Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen rémes munkahelyi...

Milyen rémes munkahelyi sztoritok van?

Figyelt kérdés

Nekem: (Nem, nem az alapítványi iskola)


Szóval elegem lett, mert nem úgy volt bejelentve ahogy kellett volna, idióta volt a vezetőség, csomó feladat hárult rám, nem is azt csináltam már ami a munkaköröm lett volna, nem is kerestem jól stb...



Na szóval akkor lett elegem, mikor eljött Karácsony.. ugye megkaptam a novemberi fizumat, majd Karácsonykor kaptam "prémiumot".. de adódott egy lehetőség és felmondtam.. január 4-én. Na a prémium alatt ne nagy összegre gondoljatok.. azt hiszem ilyen 40-50 ezer forint volt ilyen 2019-ben kb.. Na a lényeg, hogy amiért felmondtam levonták a decemberi fizetésemből amit januárban kapok ugye meg... és nem akarták kifizetni.


Szerintetek ez korrekt?


jan. 6. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a kérdés, hogy korrekt-e, mert egy munkahelyen nem korrektnek kell lenni, hanem mindent úgy kell csinálni, ahogy a szerződésben le van írva, és ez erősebb, mint a korrektség.


Ha neked szerződésed van a havi illetményedről, akkor azt minden hónapban meg kell kapnod. A rémium nyilván nem számít bele a havi béredbe.

jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Amúgy a munkaadók szeretnek sumákolni, nyilván visszaélnek a hatalmi helyzetükkel, mert sorban állnak az újabb és újabb munkavállalók, ha valakinek nem tetszik valami.

Tapasztalatom szerint nagyon sumákok, ahol lehet, saját zsebükre csalnak sok-sok pénzt. Mindenkinél csak egy keveset, de összesen az már jó sok.

Pl. van olyan, hogy a túlórapénzt egyben fizetik egy évad végén, persze kamat nélkül, tehát jó sok pénz náluk kamatozik.

És a legszebb, hogy ezt mindenki mosolyogva és boldogan elfogadja.

jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1


Be se voltam jelentve csak napi bejelentéssel egy idő után és mindennap dolgoztam.. pont ezért is mondtam fel.

jan. 6. 18:52
 4/8 Kitana. ***** válasza:
100%
Nem, de a prémiumokkal azt csinálnak, amit akarnak, mondjuk azt már megkaptad, tehát kérdéses, milyen indokkal vontak le a következő fizetésedből, ami már gondolom szerződésbe foglalt összeg volt, a felmondás nem hiszem, hogy jó indok. De valószínűleg kevesebbre voltál eleve bejelentve, mint amennyit adtak, szóval hivatalos nyoma úgysem volt, hogy nem a megfelelő összeget kaptad. Egyébként soha nem mondunk fel fizetés előtti napokban, remélem megtanultad :D (Most saját gázos sztori nem jut eszembe hirtelen.)
jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja értem, ha nincs szerződés, akkor persze azt csinálnak, amit akarnak.

Jól tetted, hogy felmondtál.

jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A napi bejelentés általában a legalja. Nem is értem arra hogyan adnak bónuszt, meg jutalmat. Eleve ez a mutyizás alapja. Szóval összességében jól jártál, hogy eljöttél (persze, ha azóta normálisan bejelentve normális helyen dolgozol)

Egyébként nekem ennél durvább volt, hajnali 2-kor kelés, autózás az ország túlsó felébe, majd vissza éjszaka, 2-3 napig ez megy, majd irodai meló. De a kinti munka a nagy pénz. Persze saját autóval csináld. stb stb.

jan. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyomorek fonok meg volt sertodve mert tanfolyamra jartam es ki akartam lepni
jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy zs.dó étteremben voltam 2 hétig, ahol megmondták, hogy hányszor lehet elmenni naponta wc-re, mert szerintük túl sok vizet használnak a dolgozók a wc lehúzásához. Napi 3 alkalom volt a limit 8 órás műszakban és 4 alkalom 12 órásban. Ha valakinek éppen gyakran kellett mennie, akkor másik kollégától kellett wc-zési lehetőséget, "alkalmat" kölcsönkérnie, olyantól, aki aznap nem ivott, nem evett sokat és előreláthatólag kevesebb wc-zéssel is beéri aznap. Aztán legközelebb visszaadta neki a kölcsönkért lehetőséget, amikor jobban volt. Nem vicc, tényleg így volt. Kulcsos volt a wc, a főnöktől kellett elkérni a kulcsot. Ha 3-nál többször voltál, akkor nem adta oda a kulcsot. "Sz.rd össze magad." - úgy gondolta. Két hét múlva le is léptem. Az étel adagokat is mérni kellett. Egy grammal se mehetett ki a vendégnek több, mint amennyit meghatároztak a vezetők. 1 grammot is le kellett venni a tányérról, ha annyival többet mutatott a mérleg. A dolgozók nem kapták meg a műszak végén megmaradt ételt, desszertet stb., hanem ki kellett önteni a kukába.
jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!