat csinálsz, amit szeretnél (oké nyilván kell a pénz úgyhogy nem vagy munkanélküli de érted :D). Én hiperérzékeny vagyok. Nem volt még erről ismert tanulmány gyerekkoromban, úgyhogy én voltam egész életemben a gáz gyerek akivel nagyon nehéz az élet (ezt anyám sulykolta belém). 24 évesen teljesen véletlenül megláttam egy erről szóló könyvet a könyvesboltban és megvettem. Végre volt magyarázat arra, hogy miért érzek úgy, ahogy. Hogy ez nem baj, és teljesen érthető. Persze azon kellett változtatnom, hogy pl ne sértődjek meg indulatból mindenen, de jobban elfogadom, hogy mit miért érzek. Van egyébként jó oldala is.


Egy kis önbizalom tuning rám férne most is, csak annyi tanulnivalóm van júniusig, hogy nagyon nem fog beleférni az ilyen könyvek olvasása.

jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
4-es, 6-os-tudom régi kérdés, de ti hogy indultatok el ezen az önismereti, önfejlesztési úton? Jártok pszichológushoz, vagy vidiket néztek, vagy mi segített ezzel kapcsolatban?
febr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!